Skocz do zawartości
kapa

prosba o identyfikacjei pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich morszczakow prosze o identyfikacje nalotu na tylnej szybie i kominie ,akwarium 5 miesiecy 300l +sump 60l

od miesiaca pojawilo mi sie cos takiego jak na zdjeciach

filtry ro,+zywica wymienione kolo miesiaca temu,zostala tylko stara membrama ma kolo roku czasu,tds przed membrama pokazuje 20 ale po minucie uruchomienia filtra pokazuje 0 ,po zywicy zawsze 0, woda z filtra mierzona testem salifert si 0

sump oparty na systemie filtracji DSB REFUGIUM + odpieniacz+siporax sery 2l ,w skarpecie znajduje sie 400mg sera silicate clear +filtr przeplywowy a wnim wegiel aquaforest

podmiana wody na soli Aquaforest Reef Salt 10%co tydzien,nie leje balinga i nie dodaje zadnych mikroelementow ,daje bakterie po podmianie Special blend 50ML+jedna ampulka na tydzien BioDigest

cyrkulacja 2x jabeo x8

oswietlenie led ZETLIGHT QMAVEN 6800 MARINE 230W

testy mg,ca,kh mierzone testami aquaforest,reszta salifert

MG-1340

KH-8,0

CA-410

PO4-nie wykrywalne lub bliskie zeru 

NO3-1

woda w akwarium salifert SI-0

20180102_185332.jpg

20180102_185257.jpg

20180102_185359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

start byl na soli af probiotic reef salt,po jakis 2 miesiacach uzytkowania zmienilem na reef salt,tydzien temu zrobilem 10%podmianki na soli IO 

 

Edytowane przez kapa (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

Od jak dawna sól z AF?

Co wspólnego ma sól AF na wykwit glonów. Akwarium pewnie doświetlone jest przy grzebieniu, promieniami słonecznymi i tyle na temat.  A pytanie o identyfikację ? Glonów jest tyle że ja wymiękam. Pozdrawiam Roman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, dewoitine.roman napisał:

Co wspólnego ma sól AF na wykwit glonów. Akwarium pewnie doświetlone jest przy grzebieniu, promieniami słonecznymi i tyle na temat.  A pytanie o identyfikację ? Glonów jest tyle że ja wymiękam. Pozdrawiam Roman.

promienie slonecznie nie docieraja do akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Właśnie tak czytam i podobne już były przypadki na tym forum,Lampa Led ,po prostu może warto by przekręcić białe światło może tu jest przyczyną.

Na zdjęciu widać że nie żałujesz białej barwy


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dewoitine.roman napisał:

Co wspólnego ma sól AF na wykwit glonów. Akwarium pewnie doświetlone jest przy grzebieniu, promieniami słonecznymi i tyle na temat.  A pytanie o identyfikację ? Glonów jest tyle że ja wymiękam. Pozdrawiam Roman.

Ma dużo wspólnego. Jest to bogata sól. 

Miałem u siebie to samo, dopóki nie zasiedliłem baniaka to męczyłem się z glonami. Nie miało co konsumować minerałów to konsumowały je glony i rosły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, elespero napisał:

Ma dużo wspólnego. Jest to bogata sól

Jak widać to nie sól, wpłynęła na porost glonów. Ze zdjęcia wynika na czynnik światła zewnętrznego. 

Lub białego tak jak napisała @Beti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dewoitine.roman napisał:

Jak widać to nie sól, wpłynęła na porost glonów. Ze zdjęcia wynika na czynnik światła zewnętrznego. 

Lub białego tak jak napisała @Beti

Jak widać jesteś wróżką i wiesz lepiej niż właściciel akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:

Jak widać jesteś wróżką i wiesz lepiej niż właściciel akwarium.

Zrzucanie winy na samą sól to też wróżenie z fusów. Ja bym winił jednak oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Zrzucanie winy na samą sól to też wróżenie z fusów. Ja bym winił jednak oświetlenie.

Przechodziłem to na tej soli. Nie twierdzę że sól jest zła. Jest po prostu źle dobrana do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, elespero napisał:

Przechodziłem to na tej soli. Nie twierdzę że sól jest zła. Jest po prostu źle dobrana do akwarium.

Poprzednie akwarium jechałem na soli Kenta i Instant Ocean. Do nowego akwarium dostałem 100 % żywej wody tj. 400 litrów na soli Aquaforest Reef salt. I jestem zadowolony. Akwarium zalane od września 2016 r. Suplementacja i bakterie też AF. 

A kolega jaką sól preferuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Poprzednie akwarium jechałem na soli Kenta i Instant Ocean. Do nowego akwarium dostałem 100 % żywej wody tj. 400 litrów na soli Aquaforest Reef salt. I jestem zadowolony. Akwarium zalane od września 2016 r. Suplementacja i bakterie też AF. 

A kolega jaką sól preferuje ?

Ja też jadę na AF Reef Salt. i według mnie jest bomba :)

Ale widzę że ty mnie nie rozumiesz. Sól jest źle dobrana do obsady! Stąd te glony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, elespero napisał:

Sól jest źle dobrana do obsady! Stąd te glony!em

Nie widzę jaka jest obsada w akwa. Ale w pierwszym poście Wojtek opisał swój zbiornik b. dokładnie. Wnioskuję że posiadanie DSB i refugium usuwa azotany. NO3 = 1 a

fosforany PO4 = bliskie zeru,  krzem = 0 . To skąd te glony. Glony widoczne są przy zewnętrznej szybie. Im bliżej lustra wody i oświetlenia tym są one bardziej intensywne. 

Co do lampy   ZETLIGHT QMAVEN 6800 MARINE 230W to jej nie znam. Ja jestem zwolennikiem światła mieszanego tj. ledy + T 5 i takie oświetlenie zastosowałem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie swiecilem bardzo intesywnie ,bale bylo prawie na maxsa,dzisiaj zmieszylem biale swiatlo teraz swiece na 60%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Nie widzę jaka jest obsada w akwa. Ale w pierwszym poście Wojtek opisał swój zbiornik b. dokładnie. Wnioskuję że posiadanie DSB i refugium usuwa azotany. NO3 = 1 a

fosforany PO4 = bliskie zeru,  krzem = 0 . To skąd te glony. Glony widoczne są przy zewnętrznej szybie. Im bliżej lustra wody i oświetlenia tym są one bardziej intensywne. 

Co do lampy   ZETLIGHT QMAVEN 6800 MARINE 230W to jej nie znam. Ja jestem zwolennikiem światła mieszanego tj. ledy + T 5 i takie oświetlenie zastosowałem u siebie.

Glony mogą być przy zerowym no3 i po4, karmią się minerałami z soli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest moje akwarium,obsada jak na razie mala

20180102_200949.jpg

6 minut temu, elespero napisał:

Glony mogą być przy zerowym no3 i po4, karmią się minerałami z soli.

tak jak pisalem wyżej tydzien tem zrobilem podmianke na soli ubogie IO,do tego zmieszylem swiatlo zobaczymy czas pokarze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, elespero napisał:

Glony mogą być przy zerowym no3 i po4, karmią się minerałami z soli

Nie upatrywałbym winy w soli. Prędzej by wyskoczyło cjano dino lub inne plagi. To młody zbiornik który ma dopiero 5 miesięcy. 

PS. Zapowiada się fajne akwarium, Już widać potencjał a co dopiero będzie za rok lub dwa. Moje gratulacje. A glona zeskrobać trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się przekabacacie:)

Ale też prowadzę akwarium na pełnym AF i mam lampa Led,bardzo podobną i zostanę przy swoim za dużo światła białego Led potrafią dobrze przypalić bo to sama doświadczyłam na początku.

Lampa Led 22-25cm nad akwarium i u mnie jest 15% białego a 65% niebieskiego i glony znikły ,a na początku swiecilismy 50 na 70

Ale proszę to tylko moje zdanie,chętnie będę obserwować wątek. Czy sól z AF powoduje glony?jestem  zszokowana. ;-)

Może zadajcie to pytanie do wątku AF

co powiedzą bo przy tych parametrach jakoś to się wszystko kupy nie trzyma.

Ja tam nie jestem doświadczoną jak inni ale tyle napiszę  z własnego doświadczenia co było i znikło. 

Powodzenia miłego wieczorku 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, @Beti napisał:

Świetnie się przekabacacie:)

Ale też prowadzę akwarium na pełnym AF i mam lampa Led,bardzo podobną i zostanę przy swoim za dużo światła białego Led potrafią dobrze przypalić bo to sama doświadczyłam na początku.

Lampa Led 22-25cm nad akwarium i u mnie jest 15% białego a 65% niebieskiego i glony znikły ,a na początku swiecilismy 50 na 70

Ale proszę to tylko moje zdanie,chętnie będę obserwować wątek. Czy sól z AF powoduje glony?jestem  zszokowana. ;-)

Może zadajcie to pytanie do wątku AF

co powiedzą bo przy tych parametrach jakoś to się wszystko kupy nie trzyma.

Ja tam nie jestem doświadczoną jak inni ale tyle napiszę  z własnego doświadczenia co było i znikło. 

Powodzenia miłego wieczorku 

swiatlo biale zmniejszone,i nawet ladniej to teraz wyglada,a co do soli,to dalej mam zamiar prowadzic moje akwarium na AF,tylko na jakis czas zamienie na uboksza zeby sie pozbyc tych glonow moze zeczywiscie to pomoze 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, @Beti napisał:

Świetnie się przekabacacie:)

Ale też prowadzę akwarium na pełnym AF i mam lampa Led,bardzo podobną i zostanę przy swoim za dużo światła białego Led potrafią dobrze przypalić bo to sama doświadczyłam na początku.

Lampa Led 22-25cm nad akwarium i u mnie jest 15% białego a 65% niebieskiego i glony znikły ,a na początku swiecilismy 50 na 70

Ale proszę to tylko moje zdanie,chętnie będę obserwować wątek. Czy sól z AF powoduje glony?jestem  zszokowana. ;-)

Może zadajcie to pytanie do wątku AF

co powiedzą bo przy tych parametrach jakoś to się wszystko kupy nie trzyma.

Ja tam nie jestem doświadczoną jak inni ale tyle napiszę  z własnego doświadczenia co było i znikło. 

Powodzenia miłego wieczorku 

Nie potraficie czytać? Tu nie chodzi o to ze to AF tylko o to że sól za bogata. 

Trzeba zasiedlić akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Jarku przepraszam ze nie umie czytać,powodzenia życzę. 

Miłego wieczoru:-)

Ps.nie bierz tego na poważnie to tylko babskie zdanie :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, @Beti napisał:

Ok Jarku przepraszam ze nie umie czytać,powodzenia życzę. 

Miłego wieczoru:-)

Ps.nie bierz tego na poważnie to tylko babskie zdanie :)

Żeńskie czy męskie zdanie liczy się tak samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.01.2018 o 18:07, kapa napisał:

to jest moje akwarium,obsada jak na razie mala

20180102_200949.jpg

tak jak pisalem wyżej tydzien tem zrobilem podmianke na soli ubogie IO,do tego zmieszylem swiatlo zobaczymy czas pokarze 

Kto ci wcisną tą rozgwiazdę :o:blink: ? 

Wieszcz co to ?  

Protoreaster lincki   

 

https://www.magazynakwarium.pl/index.php/zasoby-akwarium/content-akwarium/all-categories-akwarium/encyklopedia/202-protoreaster-linckii

https://pl.reeflex.net/tiere/698_Protoreaster_lincki.htm


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, AnT napisał:

dzięki ant za ostrzeżenie,dostalem ja od znajomego ktory likwidowal akwarium,jest u mnie juz miesiac dokaramiam ja raz wtygodniu krewtka mrozona,siedzi caly czas na szybie,jak na razie od korali trzyma sie z dalela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.