Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon

Dzisiaj przyszła nowa zabawka, bardzo fajna zresztą mierzy w tym samym czasie redox i ph, dodatkowo ma wyjścia dwa niezależne kanały do sterowania na podstawie ustalonego parametru orp lub ph, domyślałem się że mam słaby redox ale nie myślałem że az tak nicki powoli rośnie pewnie elektroda się stabilizuje ale aktualnie jest 154 :mellow:

2d9corq.jpg

1t4heo.jpg

nx262w.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Leszek droga taka zabawka?

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Wiesz Krzysiu według mnie nie bo 410zł z wliczonym transportem, a na prawdę fajna sprawa, już raz ze nie widziałem podobnego urządzenia ktore na raz podaje te dwa parametry to dodatkowo można sterować dwoma urządzeniami, no:, ozonatorem z kanału orp i reaktorem wapnia z kanalu ph tak więc całkiem przyszłościowo :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No no całkiem fajna cena ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
8 minut temu, fresz33 napisał:

No no całkiem fajna cena ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

ale powiem Ci że mam niski redox był 160 teraz po podaniu jedzenia spadł na 70 to chyba słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70 to raczej słabo.

przeczytaj ten i kilka następnych postów.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 godzin temu, katani napisał:

70 to raczej słabo.

przeczytaj ten i kilka następnych postów.

Wiesz elektroda chyba się układała/stabilizowała, dzisiaj pomiar wskazuje już przyzwoicie 224, Ph też bardzo ładnie utrzymuje się całą dobę na poziomie 8.30 do 8.35, pewnie w dużej mierze dzięki wapnu sodowanemu

IMG_20180530_081254.thumb.jpg.c3e8357b111ca227f7de9a4835df866c.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tutaj poczytaj o tym redoxie 

A tak poza tym to REDOX można mierzyć tak:

Cytat

Do pomiaru redox wystarczy elektroda i najzwyklejszy, marketowy, chiński miernik uniwersalny. Ustawiasz na mV, podłączasz elektrodę bezpośrednio do miernika i łaski nie robi musi pokazywać to co mierzy.

post-10-0-87791800-1316034513.jpg

 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
5 godzin temu, fresz33 napisał:

Tutaj poczytaj o tym redoxie 

już przewertowałem tak mniej więcej czaję bazę :) , poza tym pomiar sie stabilizuje bo to nowa sonda nie przemyłem jej w RO :) , rano sprawdzałem pokazuje 224 zobaczymy jak się zachowuje u mnie ten parametr, z drugiej strony akwarium ma ledwo 3 miesiące nie ma co wymagać

 

5 godzin temu, fresz33 napisał:

A tak poza tym to REDOX można mierzyć tak:

tak wiem, ale kupiłem ten miernik bo chciałem mieć stały pomiar i redox i PH w celu kontroli dobowej, z tego co już zdążyłem wyczytać pomiar skokowy ( co jakiś czas) jest bez sensu bo i może wprowadzać w błąd, w tym przypadku najlepiej sprawdza się pomiar ciągły, gdzie można zobaczyć co się dziej np po karmieniu, w nocy itp.

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Dzisiaj mogę odbębnić duży sukces, w końcu udało mi się nakłonić mandaryny na mrożoną artemię :) , włożyłem litrowy słoik do akwarium pod lekkim pochyłem tak żeby karma nie uciekała ze słoika, na początku krążyły w około i nie chciały wejść ale w końcu weszły ruchami płetw sprawiały że artemia fruwał po całym słoiku w końcu zaczęły ją szamać :)

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam ukwiał?

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Padł

Nie no żartuje, kilka dni pogrymasił teraz przeszedł na druga stronę skałki i już stamtąd sie nie rusza :)  , wczoraj była paczka dostał do towarzystwa krabika porcelanowego tak zeby mu sie nie nudziło samemu to ten biały mikrus zaznaczony czerwonym prostokątem :)

zk0abc.jpg

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dobrze bo trochę się martwiłem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, Gothmog napisał:

No to dobrze bo trochę się martwiłem.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

Więcej wiary :) udało mi się zrobić lepsze foto

2u6o489.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Nowi mieszkańcy :) , niestety debeliusy są widoczne tylko w nocy, dzielą norkę razem z krewetką pistoletową słyszę że często strzela szczypcami więc ustalają zasady, czyj jest który kont :)

169p18h.jpg

2z3nh9l.jpg

2b7kna.jpg

24cfkh2.jpg

2eluu06.jpg

152c079.jpg

 

A i nie wiem co to za koral może ktoś rozpoznaje, dostałem jako gratisa, pomarszczony jak skóra

119nx40.jpg

 

Na koniec wspomnę że zauważyłem znikanie apitazji ale samych ślimaków nie widuję i już zapomniałem o bergiach wpuszczonych 2 tygodnie temu a tu niespodzianka dwie od rana zasuwają po szybach jedna upatrzyła sobie tłustą apitazję

2ufpv14.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda, ale szumi jak kombajn przy koszeniu kukurydzy ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

 

Opisz komponenty co tam wsadziłeś.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
7 minut temu, katani napisał:

Fajnie wygląda, ale szumi jak kombajn przy koszeniu kukurydzy ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

hehe to co szumi to nie wentylatory ich nie słychać ten szum to powietrze zasysane przez odpieniacz sick hehe

8 minut temu, katani napisał:

Opisz komponenty co tam wsadziłeś.

Uklad jest prosty i tani a więc, ciche wentylatory typu slim o coś takiego:

http://s.click.aliexpress.com/e/i3OzoW4

do sterowania prosty termostat na 12V:

http://s.click.aliexpress.com/e/Kipj37i

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.05.2018 o 20:23, Paragon napisał:

Wiesz Krzysiu według mnie nie bo 410zł z wliczonym transportem, a na prawdę fajna sprawa, już raz ze nie widziałem podobnego urządzenia ktore na raz podaje te dwa parametry to dodatkowo można sterować dwoma urządzeniami, no:, ozonatorem z kanału orp i reaktorem wapnia z kanalu ph tak więc całkiem przyszłościowo :) 

Gdzie zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

a co to jest to na biało w cytowanym przez Ciebie tekście, nie czaję u mnie działa :P

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

a co to jest to na biało, nie czaję u mnie działa :P

 

u mnie nie widać, nie wiem o co chodzi. Żadnych linków mi nie pokazuje na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.