Skocz do zawartości
Solek

Uwaga na oszustów z OLX Legnica

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Uważajcie na oszustów z OLX z poniższego linku 

https://www.olx.pl/oferta/morskie-akwarium-acanthastrea-lordhowensis-CID103-IDqC2Ot.html

Zakupiłem u Tych państwa 3 szczepki Acan wszystkie miały być lordhowensis i jedna faktycznie była taka jką zamówiłem ale 2 pozostałe to jakiś żart. Nie dość że raczej jest to gatunek echinata czyli mniej się pompujący tworzący zwarty szkielet to ledwo są żywe (jedna ma zalążki martwicy, widoczny szkielet). Po próbie porozumienia, odesłania, dogadania zostałem zlany. Państwo są z Legnicy prowadza sklep dowiem się dokładnie jeszcze jaki adres aby się nikt na nich nie nacioł. 

Poniżej zdjęcie co miałem dostać a co dostałem

Ja się czuje oszukany, jak myślicie czy to jest to samo? Chyba że zdjęcie było robione w makro i po napompowaniu pompką.

Wspomnę że acana na górze tez jest od nich i z nią wszystko jest ok więc zganianie na warunki, aklimatyzacje nie wchodzi raczej w grę. 

Pozdrawiam Formowiczów 

 

oszustwo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu widac ze jest to samo.... zwierze po wysylce jest zestresowane...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, łukasz_jeden napisał:

Na zdjeciu widac ze jest to samo.... zwierze po wysylce jest zestresowane...

 

3 dni i ciągle tak samo oraz szkielet na wierzchu  ;) a trzecia acana po kilku godzinach idealnie napompowana oj chyba nie

Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to jest ten sam koral.

Jak się spompowala to może wyglądać na taką zasuszona. Jesteś pewien że widać szkielet i tkanka jest rozerwana? Acany potrafią długo "focha" strzelać. Wypuszcza w nocy polipy?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje czasu....  też uważam ,że jest zestresowana, w taki stanie może być wiele dni....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam koral - dajm mu czas i dobre warunki, albo przestaw w inne miejsce, może cyrkulacja mu dokucza albo coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

No zobaczymy ale jestem pewien że widać szkielet z jednego boku, miałem już podobną sytuacje swego czasu i nic nie pomogło moczenie w dipie,oddzielanie martwej części od zdrowej w końcu i tak padł. Polipuje ale tamten też polipował nawet jak zostało go 2 milimetry to polipował :)

No zobaczymy, na razie sprzedawcy potraktowali mnie bardzo nieładnie gdyż chiciałem się jakoś dogadać ale oni nie i koniec

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość: o tej porze roku korali w przesyłce raczej nie kupuj, tylko odbiór osobisty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamawiam o tej porze roku i wysyłam też ale paczkami konduktorskimi PKP - jadą w ciepełku bo przedział konduktorski jest mocno grzany, na krótkich trasach nie trzeba nawet styroboxu :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korale nie przemarzły w transporcie? jak były wysłane?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytalem się Pani o przesyłkę PKP ale Pani mówi że normalnie wysyłka kurierem w styroboxie z podgrzewaczem i nikt nie narzeka. No to skoro Pani tak mówi to proszę wysyłać a jak zacząłem dyskusje że coś jest z koralami nie tak to odpowiedziała mi wysyłka na odpowiedzialność sprzedającego :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zaraz oszustów,kupując korale przez wysyłkę kurierem trzeba się liczyć z tym że koral może nie przeżyć lub jest zestresowany innymi parametrami wody.Daj im czasu więcej żeby doszły do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porownujac zdjecia tak sobie mysle, ze slowa uzyte w tytule postu sa troche mocne. :banghead


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co bić piany bo to 100% te same korale ale jak jechały do Ciebie kurierem tylko z podgrzewaczem to cieszył bym się że chociaż jeden przeżył. Pomijając kwestę temperatury warto obejrzeć sobie jak kurierzy traktują paczki na YT. (oczywiście nie wszyscy ale....).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Legnicy niema sklepu z akwarystyką morską... jeśli to od tych co myślę to nie są tani ale też nie robią wałków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.