Skocz do zawartości
Nalesnick

Moje słone 400 l - v2

Rekomendowane odpowiedzi

Filmik coś "słabowaty" bo coś z ostrością nie tak, ale coś tam można zobaczyć

 

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

hehe to moje stare akwarium :P

ale w jakim sensie?

jeśli wyświetla Ci się filnik z Twoim akwarium to pewnie przez problemy z wyświetleniem mojego

sorki, ale jest w trakcie obróbki i może sie jeszcze nie wyświetlać prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, Nalesnick napisał:

ale w jakim sensie?

jeśli wyświetla Ci się filnik z Twoim akwarium to pewnie przez problemy z wyświetleniem mojego

sorki, ale jest w trakcie obróbki i może sie jeszcze nie wyświetlać prawidłowo

tak jest dlatego napisałem moje :P , dodałeś link z przeglądarki jak byłeś na stronie menadzera filmów YT i kazdy będzie widział swoje filmiki z YT :P, musisz dodać link do filmu :)

 

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

tak jest dlatego napisałem moje :P , dodałeś link z przeglądarki jak byłeś na stronie menadzera filmów YT i kazdy będzie widział swoje filmiki z YT :P

 

chyba nie masz racji - w linku jest ID filmu - ale daj mi minutke, jak sie skonczy edycja to bedzie widac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, Nalesnick napisał:

chyba nie masz racji - w linku jest ID filmu - ale daj mi minutke, jak sie skonczy edycja to bedzie widac

chyba mam bo w linku masz edit Panie czyli menadzer, zawsze będzie prowadzić do menadzera zalogowanego konta YT, wyloguj się z YT to zobaczysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paragon napisał:

chyba mam bo w linku masz edit Panie czyli menadzer, zawsze będzie prowadzić do menadzera zalogowanego konta YT, wyloguj się z YT to zobaczysz :)

dlatego pisałem poczekajmy na koniec edycji

już działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
17 minut temu, Nalesnick napisał:

dlatego pisałem poczekajmy na koniec edycji

już działa

hehe ok niech Ci będzie :P widzę że akwarium odżywa trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Paragon napisał:

hehe ok niech Ci będzie :P widzę że akwarium odżywa trzymam kciuki :)

nie no, nie twierdze że nie miałeś racji - miałeś rację

tłumaczyłem się tylko tak, bo bez zakonczenia edycji innego linku nie byłem w stanie "uzyskać"

co do akwa, to ma juz na razie byc tylko "dojrzewanie" wiec też mam nadzieje ze powoli wyjdzie na prostą

 

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 minutę temu, Nalesnick napisał:

nie no, nie twierdze że nie miałeś racji - miałeś rację

tłumaczyłem się tylko tak, bo bez zakonczenia edycji innego linku nie byłem w stanie "uzyskać"

na początku się zainteresowałem bo link był do mojego starego akwarium, stąd to zamieszanie :P

2 minuty temu, Nalesnick napisał:

co do akwa, to ma ju zn arazie byc tylko "dojrzewanie" wiec też mam nadzieje ze powoli wyjdzie na prostą

wyjdzie tylko trzeba cierpliwości ja trzymam kciuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niedziela jest Komunia ... testy  ;)

 

Dzień 94 niedziela 20.05.2018

NO2 - 0,01 
NO3 - 1,00 
PO4 - 0,02

Tydzień z dwoma pokolcami, normalnie karmionymi i w okońcu biologia chyba daje radę.

 

zasolenie 35 ppt
kH - 9,2
Mg - 1500
Ca - 410 - ubytek w tydzień 25 - chyba pora pomyśleć o ballingu, tylko chyba bez magnezu

 

Dzień 98 czwartek 24.05.2018

NO2 - praktycznie niewykrywalne

Problemem jest, że białobrody gania wychudzonego lineatusa. Kupiłem je w "pakiecie" ale lineatus był tak wychudzony, że to był zły pomysł, by dawać mu do pary białobrodego.

 

 

Dzień 101 niedziela 27.05.2018

NO2 - 0,00
NO3 - 2,00 
PO4 - 0,02

zasolenie 35 ppt
kH - 8,2
Mg - 1470
Ca - 390 - ubytek w tydzień 20 - dziennie 3, 400 l  - balling - 72 ml wychodzi - szykuje 100 ml (Ca bez magnezu na razie)

 

W akwarium, skałę porastaja jakieś maziowate brązowe glony. 

Lineatus odszedł wczoraj. Trochę zaganiał go białobrody, trochę od razu lineatus przyjechał wychudzony i słabiutki. Mam nauczkę by nie kupować przez internet. Chociaż te pierwsze ryby (lineatus i elegans) były super. Teraz inne źródło i niepotrzebnie uwierzyłem, że wszystko ok, że ryby pewne. Po kwarantannie. Dodatkowo dałem się namówić by wziąć lineatusa z białobrodym. A tak słaby, wychudzony i sporo mniejszy lineatus wszędzie miałby problemy z białobrodym. Pierwszą koncepcję miałem, by białobrody był ostatni i tego chyba powinienem się trzymać. Zawierzyłem doświadczeniu i jak widać też niepotrzebnie. 

 

No i białobrody też odszedł. Jakaś czarna seria. Po prostu załamka. 

 

Dzień 109 poniedziałek   04.06.2018

zasolenie 35 ppt
kH - 10,0 (było 8,2) - podniosło się o 1,8 w 8 dni
Mg - 1485 (było 1470) - podniosło się o 15 chociaż nie dawkuje Mg w ballingu 
Ca - 425 -(było 390) -  podniosło się o 35  - dawkuje

balling z 12 x 8 ml przestawiam na 12x 4 ml (wszystko oprócz Mg - ciągle go nie dawkuje)

 

 

Dzień 116   poniedziałek   11.06.2018

zasolenie 35 ppt (leciutko poniżej)
kH - 9,4  (było 10,0) - 
Mg - 1485 (było 1485) 
Ca - 430 -(było 425) -  podniosło się o 5  - dawkuje balling z 12 x 4 ml i tak chyba zostanie

 

NO3 - 1,0

PO4 - 0,00 

To skąd duże ogniska cyjano? Wie ktoś?

Mam jeszcze inwazje wirków wię zastosowałem wczoraj Capi Caps -  8 tabletki. Wirki chyba wzięło, ale niestety krewetki wzięły się za te wirki i dzisiaj niestety smutne odkrycie - krewetki padły. Została już tylko jedna żółta babka. Z innych rzeczy to podzielił się ukwiał. 

 

Dzień 118   środa   13.06.2018

Kupiłem 2 skarpety. Potrząsałem siporaxem i biopelletami i wyłapałem w nie sporo brudów.

Odpieniacz nadal wyłączony bo przelewa. Węgiel zapodany.

 

Dzień 119   czwartek   14.06.2018

Kuracja chyba się nie powiodła. Ciągle na szyby wyłażą wirki. Może jest ich mniej ale na pewno nie odeszły w całości. Chyba nie polecam kuracji Capi Capsem. Do tego jeszcze cyjano coraz bardziej ekspansywne. 

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam nową odpowiedź bo ile można edytować ;)  

Dzień 125   środa   20.06.2018

zasolenie 35 ppt (leciutko powyżej)
kH -      9,6  (było 9,4) 
Mg - 1485 (było 1485) 
Ca -    450   (było 430) -  podniosło się o 20  - dawkuje balling z 12 x 4 ml i chyba ciachnę po 1 ml w dół

 

NO3 - 0,5

PO4 - 0,00 MI

I dalej zachodzę w głowę skąd ogniska cyjano i to takie spore?

Wirki niestety pozostały po ostatniej kuracji ale jest ich zdecydowanie mniej. Wczoraj zaskoczył w końcu odpieniacz, ale po dodaniu Prodibio reefbooster znów nie pienił więc wyłączyłem na noc. Skarpetę podłączyłem pod wylot z filtra biopellet - wiem że niekoniecznie tam gdzie trzeba ale na spływie nie mam miejsca by ją tam wciskać, a szczególnie by wyjmować. Musiałbym ciąć rury i rozkręcać do zdejmowania.  Stwierdziłem, ze jak ma się coś złapać w skarpetę to i złapie się po biopelletach. 

Z innych rzeczy - podtopił mi się termostat i timer - dwa w jednym Aquela. Podsusze i jeszcze spróbuje, ale chyba padł. Szkoa, bo fajna rzecz to była.

Przedwczoraj też "porozsadzalem" trochę korali - tych które żyły. 

I najważniejsze - wczoraj przyjechały:

1.  Pseudocheilinus hexataenia - mam nadzieję, że popróbuje wirków.

2. Acanthurus pyroferus - śliczny chociaż malutki pokolec - 4-5 cm.

3. Acanthurus tennentii - koło 8 cm

Rybki następnego dnia rano miały się dobrze, więc kolejny raz liczę, że może teraz będzie już dobrze.

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki za rybki.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Fajnie, widzę ze masz jeszcze sporo brązu w akwarium i przydało by się węcej niebieskiego chyba że to kwestia wideo :) , trzyma ci się ten koral na szybie u mnie już dwa razy odpadł i przerzuciłem go na skałę jednak :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to kwestia video - telefon jakos tak sie sam ustawił

A brązu niewiele zostało tylko fiolet cyjano szaleje

ostatnio kleilem kilka korali  Milliputem i tak od niechcenia przykleilem te pachyclavularie z podstawka na tylna szyba i jakos o dziwo sie trzyma

to od skaly sie odrywaly, np euphylie a tamto sie trzyma = niezbadane są wyroki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Godzinę temu, Nalesnick napisał:

Tak, to kwestia video - telefon jakos tak sie sam ustawił

A brązu niewiele zostało tylko fiolet cyjano szaleje

ostatnio kleilem kilka korali  Milliputem i tak od niechcenia przykleilem te pachyclavularie z podstawka na tylna szyba i jakos o dziwo sie trzyma

to od skaly sie odrywaly, np euphylie a tamto sie trzyma = niezbadane są wyroki ...

ja też kleiłem do szyby ale po tygodniu/dwóch odpadał hehe taki los

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
ja też kleiłem do szyby ale po tygodniu/dwóch odpadał hehe taki los
Mój patent na przyklejenie do szyby np. Parazoantusów, czy palythoa to kleiłem superglue na najmniejszy przylepiec po 2 polipy, a następnie przylepiec w wybrane miejsce. Dzisiaj nie widać przylepca a wkoło jest kilkadziesiąt koeljnych polipów. Pachyclavularie opierałem na skałce obok szyby i sobie przeszła sama. Później skałkę odcinałem i dawałem w kolejne miejsce.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
9 godzin temu, laszek napisał:

Mój patent na przyklejenie do szyby np. Parazoantusów, czy palythoa to kleiłem superglue na najmniejszy przylepiec po 2 polipy, a następnie przylepiec w wybrane miejsce. Dzisiaj nie widać przylepca a wkoło jest kilkadziesiąt koeljnych polipów. Pachyclavularie opierałem na skałce obok szyby i sobie przeszła sama. Później skałkę odcinałem i dawałem w kolejne miejsce.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

próbowałem dokładnie tak samo ale w tym miejscu gdzie chciałem przykleic mam za silną cyrkulacje i po kilku dniach odpada, raz wytrzymał 2 tygodnie hehe, dałem sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
próbowałem dokładnie tak samo ale w tym miejscu gdzie chciałem przykleic mam za silną cyrkulacje i po kilku dniach odpada, raz wytrzymał 2 tygodnie hehe, dałem sobie spokój
3 krople superglue na przylepca. Wyłączyć cyrkulację i przykleić.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
3 minuty temu, laszek napisał:

3 krople superglue na przylepca. Wyłączyć cyrkulację i przykleić.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

dokładnie tak, używałem tej w żelu, szyba wyczyszczona ale dale lipa może jeszcze kiedys spróbuję, inacze musiał bym przestawić wyloty wody z pompy obiegowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja używałem zwykłego superglue.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Bardzo ładne jakieś tam fotki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak troche poprawilem oswietlenie

edit z pięć razy bo mam problem z Youtube

Jak zrobie edyzje "stabilność" i zapiszę to potem na dodawaniu muzyki wisi i nic nie robi

Jak dodam muzyke i zapiszę to potem nie mogę zrobić korekty stabilności

Nie macie tak? Coś YT nawala  :/

 

 

Edytowane przez Nalesnick (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.