Skocz do zawartości
alexw200

Moja nano-rafka - 1300 w obiegu ;)

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, dla syna napisał:

Tylko daj mu szansę żeby zaskoczył, zobaczysz jak ciągnie no3. Jaka jest jego pojemność i prędkość przepływu? 

Jeden ma 5 litrów, przepływ około 1000, drugi ma 3 litry i przepływ około 1500. I nie zobacze jak ciągnie no3 bo mam zerowe :P :P :P Włożyłem do nich prawie całe spaghetti z refugium, pamiętam, ze gdzieś pisałeś że fajnie w tym rosną, zobaczymy za jakiś czas. W tym refugium co je właśnie dobudowuję będą same odzobne i może koniki :P 

9 minut temu, @Beti napisał:

Olku potrafisz zaskoczyć,co jeszcze będzie u Ciebie,jak widzę te reaktory to zaczynam się gubić co do czego...:D

rozkręcasz baniak niczym nowa rakieta "NASA"gdzie te zdjęcie baniaczka?/:)

Ps.sama też jestem ciekawa reaktora glonowego ale w praktyce jak to rzeczywiście jest,jakie są realne wyniki np po miesiącu?...pożyjemy zobaczymy ;-)

Beti nie ma nic skomplikowanego, 2 glonowe, 2 przepływowe na media, 1 bio, i sum z reaktorem ca i odpieniaczem, no i z dsb i żywą skałą :P a rozbudowuję trochę zaplecze bo tak jak kiedyś ci wspominałem podepnę do tego drugi zbiornik :P :P:P a fotki/filmik wstawię jak obiecałem, po zaciemnieniu, czyli najszybciej w piątek :) 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alexw200 napisał:

Beti nie ma nic skomplikowanego, 2 glonowe, 2 przepływowe na media, 1 bio, i sum z reaktorem ca i odpieniaczem, no i z dsb i żywą skałą :P a rozbudowuję trochę zaplecze bo tak jak kiedyś ci wspominałem podepnę do tego drugi zbiornik :P :P:P a fotki/filmik wstawię jak obiecałem, po zaciemnieniu, czyli najszybciej w piątek :) 

hehe fajnie to zabrzmiało mam tylko to i to hehe ja mam tylko filtr przepływowy i 10L siporaxu :Pale jak dojdzie Ci duża obsada ryb zwłaszcza pokolcy to reaktor glonowy  będzie jak znalazł ;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, alexw200 napisał:

Jeden ma 5 litrów, przepływ około 1000, drugi ma 3 litry i przepływ około 1500. I nie zobacze jak ciągnie no3 bo mam zerowe :P :P :P Włożyłem do nich prawie całe spaghetti z refugium, pamiętam, ze gdzieś pisałeś że fajnie w tym rosną, zobaczymy za jakiś czas. W tym refugium co je właśnie dobudowuję będą same odzobne i może koniki :P 

Beti nie ma nic skomplikowanego, 2 glonowe, 2 przepływowe na media, 1 bio, i sum z reaktorem ca i odpieniaczem, no i z dsb i żywą skałą :P a rozbudowuję trochę zaplecze bo tak jak kiedyś ci wspominałem podepnę do tego drugi zbiornik :P :P:P a fotki/filmik wstawię jak obiecałem, po zaciemnieniu, czyli najszybciej w piątek :) 

To gdzie ja to wyczytałem że miałeś no3 25-50? Hehe pewnie znowu posty pomyliłem. Przepływ daj odwrotnie do 5l 1500l/h a do 3l 1000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

hehe fajnie to zabrzmiało mam tylko to i to hehe ja mam tylko filtr przepływowy i 10L siporaxu :Pale jak dojdzie Ci duża obsada ryb zwłaszcza pokolcy to reaktor glonowy  będzie jak znalazł ;-)

ja mam w obiegu około 40 litrów sera siporax, i jakieś 30-40 kg skały w sumpie na kratkach, jutro cyknę foty.

Teraz, dla syna napisał:

To gdzie ja to wyczytałem że miałeś no3 25-50? Hehe pewnie znowu posty pomyliłem. Przepływ daj odwrotnie do 5l 1500l/h a do 3l 1000l/h

Nie mam pojecia gdzie, u mnie nigdy takiego nie było :P przy tej wielkości refugium nie ma opcji hahahahah :P a co do zmiany to się nie da, 5 litrowy jest na oddzielnej pompie a 3 wpięta w obieg, narazie musi tak zostać. 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, alexw200 napisał:

ja mam w obiegu około 40 litrów sera siporax, i jakieś 30-40 kg skały w sumpie na kratkach, jutro cyknę foty.

Nie mam pojecia gdzie, u mnie nigdy takiego nie było :P przy tej wielkości refugium nie ma opcji hahahahah :P a co do zmiany to się nie da, 5 litrowy jest na oddzielnej pompie a 3 wpięta w obieg, narazie musi tak zostać. 

Oby w tym 3l nie potargało tych glonów ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dla syna napisał:

Oby w tym 3l nie potargało tych glonów ;-) 

Nie potarga, 1500 ma pompa a przed reaktorem jest jeszcze przepływowy z węglem i silicatem, nie pytaj czemu w tej kolejności :P 

Aaaaa teraz tak patrzę, że mamy kosteczki podobnych wymiarów :P :P :P 

Edytowane przez alexw200 (wyświetl historię edycji)

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, alexw200 napisał:

Nie potarga, 1500 ma pompa a przed reaktorem jest jeszcze przepływowy z węglem i silicatem, nie pytaj czemu w tej kolejności :P 

Aaaaa teraz tak patrzę, że mamy kosteczki podobnych wymiarów :P :P :P 

No moja to mniejsza bo jeszcze panel w tym siedzi na 12cm ale powoli zaczynam acrami obsadzac :-) zobaczymy czy sie przyjmą bo ostatnie 8szt dopiero 5dni mają :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

No moja to mniejsza bo jeszcze panel w tym siedzi na 12cm ale powoli zaczynam acrami obsadzac :-) zobaczymy czy sie przyjmą bo ostatnie 8szt dopiero 5dni mają :-) 

no ja mam 60x60x60 ale poziom będzie na 50 więc nomen omen tylko 180 litrów dojdzie do obiegu, teraz trochę żałuję bo zostało mi po szerokości jakieś 15-18 cm, było by 230l, mogłem je zrobić o tyle większe no ale trudno, już sklejone i czeka na zalanie, myślę że w piątek odpalę. Teraz kończę jeszcze ledy lutować, za jakieś 20 minut wstawię folę jak świecą :P 

No i panelik zrobiony :p
a9b853399dce8281f66ea4e98a637654.jpgd2a030bae439108549958e34cfc68a39.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

200W, powinno wystarczyć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wyglàda w całości. Jeszcze muszè obudować kosteczkè na koñcu.  28a478f3a9c217c8c6a083c573ef6e2e.jpg990edbae0960edc179c54af46ece7c19.jpg69cfa47c682d800abd43ac545127bab1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

20 godzin temu, @Beti napisał:

hehe fajnie to zabrzmiało mam tylko to i to hehe ja mam tylko filtr przepływowy i 10L siporaxu :Pale jak dojdzie Ci duża obsada ryb zwłaszcza pokolcy to reaktor glonowy  będzie jak znalazł ;-)

Jeszcze troszkę brązu na piasku wylazło ale zejdzie i to :)

Edytowane przez alexw200 (wyświetl historię edycji)

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow!!! no to kawał akwarium jestem pod wrażeniem,świetnie to wygląda;-) brąz zejdzie wszystko w swoim czasie;-)

zapomniałam zapytać reaktor glonowy sam robiłeś czy kupowałeś gotowy?

Edit: widzę banieczki 5L z balingiem AF nie taniej sypkie do rozrobienia,ja tak robię..

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wow!!! no to kawał akwarium jestem pod wrażeniem,świetnie to wygląda;-) brąz zejdzie wszystko w swoim czasie;-)
zapomniałam zapytać reaktor glonowy sam robiłeś czy kupowałeś gotowy?

Kupione, oba od twistmana. Sam tylko akwa kleje :p


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś czytałam tu na forum że dużo ludziom pomogło "REEFLOWERS - REMALGAE" nie próbowałam ale z opinii wynika że efekty są po tyg już..:blink:

możesz spróbować wiadomo chemia ale z opisu wynika że nie aż tak mocna,dawki się stosuję wg zaleceń i obsady;-)

27 minut temu, @Beti napisał:

Edit: widzę banieczki 5L z balingiem AF nie taniej sypkie do rozrobienia,ja tak robię..

chyba nie doczytałeś?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, @Beti napisał:

kiedyś czytałam tu na forum że dużo ludziom pomogło "REEFLOWERS - REMALGAE" nie próbowałam ale z opinii wynika że efekty są po tyg już..:blink:

możesz spróbować wiadomo chemia ale z opisu wynika że nie aż tak mocna,dawki się stosuję wg zaleceń i obsady;-)

chyba nie doczytałeś?

Beti.........ja i chemia? :P :P:P prędzej baniak zlikwiduję :P:P:P Samo zejdzie ;) 

Aaaaa teraz widzę, pewnie sypkie wyjdzie taniej ale na razie tyle tego leję, że nie ma wielkich kosztów, 20 ml dziennie.


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, alexw200 napisał:

Beti.........ja i chemia? :P :P:P prędzej baniak zlikwiduję :P:P:P Samo zejdzie ;) 

spoko tylko chciałam pomóc :Pjak nie chemia to natura


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czołg stworzyłeś z technologią NASA :P Pogratulować możliwości :) 

Wydaje mi się, ze trochę ze skałą przesadziłeś. Jak korale porosną to miejsca dla ryb zabraknie :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Pawel_Q napisał:

Ale czołg stworzyłeś z technologią NASA :P Pogratulować możliwości :) 

Wydaje mi się, ze trochę ze skałą przesadziłeś. Jak korale porosną to miejsca dla ryb zabraknie :) 

Dobra, oficjalnie się przyznaję, ta skała będzie podzielona na 2 zbiorniki. Po to zrobiłem tak wielkiego sumpa i takie zaplecze bo podłącze do tego systemu drugi zbiornik, głównie dla pokolcy :P wymiary tego drugiego o ile nic się nie zmieni to będzie 250x80x70h czyli dojdzie mi jakieś 1500 litrów :P :P :P 

10 minut temu, @Beti napisał:

spoko tylko chciałam pomóc :Pjak nie chemia to natura

A to cholerstwo i tak na dino nie zadziała :P 

Edytowane przez alexw200 (wyświetl historię edycji)

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no to rzeczywiście masz coś w rodzaju stacji kosmicznej. Czyli lacznie będzie jakieś pod 3 kubiki wody. Jeszcze trochę i zamiast ścian będą szyby :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, alexw200 napisał:

Dobra, oficjalnie się przyznaję, ta skała będzie podzielona na 2 zbiorniki. Po to zrobiłem tak wielkiego sumpa i takie zaplecze bo podłącze do tego systemu drugi zbiornik, głównie dla pokolcy :P wymiary tego drugiego o ile nic się nie zmieni to będzie 250x80x70h czyli dojdzie mi jakieś 1500 litrów :P :P :P 

co???????

edit ale to dziś 05.04 nie 01.04!!!

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dla syna napisał:

Hehehe no to rzeczywiście masz coś w rodzaju stacji kosmicznej. Czyli lacznie będzie jakieś pod 3 kubiki wody. Jeszcze trochę i zamiast ścian będą szyby :-) 

Zawsze mnie do dużych zbiorników ciągnęło i nic się nie zmienia :P co prawda to nie 10 tyś ale zawsze coś ;) 

3 minuty temu, @Beti napisał:

co???????

edit ale to dziś 05.04 nie 01.04!!!

Beti jeżeli chodzi o wielkość baniaków to nigdy nie żartuję :P:P:P 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, alexw200 napisał:

Dobra, oficjalnie się przyznaję, ta skała będzie podzielona na 2 zbiorniki. Po to zrobiłem tak wielkiego sumpa i takie zaplecze bo podłącze do tego systemu drugi zbiornik, głównie dla pokolcy :P wymiary tego drugiego o ile nic się nie zmieni to będzie 250x80x70h czyli dojdzie mi jakieś 1500 litrów :P :P :P 

A to cholerstwo i tak na dino nie zadziała :P 

Eeee, 1500l dla pokolców? Trochę mało :P To tylko 6 długości sohala B)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Pawel_Q napisał:

Eeee, 1500l dla pokolców? Trochę mało :P To tylko 6 długości sohala B)

 

 

No niestety ale na chwilę obecną niczego większego nie wstawię :P 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny system, ja jeszcze musze rok poczekac bo czeka mnie przeprowadzka i tez bedzie spory zbiornik. Jedno bym zmienil ,w tej kostce  zrobil bym dsb z glonami ozdobnymi do tego koniki, a w sumpie tam gdzie masz dsb dalbym spagetti zamiast tych 2 reaktorow. Mialem reaktor i byl upierdliwy do czyszczenia teraz mam refugium 80l i jest duzo wygodniej przy przycinaniu glonow. Druga rzecz jak cos sie zacznie dziac z dsb mozesz szybko odlaczyc od systemu. Ja bym przerobil  zabudowe  bo bo troszke psuje wyglad akwarium ( tylko sie nie obraz) . Pozdrawiam

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ladny system, ja jeszcze musze rok poczekac bo czeka mnie przeprowadzka i tez bedzie spory zbiornik. Jedno bym zmienil ,w tej kostce  zrobil bym dsb z glonami ozdobnymi do tego koniki, a w sumpie tam gdzie masz dsb dalbym spagetti zamiast tych 2 reaktorow. Mialem reaktor i byl upierdliwy do czyszczenia teraz mam refugium 80l i jest duzo wygodniej przy przycinaniu glonow. Druga rzecz jak cos sie zacznie dziac z dsb mozesz szybko odlaczyc od systemu. 

Co do kostki to taki jest zamysł, glony i koniki :p dsb w kostce nie zrobie tylko cieniutko zwiru i jakaś ladna skałka. Odnośnie reaktorow to napisałem że ejsperymentalnie, narazie spaghetti jest jeszcze w sumpie w oddzielnej przegrodzie. A na przenoszenie teraz dsb i przekopywabie to już sie niezdecydujè, masa syfu siè uwolni do obiegu. Musi zostać jak jest, zobaczymy jak bèdzie pracować.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie DSB , teraz ma 3 miesiace wiec niewiele tam zycia i syfku pewnie nawet nie ruszylo jeszcze, bylby szybki zabieg. A jak np. za rok czy dwa wlezie ci jakas zgnilizna czego ci nie zycze to i tak bedziesz musial spuszcza wode z komory i odsysac piach. Po za tym karmiac koniki ,chociaz pewnie beda mialy bogactwo robaczkow bedziesz mial nawozenie DSB i ta mnogosc zycia do obserwacji 24 godziny na dobe bez otwierania szafki. Pomysl jeszcze nad tym :)   

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, vunpepic napisał:

Ladny system, ja jeszcze musze rok poczekac bo czeka mnie przeprowadzka i tez bedzie spory zbiornik. Jedno bym zmienil ,w tej kostce  zrobil bym dsb z glonami ozdobnymi do tego koniki, a w sumpie tam gdzie masz dsb dalbym spagetti zamiast tych 2 reaktorow. Mialem reaktor i byl upierdliwy do czyszczenia teraz mam refugium 80l i jest duzo wygodniej przy przycinaniu glonow. Druga rzecz jak cos sie zacznie dziac z dsb mozesz szybko odlaczyc od systemu. Ja bym przerobil  zabudowe  bo bo troszke psuje wyglad akwarium ( tylko sie nie obraz) . Pozdrawiam

Co do obudowy to dopiero dziś doczytałem. Ja się nie obrażam tak szybko więc spoko. Obudowę robiłem sam i niestety zdolności stolarskich ci u mnie jak na lekarstwo więc efekt jest jaki jest, niestety stolarza z wolnymi terminami nie było pod ręką ale może z czasem coś się przebuduje :P 


88d3e180721d3e3cf82e042b1e240cc3u1718a15

Tu najłatwiej mnie łapać :P:P:P  https://www.facebook.com/aleksander.smigielski.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.