Skocz do zawartości
reek

Podwodny świat ver.mini 285L

Rekomendowane odpowiedzi

Po roku zabawy w 92l przyszedł czas na wynegocjowane 285l

Szkło 95x60x50 full opti komin zew. (tu zawaliłem bo miałem brac 95x60x60)

sump 70x35x40 komora z dsb + 5l siporaxu

obieg 6500 skrecony na 2

skała rrr 20kg

odpieniacz deltec 600i

cyrkulacja 1x rw4 i 1x sw4 

oświetlenie 4x39 t5 + chinka led 160w skrecona na 50% same niebieskie

grzałka 300w + sterownik am twin

sól rs niebieska

akwarium zalane 4 listopada

wzorowałem się na projekcie mathoma oczywiście moje nie jest tak dobre jak jego bo moje zdolności manualne są raczej słabe ale starałem sie jak tylko potrafiłem korzystając z okazji chciał bym mu serdecznie podziękować za odpowiedzi na te wszystkie moje pytania których naprawdę było sporo.

Jak widać przesiadki jedynie nie zniosła poclipora licze ze może jeszcze odżyje 

 

Od dłuższego czasu zmagam się z no3 które wynosi 0 testy colombo nawet lekko się nie barwi po4 0,06 

 

 

 

1 forum.jpg

2.jpg

3.jpg

20180110_173546.jpg

5.jpg

6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek na dnie będzie? Daj jeszcze zdjęcie przy zamkniętej pokrywie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym etapie jesteś w stanie stwierdzić czy 2x rw-4 jest wystarczające? Jestem w trakcie realizacji podobnego litrazu, tyle ze kostka 75x75x55 i zastanawiam się nad 2x rw-4 lub 2x rw-8. Cena w zasadzie ta sama. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie planuje podloża, a co do cyrkulacji sadze ze rw4 sa wystarczajace plus jakas jedna mala za skaly ogolnie to fajne sa sw 4 troszke mocniejsze od rw4 i polowe mniejsze

10531722_20180111_205735.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SW-4 według specyfikacji są trochę mniejsze od RW-4, ale wydajność mają taką samą.  Z zamkniętą obudową od razu lepiej wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Az sprawdzilem na erybce i faktycznie juz poprawili bo wczesniej sw4 miala wydajnosc 4500 napisana a co do wielkosci to połowa rw4 ja na maxa na nich nie jade bo korale chce wywiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawuje Ci się odpieniacz? Planuję właśnie zamówić Deltec 600i do 200l a znalazłem 1 opinie że jest cichy i wydajny prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super nie słyszę go w nocy a śpię w tym samym pomieszczeniu co do wydajności narazie ciężko mi coś powiedzieć bo od pewnego czasu zmagam się z no3 0 i zaczełem go wyłączać w dzień ale piane bije fajna widać ze jest to poprawiona bardziej przemyślana wersja 1351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cichy to dobrze na tym mi zależy :)a na jaką głębokość masz go zanurzonego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KaZek napisał:

Jak cichy to dobrze na tym mi zależy :)a na jaką głębokość masz go zanurzonego ?

23-24 dlugo zastanawialem sie nad nim i nyos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.