Skocz do zawartości
spajdi

Katastrofa po podmianie w 30l - dejavu

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, silvia napisał:

 

czytasz i nie widzisz ?

Solanka Tropic Marin Pro Reef zasolenie 1,025:

Akwarium zasolenie 1,025:

powinieneś raczej zapytać czy "miernik" jest na pewno dobrze skalibrowany - tyle że ,,,

 

Widzę, że masz jakiś problem w ostatnich dniach. Gdzie się da, tam się dopieprzasz. Napisałem ze znakiem zapytania do kolegi spajdi, że może ma za wysokie zasolenie i dałem link do testu z reefhub. Temat śledzę cały czas i wiem. Wszystko w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, maciej01 napisał:

Widzę, że masz jakiś problem w ostatnich dniach. Gdzie się da, tam się dopieprzasz.

przepraszam ... CO ROBIĘ ?

chyba mnie z kimś mylisz - za to Ty naskakujesz na forumowiczów

o ile wiem to znak zapytania oznacza .. pytanie - pytanie na które odpowiedź masz dokładnie nad swoim postem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby przeliczył 5l świeżej solanki ile wg gramów dodaje żeby uzyskać wynik zasolenia na swoim sprzęcie pomiarowym? Chodźby w celach testów. Będziemy wtedy pewni jaki jest rzeczywisty poziom zasolenia. Bywały już przypadki, że wszystkie przyrządy głupiały podczas pomiaru. 

Aaa jeszcze jedno. U mnie był problem ze skałą. Wyszło to po 6-ciu miesiacach od odpalenia. Może u Ciebie problem ze skałą pojawił się po znacznie dłuższym okresie? Coś może puszczać do wody czego nie mierzysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to fotka 2 spławików. Zasolenie w akwarium przed dolaniem ok. 0,5l RO - czyli podniesione w stosunku do tego co jest "średnio".

Spławiki pokazują jeden ok. 1,0245 drugi ok. 1,0255, refraktometr pokazał odrobinę ponad 1,025. Normalnie solanka i baniak na refraktometrze mam 1,025 w punkt, czyli na jednym ze spławików 1,024. Refraktometr, może się rozjechać i pokazywać czary mary, ale spławik to spławik. Dopóki jest szczelny to jak raz go porównamy z przyrządem wzorcowym i wprowadzimy korektę do odczytu, jeżeli jest odchyłka od wzorca to każdy następny pomiar jest pewny jak amen w pacierzu. Jeden z tych spławików mam ponad 7 lat. Ten który pokazuje ciut mniej i kiedyś tylko na nim jechałem.

large.zasolenie.jpg.30579b67d882924a7716603d5ca3da0c.jpg

Edytowane przez spajdi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę żadnej wzmianki na temat temperatury przy pomiarach tymi splawikami. Refraktometr masz skalibrowany do 35ppt?

 


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura podczas pomiaru na zdjęciu 24,3 *C. Refraktometr był kalibrowany na 35 ppt płynem saliferta, przyznam, że dawno, ale nie rozjechał się w stosunku do spławików od tego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rosło kh drastycznie mg minimalnie i ca dosyć szybko. Miałem walniętą skałę. Może też masz ten defekt? Przez pierwsze 6 miesięcy było w miarę ok. A potem boom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.