Skocz do zawartości
Uri

Przesiadka z 90 na około 150

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie nadzeszla chwila powiększenia akwarium a wiec niedługo będę chciał przesiąść się na większe akwarium .Życie przekładam swoje i tu moje pierwsze pytanie .

Jak przenieść życie z akwarium 90 l do akwarium około 150 l aby żadne zwierze nie ucierpiało ?

Stoje również przed dylematem czy kupić gotowca np Refmaxa czy lepiej kostka z sumpem o wiele droższa w zakupie ?Bede w tym akwarium chciał mieć to co mam do tej pory plus pare lps z ryb mam błazenki .Podpowiedzcie mi proszę jak to ogarnąć nie robiąc zwierzakom krzywdy Zrobiło się zaciasno w moim M60 fluval ja wiem ze nie mam żadnych pięknych i zadkich korali ale te które mam są dla mnie najpiękniejsze i dlatego z żoną postanowiliśmy że kupimy im większe akwarium .

10638070_image.jpg

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gotowy zestaw ReefMAx ma mniej wody niż masz teraz :) plus ze zalewasz i chodzi :) 

może poszukaj jakiejś używki :) jeśłpli jesteś z Luxemburga szperaj po Belgijskich strona tam można upić naprawdę tanio :)

Edytowane przez rumik21 (wyświetl historię edycji)

ReefMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ten co mam tez szału nie ma panel 10 cm skala i tak dalej Widziałem gotowce Red Sea 130 l z panelem i Eihem subtube 155 l kostka ale już s sumpem nie wiem czy mój Tunze 9004 dał by radę i czy się wogole nadaje do sumpa rącze do panela .

rumik21dzieki za podpowiedz ale nie znam francuskiego tylko niemiecki i obserwuje ogłoszenia niemieckie jak masz link do ogłoszeń z Belgii podeslij mi proszę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swojego tunze 9004 w sumpie i działa bez problemów. Fakt że trzeba było zrobić trochę wyższy poziom wody w komorze odpieniacza ale to nie problem w fazie projektowania zbiornika. Teraz obsługuje 100l zbiornik ale na forum działa w akwariach nawet 250l bez zadyszki.  

Pamiętaj że gotowe zestawy są dobre tylko na początek. Wraz z czasem i nowymi potrzebami modyfikacja często jest dużo trudniejsza i kosztowniejsza. Przykład oświetlenie, odpieniacz itp. Poszukaj w tematach o RM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tunze 9004 w 160l i działa bez zarzutu.Z tego co kojarzę to zalecany jest do max 250l w zależności od obciążenia. Ja bym go zostawił, ale projektując sump zabezpiecz dość miejsca na ewentualną wymianę na mocniejszy model.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz .Teraz najważniejsze  pytanie jak bezpiecznie zorganizować przeprowadzkę z mniejszego akwarium do większego  ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niedziele jadę po akwarium 125 l plus 45 l sump  dwa tygodnie temu spuszczona wodza do tego od kolegi pobiorę 70l wody i moje 90 lpowinno starczyć dam znać jak przywiozę zestaw 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jest taki przywożę zestaw do domku ustawiam w miejscu docelowym wlewam przywieziona ze sobą wodę w ilości 75 litrów uruchamiam grzałkę filtrację falowniki niech pochodzi z godzinkę następnie zaczynam spuszczać moja wodę z akwarium przekładam skale dolewam wody  morskiej dosypuje piasek mam go nie zawiele następnie jako ost ryby krewetki i ślimaki Taki mam plan co z tego wyjdzie dowiem się w niedziele albo będę płakał albo sączył whisky i się uśmiechał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze dobrze najpierw sprawdzę parametry wody zdobycznej unormuje temperaturę i zacznę powoli mieszać wody najgorsze dla mnie ze nie miałem do czynienia z sumpem ale myśle ze jak będę miał problem to jakaś duszyczka mi pomoże A wiec tak w niedziele ruszam po zestaw i wodę porobie zdjęcia podpytam właściciela i zobaczymy co z tego wyjdzie Na ta chwile nie wiem jaki to osprzęt sprawdzę na miejscu jak będzie lipa nie wezmę chodź Niemiec zachwala ze i 250 l baniak by na tym osprzęcie działał dobrze 

9D9D70E3-9BAD-4430-BBAF-CF9053066C7F.jpeg

4666D573-06DE-4031-8EFF-D30220BFB5F5.jpeg

AE57C706-8BEE-4428-B5AD-6EF33A3E920E.jpeg

Takie zdjęcia tylko dostałem biore cały zestaw 

Edytowane przez Uri (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę że dobrze byłoby poprzelewać wody z akwariów. Wiadro z pierwszego do drugiego potem z drugiego do pierwszego. Kilka razy tak i masz wyrównane parametry i przekładasz życie do wody w której pływają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra podpowiedz tak zrobię Dziękuje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.