Skocz do zawartości
jedikk1

AI Prime HD vs Pacific Sun - Metis Hyperion S 2x75W

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

rozmyślam nad zmianą lampy, i ostatecznie wybrałem sobie dwie opcje, tak jak w tytule. Akwarium 90x50x50, LPS i miękkie. Wariant pierwszy to dwie lampy AI Prime HD z elastycznym mocowaniem dla każdej, natomiast wariant drugi to PS 2x75W, i tutaj kwestia mocowania... nie mam możliwości podwieszenia lampy na linkach, a nóżki dołączone do lampy nie do końca mi się podobają :) Nie mam za bardzo pomysłu jak inaczej mógłbym tę lampę zamocować, jedną z ciekawszych alternatyw jest ta z poniższego posta:

http://www.reefcentral.com/forums/showpost.php?p=19971650&postcount=198

No ale u nas takiego czegoś nie dostanę, chyba że...? :) Za to w PL znalazłem takie ramię Kessila:

https://www.coralhouse.pl/kessil-mounting-arm---ramie-montazowe~p33190

Wizualnie bardziej podoba mi się lampa PS, ale nie widziałem nigdy żadnej na żywo żeby ocenić światło jakie emituje, AI widziałem na żywo no i nie powiem - robi wrażenie, za AI przemawia też cena, za PS fakt, że to polski produkt i ewentualny serwis byłby dużo sprawniejszy. Oczywiście wariant PS + mocowanie droższy o... nawet około 1000 zł, dlatego chciałbym się zapytać o Wasze zdanie, najlepiej opinie użytkowników :)

Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jedikk1 napisał:

Cześć,

rozmyślam nad zmianą lampy, i ostatecznie wybrałem sobie dwie opcje, tak jak w tytule. Akwarium 90x50x50, LPS i miękkie. Wariant pierwszy to dwie lampy AI Prime HD z elastycznym mocowaniem dla każdej, natomiast wariant drugi to PS 2x75W, i tutaj kwestia mocowania... nie mam możliwości podwieszenia lampy na linkach, a nóżki dołączone do lampy nie do końca mi się podobają :) Nie mam za bardzo pomysłu jak inaczej mógłbym tę lampę zamocować, jedną z ciekawszych alternatyw jest ta z poniższego posta:

http://www.reefcentral.com/forums/showpost.php?p=19971650&postcount=198

No ale u nas takiego czegoś nie dostanę, chyba że...? :) Za to w PL znalazłem takie ramię Kessila:

https://www.coralhouse.pl/kessil-mounting-arm---ramie-montazowe~p33190

Wizualnie bardziej podoba mi się lampa PS, ale nie widziałem nigdy żadnej na żywo żeby ocenić światło jakie emituje, AI widziałem na żywo no i nie powiem - robi wrażenie, za AI przemawia też cena, za PS fakt, że to polski produkt i ewentualny serwis byłby dużo sprawniejszy. Oczywiście wariant PS + mocowanie droższy o... nawet około 1000 zł, dlatego chciałbym się zapytać o Wasze zdanie, najlepiej opinie użytkowników :)

Dzięki i pozdrawiam

jeżeli jesteś z wrocka to chyba nie ma problemu iść i pomacać. W Szczecinie pomacasz AI w reefguardzie. AI mogłem porównać na różnych zbiornikach z Kessilami/Kelo/Jebao i jednak AI to inna liga pod względem wizualnym, natomiast nie wiem jak korale rosną. Kupowanie w ciemno przez neta i na podstawie rad kolegów to słaba opcja. AI Hydre miałem z reefguardu nawet na parę dni na testy i to bardzo fajna lampka.


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

używam al prime od 2 lat nigdy się nie zepsuły,  i nigdy nie miałem z nimi problemu uważam że na akwarium 225 litrów  będzie ok ja mam 300l i musiałem dołożyć na środek jeszcze jedna :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Coltrane napisał:

jeżeli jesteś z wrocka to chyba nie ma problemu iść i pomacać. W Szczecinie pomacasz AI w reefguardzie. AI mogłem porównać na różnych zbiornikach z Kessilami/Kelo/Jebao i jednak AI to inna liga pod względem wizualnym, natomiast nie wiem jak korale rosną. Kupowanie w ciemno przez neta i na podstawie rad kolegów to słaba opcja. AI Hydre miałem z reefguardu nawet na parę dni na testy i to bardzo fajna lampka.

Lampy AI "macałem", w Reefguardzie również miałem okazje oglądać Hydrę i na prawdę podobało mi się jej światło, ale nie widziałem nigdy na żywo żadnej lampy PS, a sądzę że jest warta uwagi, dlatego chciałbym jeszcze jakąś zobaczyć zanim zdecyduje co kupić :) Ktoś we Wrocku/okolicach ma może LED'a PS?

Godzinę temu, Żabka86 napisał:

Witam,

używam al prime od 2 lat nigdy się nie zepsuły,  i nigdy nie miałem z nimi problemu uważam że na akwarium 225 litrów  będzie ok ja mam 300l i musiałem dołożyć na środek jeszcze jedna :)

pozdrawiam

Dwie AI Prime HD dadzą w sumie 110W, obecny chińczyk 120W wątpliwej jakości leci na około 60-70%, ostatnio nawet trochę zmniejszyłem, także sądzę że te AI w zupełności by starczyły :)

Z wentylatorkami wszystko ok? Nie zaczęły z czasem hałasować? Wiesz może jak wygląda serwis lamp AI w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, jedikk1 napisał:

Lampy AI "macałem", w Reefguardzie również miałem okazje oglądać Hydrę i na prawdę podobało mi się jej światło, ale nie widziałem nigdy na żywo żadnej lampy PS, a sądzę że jest warta uwagi, dlatego chciałbym jeszcze jakąś zobaczyć zanim zdecyduje co kupić :) 

widocznie niestety producentowi nie zależy aby klient mógł pomacać w LFS. 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, jedikk1 napisał:

Lampy AI "macałem", w Reefguardzie również miałem okazje oglądać Hydrę i na prawdę podobało mi się jej światło, ale nie widziałem nigdy na żywo żadnej lampy PS, a sądzę że jest warta uwagi, dlatego chciałbym jeszcze jakąś zobaczyć zanim zdecyduje co kupić :) Ktoś we Wrocku/okolicach ma może LED'a PS?

Dwie AI Prime HD dadzą w sumie 110W, obecny chińczyk 120W wątpliwej jakości leci na około 60-70%, ostatnio nawet trochę zmniejszyłem, także sądzę że te AI w zupełności by starczyły :)

Z wentylatorkami wszystko ok? Nie zaczęły z czasem hałasować? Wiesz może jak wygląda serwis lamp AI w Polsce?

Jeśli chcesz od Wrocławia niecałe 100km do Kamiennej Góry, mam lampę PS Metis 4x145W Led, według mnie jest rewelacyjna, daleko lepsza niż kenssil czy razory. Które także widziałem.

 


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, silvia napisał:

2 sztuki z uchwytami to blisko 3tyś - a gdyby trochę dołożyć do Ecotech Radion XR30W G4 ? "wyższa półka" i więcej mocy

jakieś :) "ramię" tez się znajdzie

radionmountdisplays.jpg

 

https://reefbuilders.com/2014/05/29/radion-mounting-system-sleek-light-arm-ecotech-marine/

Z Radionem mam taki problem, że w przypadku przesiadki na większe akwarium, musiałbym dokupić drugą lampę z mocowaniem, co da okolo 3500zł, w przypadku AI jedną, max dwie dodatkowe lampy - czyli ok. 1250, max 2500 - a PS wg. producenta powinien starczyć na 120 cm akwarium. W dodatku Radion ma dużą moc, ale to wszystko w jednym małym body, AI i PS dadzą większe pokrycie, a tak wiele PAR mi nie potrzeba. Pooglądam i poczytam o Radionie, ale na razie skłaniam się dalej ku AI Prime HD vs. PS 2x75W :) 

 

34 minuty temu, Pirotechnic napisał:

Jeśli chcesz od Wrocławia niecałe 100km do Kamiennej Góry, mam lampę PS Metis 4x145W Led, według mnie jest rewelacyjna, daleko lepsza niż kenssil czy razory. Które także widziałem.

 

Dzięki za zaproszenie! :) Masz jakieś porównanie PS do lamp AI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, jedikk1 napisał:

Lampy AI "macałem", w Reefguardzie również miałem okazje oglądać Hydrę i na prawdę podobało mi się jej światło, ale nie widziałem nigdy na żywo żadnej lampy PS, a sądzę że jest warta uwagi, dlatego chciałbym jeszcze jakąś zobaczyć zanim zdecyduje co kupić :) Ktoś we Wrocku/okolicach ma może LED'a PS?

Dwie AI Prime HD dadzą w sumie 110W, obecny chińczyk 120W wątpliwej jakości leci na około 60-70%, ostatnio nawet trochę zmniejszyłem, także sądzę że te AI w zupełności by starczyły :)

Z wentylatorkami wszystko ok? Nie zaczęły z czasem hałasować? Wiesz może jak wygląda serwis lamp AI w Polsce?

Z wentylatorami nigdy nie miałem problemu i też nie hałasują, a serwis to nie wiem gdzie jest 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem AI, powiem Ci że na korzyść PS zasługują 3 sprawy : mnogość opcji ustawień, regulacja natężenia światła i mocy całej lampy, POLSKI SERWIS - szybki i bezkompromisowy.
Samo AI ma fajną barwę w standardzie , jednakże po bokach ma niestety mocny efekt zaciemniania i niedoświetlania pola. W PS idzie taką samą barwę uzyskać.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaką lampę wybrałeś. Myślę nad zakupem AI ale zawsze pozostaje sprawa serwisu.


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, twkw@op.pl napisał:

I jaką lampę wybrałeś. Myślę nad zakupem AI ale zawsze pozostaje sprawa serwisu.

Wybrałem 2x AI Prime HD z kilku powodów.

Po 1 zakup zestawu wyniósł mnie około 1000 zł taniej, co prawda mam też mniej mocy o 40W, ale przy mojej obsadzie i upodobaniu miękasów i LPSów to zupełnie starcza, i tak jest spory nadmiar :) 

Po 2 lampy AI są obudowane plastikiem, PS są metalowe, a to w kontakcie z wodą po latach może działać na niekorzyść, wolałem podmuchać na zimne.

Trzecia rzecz to możliwość ustawienia obu lamp AI osobno, dzięki czemu najpierw jedna z lamp osiąga zaprogramowany max, podczas gdy druga ma w tym momencie trochę mniej mocy, później się to oczywiście zamienia. A jaką mam z tego korzyść? Nie podobało mi się akwarium oświetlone jednolicie, jedną barwą, nudziła mnie po jakimś czasie, a jak ustawiam dwie osobno, to podczas gdy jedna świeci na całkiem niebiesko przy ok. 5-10% udziale światła białego, druga ma białego około 40%, dzięki czemu akwarium wygląda według mnie dużo lepiej, tworzy się ładny gradient barwny od w pełni niebieskiego po jednej stronie, do biało-niebieskiego po drugiej stronie akwarium. Parę godzin później taka sama sytuacja, tylko na odwrót. To trochę taki trik z fotografii, gdzie jedna część zdjęcia ma barwę ciepłą, druga barwę zimną, działa i cieszy oko :) 

No i w końcu opinie... o ile PS to najprawdopodobniej bardzo dobry sprzęt, jednak znalazłem trochę opinii ludzi, którzy mieli problemy techniczne, głównie połączenie z lampą.

Serwis leży w kwestii sprzedającego, jak lampa nawali to oddajemy lampę do sklepu, potem sprzedawca jakoś rozwiązuje problem, czy sam coś ogarnie przy kontakcie z producentem/dystrybutorem, czy wyśle im to... pewnie zależy od sytuacji.

Póki co decyzji nie żałuję, odkąd zamieniłem 120W chinczyka na AI Prime korale w siódmym niebie, pompują się jak na sterydach, nie sądziłem że tak bardzo im się zmiana spodoba :) Nagrałem wczoraj filmik, zajrzyj do mojego tematu, link w stopce :) 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy AI to tragedia jakości wykonania. Ja mam co prawda starszy model AI FivtyTwo i cóż nie jestem z nich zadowolony.

Mam 5 lamp tego typu.

Zasilacze wymieniałem w 4 lampach, w tym w jednej 2 razy. Teraz kupiłem nieoryginalny zasilacz Meanwell i mam nadzieje że już będzie dobrze. Zasilacze to pestka. Gorzej że po 4 latach wiszenia nad akwarium w każdej lampie w tym samym miejscu nazbierała się gromada soli i osiadła na płytkach lamp. 2 lampy przestały świecić z powodu zwarcia i przeżartych ścieżek. Nie mam przy sobie fotek, ale jak coś to chętnie umieszczę żeby przestrzec. W okolicach wentylatora jest nieszczelność i sól tędy dostaje się do lampy i osiada na płytce. Musiałem po uszczelniać mocowania wentylatorów aby więcej się tędy sól nie dostała.

W jednej lampie wentylator padł po pierwszych 3 miesiącach używania - wymienili gwarancyjnie (długo to trwało).

Śruby w tych lampach nie są nierdzewne... śniedzieją tak że nie da się ich odkręcić.

Soczewki - to kolejny bubel w tej lampie - po 4 latach używania, niektóre są jakby przypalone, zaczernione przy niektórych diodach.

NIE POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Robert-reef napisał:

Lampy AI to tragedia jakości wykonania.

Co prawda dopiero zaczynam i nie mam dużego doświadczenia ale patrząc w sklepach na lampy typu kelo i inne w tej cenie to jakość wykonania AI jest na prawde na wysokim poziomie :D nie wspomnę już o jakości użytych ledów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.