Jump to content

twkw@op.pl

Klubowicz
 • Content Count

  62
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Krapkowice
 • Akwarium
  400l z sumpem

Recent Profile Visitors

956 profile views
 1. Wątek stary temat aktualny Aquaforest pow 50 Nyos ok 10-15
 2. Akwarium istnieje już kilka lat i jest w nim sporo LPS przewaga to Euphylie. Do tej pory pracują na przemian dwie pompy mover o mocy 7200 l/h umieszczone po przeciwnych stronach. . Po Waszych wypowiedziach mogę wnioskować że Glamorka gp 02 z wydajnością 3600 robi tyle lub nawet więcej co 1 pompa 7200 l/h. Dlaczego chcę zmienić, a dlatego że rozwalił mi się kontroler do pomp mover /nigdy więcej go nie kupię / a ja chcę mieć możliwość ustawienia przepływów typu pulse, random. Ze względów estetycznych chciałbym mieć taką sterowalną pompę na jednej tylko stronie akwarium. Rozważam pompę Coral Box Nano /nie pisałem o niej bo to temat o glamorce / , Glamorca 03 a po Waszych wypowiedziach 02, i Gyre 330.
 3. Mam akwarium 120/60h/50w z kominem na środku tylnej szyby. Rozważam zakup pompy Glamorca 03 lub Maxspect xF 330. Chciałbym aby w moim zbiorniku pracowała tylko jedna pompa. Jak duża różnica jest między tymi pompami ( głośność, praca kontrolera, itp.) Na temat nowego kontrolera Glamorca brak info, jak wygląda programowanie i czy może współpracować z wifi maxspect. Jak wygląda sprawa serwisu.
 4. twkw@op.pl

  Ati Essentials Pro

  Miałem na myśli ATI Nutrition C:N:P https://atiaquaristik.com/en/?page_id=1490 Związki węgla azotu i fosforu i kalkulator dawkowania na podstawie pomiarów https://atiaquaristik.com/en/?page_id=1490
 5. twkw@op.pl

  Ati Essentials Pro

  Leję po równo na podstawie pomiaru KH. Wpisuję w kalkulator jakie mam zużycie dzienne Kh i kalkulator pokazuje ile lać.
 6. twkw@op.pl

  Ati Essentials Pro

  Ja otrzymałem ATI Essentials Pro oryginalnie zafoliowane, tak jak zgrzewki wody mineralnej. Włączyłem kalkulator ATI i lałem przez tydzień zgodnie z zaleceniami. Po tym czasie drobna korekta po zrobieniu testów. Teraz badam KH i Ca raz na 2 -3 tygodnie i parametry są ok. Do tego produktu producent nie wskazuje potrzeby dodawania dodatkowych preparatów, ale pewnie znajdą się baniaki które tego będą wymagały. Ciekawy też jest zalecany do tej metody produkt C P N czyli węgiel fosfor i azot z dawkowaniem obliczanym osobnym kalkulatorem, ale tego nie stosowałem. pozdrawiam.
 7. Cześć wiem że stary temat ale przejrzyj / pobierz / ustawienia z np http://www.aquaillumination.com/signature/ lub ustawienia Davida Saxbyego / bardzo ciekawe ustawienia z pikami góra dół pozwalającymi koralowcom na tzw wytchnienie/ https://www.theaquariumsolution.com/light-presets-hd-ai-led-aquarium-lighting
 8. Kiedy pojawią się następne produkty z AI
 9. Jak mocujecie te lampy nad akwa, pytam bo na bulk reef oryginalne mocowania do akwa mają fatalne opinie
 10. Ja mam 360 kolor max 40 % przez 2 godzony/dzień a reszta dnia ok 30% intensywność max 100% 2 godzina/dzień reszta dnia max 70% swiecę 12/24h mam lps i łatwe sps
 11. Mój drugi cp 40 padł po 6 miesiącach, po wymianie silnika pochodził jeszcze 3 miesiące i tak skończył się moja przygoda z tego typu falownikami, zarówno od jebao jak i maxspecta.
 12. Dzięki za odpowiedź, właśnie rozpocząłem poszukiwania tych lamp w dobrej cenie, jak tylko je kupię podzielę się wrażeniami. Na chwilę obecną mam Kessila więc będę miał porównanie.
 13. I jaką lampę wybrałeś. Myślę nad zakupem AI ale zawsze pozostaje sprawa serwisu.
 14. Właśnie przymierzam się do lamp AI, Czy miałeś jakieś problemy z konfiguracja tych lamp i czy świecisz na 100% mocy.
 15. Czy będą jeszcze jakieś aktualizacje tematu.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.