Skocz do zawartości
mihow1979

Belka LED

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Chciałbym sobie zmontować dwie wąskie listwy LED o długości max 80cm do zamontowania w pokrywie pomiędzy świetlówkami T5. Na każdej listwie chciałbym dać po 5-6szt LED 3W. Czy ktoś z Was mógłby mi doradzić co kupić, jaki zasilacz, jakie diody? Wszystko bym sobie sam polutował, posklejał, ale nie wiem co kupić bo sporo tego na Allegro 1f642.png:) Nie znam się na doborze LED, więc może powinno być ich mnie albo więcej na jednej listwie?

Obecnie mam w baniaku 200L świetlówki T5 - 3xATI Blue+ oraz 1xATI Purple+. Chciałbym bardziej wybarwić korale, ale żeby też nie było zbyt biało w akwarium. Lubię jak jest bardziej niebiesko. Obecnie mam 141W światła w T5 a chciałbym mieć ciut więcej...

Wiem, że mógłbym dołożyć kolejne 2 świetlówki T5, ale jednak LED dają fajne bliki - no i mniej prundu ciągną 1f609.png;)

Pomożecie? Będę wdzięczny za ew konkretne linki do aukcji na Allegro abym wiedział co kupić.

To nie musi być ładne - to ma ładnie świecić. Pytanie tylko jak z wodoszczelnością? Da się to czymś spryskać aby nie łapało wilgoci na stykach? :)

Bez żadnych ściemniaczy. Po prostu WŁĄCZ/WYŁĄCZ... To ma być tanie i ma świecić :)

Wielkie dzięki za pomoc...

Edytowane przez mihow1979 (wyświetl historię edycji)

MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to widziałeś ?

kolory taśm są różne i można mieszać do tego ściemniacz na pilota za naście zł i masz "sterowanie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Ale chyba chcialbym pomieszac diody blue, royal blue i uv :)

Tylko kompletnie nie wiem co kupic i gdzie :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mihow1979 napisał:

Dzieki. Ale chyba chcialbym pomieszac diody blue, royal blue i uv :)

Tylko kompletnie nie wiem co kupic i gdzie :)

Najlepiej jakiś sprawdzony sklep. Ja kupowałem na allegro i jestem zadowolony.  Wprawdzie zbudowalem słabą lampkę ale było warto. Koralowce pod uv wyglądają mega 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być wścibski ale poczytaj dział DIY on odpowie na twoje pytania na razie jest to OFF TOP 


120LT Plany na 600L W trakcie realizacji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.miałem taką samą jak chcesz zrobić.kupiłem kilka diód royal blue 1watowych i kilka białych,do tego profil z szybką z plexi i driwer zasilacz,tak to się nazywa i jest podana ilość ile możesz do niego szeregowo podłączyć np. 1-3 diody  u mnie było bodajże 12-18  i prąd jaki ma dioda np.350 albo 700ma,to podłączasz do prądu czytaj kontaktu i już.Sam sobie dobiera napięcie w zależności od ilości diód.Ja miałem 14sztuk na 70centymetrowym profilu i był ciepły,nic pozatym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, any1977b napisał:

Witam.miałem taką samą jak chcesz zrobić.kupiłem kilka diód royal blue 1watowych i kilka białych,do tego profil z szybką z plexi i driwer zasilacz,tak to się nazywa i jest podana ilość ile możesz do niego szeregowo podłączyć np. 1-3 diody  u mnie było bodajże 12-18  i prąd jaki ma dioda np.350 albo 700ma,to podłączasz do prądu czytaj kontaktu i już.Sam sobie dobiera napięcie w zależności od ilości diód.Ja miałem 14sztuk na 70centymetrowym profilu i był ciepły,nic pozatym.

Dzięki. Też się właśnie zastanawiam nad diodami 1W aby belka nie grzała się zbyt mocno... Myślę, że 2 belki x 15W u mnie zdałoby egzamin...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie trzy takie leżały i były tylko ciepłe.Jedyne co to jak leżą na akwarium to rosa się zbiera pod plexą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, any1977b napisał:

u mnie trzy takie leżały i były tylko ciepłe.Jedyne co to jak leżą na akwarium to rosa się zbiera pod plexą.

Świetlówki pod pokrywą też muszę czyścic ;)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki właśnie wrzuciłem od tego gościa do koszyka na Allegro :D


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz jeszcze profil aluminiowy,jakieś zaślepki do niego,diody,podkładki pod diody i gotowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, any1977b napisał:

teraz jeszcze profil aluminiowy,jakieś zaślepki do niego,diody,podkładki pod diody i gotowe

Dokładnie - właśnie wrzucam do koszyka na Allegro :)

Chcę zrobić 2 belki 80cm - każda po 17 diód

b / b / rb / red / rb / b / b / rb / red / rb / b / b / rb / red / rb / b / b

b - blue
rb - royal blue
red - red


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może kilka białych,same niebieskie to dość jaskrawo.Ja w nowej lampie dodałem dwie uv i naprawdę fajna różowawa poświata.ew. jedna red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, any1977b napisał:

może kilka białych,same niebieskie to dość jaskrawo.Ja w nowej lampie dodałem dwie uv i naprawdę fajna różowawa poświata.ew. jedna red

... i do tych 2 belek byłoby 2 x ATI Coral+ 39W i 2 x ATI Blue+ 39W :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie dodatkowe doświetlenie,chociaż można dokupić programator za 30zł. ustawić godzinę wł i wył i taka beleczka robi za wieczorno-nocne oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, any1977b napisał:

takie dodatkowe doświetlenie,chociaż można dokupić programator za 30zł. ustawić godzinę wł i wył i taka beleczka robi za wieczorno-nocne oświetlenie.

Taki jest plan :) LEDy 11-12, 12-22 wszystko, 22-23 LEDy


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A soczewki dawałeś? Myślę nad soczewkami 90st...


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez soczewek kolory lepiej będą się mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Bez soczewek kolory lepiej będą się mieszać.

A co z penetracją światła w baniaku 50cm?


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50cm to nie jest wysoko dla LED. Zobacz np. Aquael Reef Master ma też 50cm wysokości i diody zastosowane w tych belkach to SMD bez soczewek i dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK - dzięki panowie za pomoc. Zamawiał i kleję :)


MyReef 300 - 100x60x50h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przy budowie od zera od razu planuj soczewki - najwyżej nie założysz a łatwiej później zamówić i założyć niż przerabiać lampę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.