Jump to content

any1977b

Klubowicz
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Andrzej
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  białystok

Recent Profile Visitors

1085 profile views
 1. Witam.polecam radiopowiadomienie,jednokanałowe wystarczy,po wyzwoleniu sygnału ( zwarcie lub rozwarcie) włącza przekaźnik w odbiorniku bezprzewodowo.ja mam u siebie czterokanałowy,informuje o podniesieniu poziomu,pełnym kubku odpieńka,pustej dolewce i napełnieniu zbiornika podmian.ma ustawianie czy sygnał dzwiękowy czy bez,ile ma trwać,czy do rozłączenia górnym pływakiem w dolewce.sump mam za ścianą więc świetnie się sprawdza.
 2. Super,dzięki bardzo za identyfikację dziada ) też zostawię bo nieźle wygląda.
 3. Ale wywalać czy zostawić?
 4. Właśnie sam niewiem.teraz to ma gdzieś 8x8cm.Ładnie faluje ale niema jakiejś nogi,łodygi,takie piórka.lepszego juz niezrobię chyba.
 5. Troche szary się robi poza wodą,ale patrząc na grubość,puszystość to wygląda jak glon niestety,niebieski ale chyba glon
 6. No raczej nie,jest strasznie cienka,takie piórka,spróbuje jutro lepszą cyknąć.
 7. Witam wszystkich.Mam problem z identyfikacją,mianowicie miesiąc temu doszło pare korali i coś wyrosło mi na koralu,niebieskie,jakby piórka,niewidać jakby szkodziło i dość szybko rośnie,foto
 8. any1977b

  Rollermat any

  Otóż to,Zerknąć trzeba.
 9. any1977b

  Rollermat any

  W sumie każda metoda jest dobra aby usunąć brudek,rollermat robi to za nas i co chyba najważniejsze pilnuje kiedy się zabrudzi.miałem między komorami kratkę i włókninę,raz zmieniłem,raz zapomniałem i się przelewało górą,a teraz święty spokój,dlamnie to istotne bo sumpownie mam za ścianą i muszę chodzić zaglądać.Z tego zresztą powodu zrobiłem radiopowiadomienie czterokanałowe,poziom wody w sumpie,zbiornik dolewki,zbiornik na podmianę i praca pompy.W salonie stoi odbiornik i wydaje dżwięk i wyświetla który czujnik zadziałał.Wygodnie mieć sump za ścianą,ale chodzić trzeba,coś za coś,wracając do rolerków najważniejsze że robią swoje i pomagają.
 10. any1977b

  Rollermat any

  Umnie jest na brudnym wałku tryb średnicy ok.12cm. I ten tryb porusza drugi mały na silniku,niemam napędu prosto z ośki na wałek.jest przekładnia więc prawie to samo
 11. any1977b

  Rollermat any

  Ale odwijana rolka maleje,czym większe koło obrót jest wizualnie wolniejszy ale średnica większa więc prosto mówiąc więcej włókniny potrzeba żeby obwinąć jeden obrót.ciężko tak wytłumaczyc,w gre wchodzi już średnica,obwód itp.ale gdyby silnik ciągmął włókninę i nie nawijał na siebie to i owszem jego rolka ma stały obwód a czysta maleje więc w ustawionym czasie zaczął by pobierać więvej,ale tu wraz ze zmniejszaniem czystej rośnie średnica nawijanej. Prędkość stała,obroty stałe,czas stały więc niema możliwości zmian ilości.tylko wizualnie koło czyste szybciej się obraca a brudne coraz wolniej bo grubsze.Nieważne chyba takie wnikanie,przewinąłem do połowy czystą nową,pozaznaczałem co 35cm i robiłem testy,nic sie nie zmienia,no poza tym że mam pomazaną włóknine.działa,jestem mega zadowolony i chyba to najważniejsze w tym csłym projekcie:)
 12. any1977b

  Rollermat any

  Pochyliłem się nad tym problemem i po zgłębieniu i prowizorycznych testach muszę stwierdzić że niema praktycznie różnicy w nawijaniu ilości,pomimo że czystej ubywa co zatym idzie więcej niby w 20sekund się odwinie,ale wprost proporcjonalnie rośnie średnica wałka z brudną.Silnik ma przekładnie i pracuje ciągle z jedną prędkością,czyli wykonuje tą samą ilość obrotów,więc niema żadnej różnicy czy jest cała rolka czysta czy koniec.optycznie szybciej się odwija ale to tylko tyle,napęd jest na brudnej i winie tyle samo,tylko wizualna zamiana miejsc,tu maleje tam wzrasta,reasumująs sprawdzając na drugiej rolce ze znacznikami muszę obalić teorię że marnuje wlókninę,35cm odwija bez względu gdzie jest więcej.Wyjaśniając na początku powiedzny brudna zrobi 5obrotów,czysta nowa dwa,potem powoli zamienia się miejscami,tu więcej,tu mniej ale ilość obrotów i czas silnika jest stały i włóknina siągle odwija się o 35cm.
 13. any1977b

  Rollermat any

  Być może,narazie mam prawie całą.na 50 metrową rolkę nawet jeśli ze dwa metry się zmarnują nic się nie stanie ważne że robi co miał robić
 14. any1977b

  Rollermat any

  Nie no już niema co przesadzać,poco zmieniać,ile ten czas się zmieni jak połowa rolki zejdzie,chyba najważniejsze w tym wszystkim żeby zabrać z wody to co się nazbiera jak najszybciej i całość.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.