Skocz do zawartości
Kośmid

Wzmocnienie szafki

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Morskie akwarium sprzedane, słodkowodne w planach. Nowe mieszkanie, baniak musi być. Mam fajną szafkę, wymiary odpowiednie na zbiornik 150 x 40 x 40/50 cm wysokości. Problem w tym, że ta szafka to... zwykła szafka z szufladami. Poprzednie akwarium 234 litry postawiłem na zwykłej szafce z firmy Black Red White (sic!) nawet nie odkształciła się. Pod jej spód jedynie jedną deskę wmontowałem dla wzmocnienia. 90 x 40 x 65 wys. stało 10 lat na niej. Pytanie brzmi- gdzie wzmocnić, na co zwrócić uwagę?

Jasne, najprościej byłoby kupić nową szafkę łącznie ze stelażem. Jednak budżet ograniczony a szafka pasuje mi do wnętrza i mam znajomego stolarza. Za wprawienie kilku desek pewnie nie weźmie wielkich pieniędzy. Szuflady wyciągnę, wprawie zawiasy, fronty szuflad połączy się w drzwiczki. Kreatywna przemiana.

Tak jak mówiłem, poprzednie akwarium miało wysokość 65 cm, planowane nowe będzie niższe więc nacisk na szafkę będzie mniejszy. W planach chce odtworzyć biotop polskiego jeziora a więc roślinki, korzenie, kilka rybek, małże. Filtr kubełkowy, kilka żarówek Led, low- tech. Małe nakłady i prosta opieka.

20180127_182622.jpg.9c71763b49a4b61ac1df683d27b87517.jpg


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ikea? opukaj blat - często to nawet nie jest płyta meblowa tylko takie cudo co ja nazywam gazo-płytą  jest to kanapka - sklejka bardzo cienka w środku karton poskładany w plaster miodu i znów sklejka :) ten karton się wgniata i w miejscu akwarium nam się zapada - miałem tak przy akwa 30 litrów - wgniotło blat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to normalna płyta meblowa to wzmocnił bym blat od przodu, na przykład profilem stalowym do tej nogi na środku oraz oczywiście plecy z pełnej płyty, aby szafka nie złożyła się na boki.

A co do filtra. Jeśli to ma być lowtech to będzie bez:-) 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisze, że z szuflad zrobię drzwiczki i tam będzie kubełkowy :D

 

Oj nie wiem skąd szafka ale opukam :D


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Kośmid napisał:

No przecież pisze, że z szuflad zrobię drzwiczki i tam będzie kubełkowy :D

Nie doczytałem :)  Kubełka w szufladzie jeszcze nie widziałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, technologia idzie do przodu. Horyzontalny filtr kubełkowy


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.