Skocz do zawartości
mareczek232

Przekładka akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, bede sie żegnał ze swoją 30stka aquaela i aktualnie szykuje sie do przekładki na 65l akwarium z panelem. Jako, ze niechciałbym aby życie w jakikolwiek sposób ucierpiało chciałbym poradzić sie na temat takiej operacji. Co sądzicie o tym, aby rozrobić 30l solanki w nowym akwarium, mieszać ja 24 h a następnie ze starego akwarium pobrać cała wodę przelać do większego akwarium wraz z życiem? Zaznaczam, ze cały piasek w starym akwarium nie bedzie juz używany a więcej skaly nie bede dodawał, tylko ta co jest aktualnie. Czy to dobry pomysł? Myślicie, ze biologia zareaguje tak jakbym zrobił podmianki 50%? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu mieszać solanke 24 godziny skoro wystarczy ją mieszać jedną godzinę.  Cała przekładka zajęła mi dwie godziny włączając w to mieszanie solanki, przelałem około 70 litrów ze starego i dolałem 70 nowej czyli pół na pół.  Korale zadowolone, pozostała obsada zadowolona, żadnych problemów.  Moim zdaniem możesz przekładać bez obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz też zrobić najpierw podmianke 15l i 15l nowego w nowym akarium, i przekładka całości 

 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwól nowemu baniakowi dojrzeć troszkę na bazie podmianek ze starego... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił kilka podmian wody w starym co kilka dni. Wodę z podmianki wlewał bym do nowego akwarium i wtedy po tych kilku podmiankach przeniósł całą obsadę do nowego i ewentualnie dolał bym brakującą wodę świeżą solanką, o ile by brakowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak  jak pisze kolega wyżej   Maciej01 .  zrobiłem kilka podmianek wode z nich wlewałem do nowego akwa i miałem załączony 24godz na dobe falownik . za kazdym razem zaznaczyłem ile mam wody i przed dolaniem nowej wody z podmianki uzupełniałem wyparowana wodę wodą RO  by nie było za duzego zasolenia .  Przesiadka udała sie bez żadnych problemów i nie było ponownego dojrzewania .nie dawałem piasku ze starego akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobliski posolony kolega poratował mnie 25l wody z podmianki także powymieniam ja juz z woda z mojego akwarium, dorobiłem do niej 6l nowej solanki a dzis w nocy/jutro rano przekładka wszystkiego i uzupelnienie ewentualnego braku wody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.