Skocz do zawartości
juro

Nowy projekt 180x60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

jestem tutaj nowy, wlasnie jestem na etapie  zakladania nowego akwarium 180x60x60. Poczatkowo byly paletki ale stwierdzilwm ze pojde w strone morkiego sprzet juz mam skompletowany. 

Zbiornik glowny 600L 

oswietlenie 2x 250HQI +2x T5 54w +2x moon light

sump 200L 

odpieniacz Deltec scc 20601 

pompa obiegowa jebao DC 8000

2 pompy cyrkulacyjne jebao RW 20 P

oraz reaktor wapnia bubble magus przeznaczony do akwariow 800L ale to dopiero pozniej bedzie uzywany 

Tak przy okazji mam pewien problem wymienilem wklady w filtrze RO DI na poczatku TDS wskazywal 000 napelnilem caly zbiornik z sumpem i ku mojemu zdziwieniu w zbiorniu TDS pokazuje 0025 i mam dylemat czy zasolic ta wode i jechac dalej czy wylac zamowic nowa zywice i zaczynac od nowa. Ogolnie ciezko kupic zywice MB 20 w 

wiec co polecacie bardziej doswiadczeni? 

Z gory dzieki 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda w zbiorniku nigdy nie będzie miała tds 000 bo zbiornik nie jest idealnie czysty... To Twoje pierwsze morskie akwarium???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solilbym w zbiorniku ale jeszcze przed dodaniem piasku. Pózniej cyrkulacja lub falownik 

przynajmniej,  bakterie, piasek żywy. A skala żywa czy sucha będzie, bójka sucha to lepiej pokleic w zbiornik.

Edytowane przez Kapsel1981 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dadario napisał:

Woda w zbiorniku nigdy nie będzie miała tds 000 bo zbiornik nie jest idealnie czysty... To Twoje pierwsze morskie akwarium???

Dokładnie tak . 

Wystarczy , że zostawisz wodę RODI na kilka godzin z cyrkulacją w otwartym wiadrze i też  wchłonie coś z otoczenia i nie będzie już 000.

Sól niczym się  nie przejmuj . 

PS. I dużo czytaj fora to kopalnia wiedzy . :) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz solić bez obaw. Napiszę tak jak kolega wyżej. Woda w akwarium, sumpie nigdy nie będzie miała 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solic bez zmatrwien,ja robilem tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje ze sasolic i jechac z koksem, Sorki ze zapomnialem o skale powiedziec, chcialem wystartowac na zywej skale ale ciezko w uk znalesc chociaz ostatnio znalazlem w szkocji i chyba zamowie 40kg + 20 gk suchej ktora kiedys tam byla zywa  plus bakterie. Czytajac forum doszdlem do wniosku ze piasek bedzie suchy zakupilem argonit  z red sea pink color,. Taki otoz mialem zamiar zalac baniak rozpuscic sol zlac na chwilke do beczek ustawic skale i wlac z powrotem

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz problem z kupnem żywej skały to może wystartuj na sprawdzonej przez wielu suchej skale Marco Rocks, chyba że ta co znalazłeś w Szkocji jest dobrej jakości. Po co chcesz zlewać wodę do beczek? Skały można bez problemu ułożyć w zalanym, pełnym wody akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep niby daje gwarancje ze jest wysokiej jakosci i wysylaja najszybsza dostawa jaka tylko jest mozliwa. Chcialem startowac na zywej poniewaz chcialem obserwowac na wlasne oczy jak sie zachowuje dzeczywista zywa skala;) 

mam jeszcze pytanie co do piasku, mam go zamiar nasypac cienka warstwe na dno tyle zebym nie widzial szyby  jakies 1.5 do 2.5 cm czy mam go wsypac przed ulozeniem skaly czy dopiero pozniej jak dojrzeje akwarium? 

Zastanawiam sie takze nad zakupem sterownika, co o nim sadzicie

http://www.mirekkon.skysoft.pl/pages/product/63

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj najpierw skała potem piach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, bonio61 napisał:

Witaj najpierw skała potem piach

Masz na mysli zeby najpierw skale poukladac pozniej piaskiem obsypac obsypac? Dobrze Cie zrozumialem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ułóż skały na dnie zbiornika, szybie i dopiero wtedy wsyp piach. Konstrukcja skalna będzie bardziej stabilna i zapobiegniesz przypadkowemu podkopaniu skały przez np. ślimaki, rozgwiazdy, ryby co mogło by grozić w najgorszym przypadku obaleniem tej konstrukcji skalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak otoz zrobilem, woda zasolona wlozylem 36kg skaly reszta ma dojechac w przyszlym tyg wiec doloze z piaskiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że nie odpowiedziałem ale byłem w pracy .Zrób tak jak napisał kolega wcześniej , ustaw cyrkulację  żeby przedmuchała ci skały .Potem odessij syf który z niej wyleci , wsyp piach.

Pozdrawiam 

Edytowane przez bonio61 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za podpowiedzi. odpalilem disiaj odpieniacz i troche piane sadzi ale wyczytalem w instrukcji ze swiezo zalane akwarium tak bedzie miec przez pierwsze tyg. w czwartek mam dostac zywa skale jestem ciekaw co to bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.