Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, dla syna napisał:

Tak, do 500 potem dobijam drugi ml i doliczam. Wg instrukcji tak można robić bo 0,01ml to 5 jednostek. Chociaż przy takiej domieszce uważam, że test już nie będzie aż tak dokladny. 

Według mnie to tak nie działa. Popatrz uważnie na instrukcję bo może coś źle robisz? 

5ml + 5kropel + jedna malutka łyżeczka, do Ca jest inna niż w salifercie i w Mg colombo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, elespero napisał:

Według mnie to tak nie działa. Popatrz uważnie na instrukcję bo może coś źle robisz? 

5ml + 5kropel + jedna malutka łyżeczka, do Ca jest inna niż w salifercie i w Mg colombo.

Tak 5ml wody + 5 kropelek + mała łyżeczka. Potem nabranie plynu 1ml i dokrapianie. Te testy robiłem dziesiątki razy bo wczesniej korzystałem z colombo i nie miałem takich akcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dla syna napisał:

Tak 5ml wody + 5 kropelek + mała łyżeczka. Potem nabranie plynu 1ml i dokrapianie. Te testy robiłem dziesiątki razy bo wczesniej korzystałem z colombo i nie miałem takich akcji. 

hmm... w akwa wszystko ok? Nie obniżaj na siłe jak nic złego się nie dzieje. Zbadaj u kogoś innego wodę. Może test jest walnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, elespero napisał:

hmm... w akwa wszystko ok? Nie obniżaj na siłe jak nic złego się nie dzieje. Zbadaj u kogoś innego wodę. Może test jest walnięty.

Mam taką nadzieję. Wygląda na ok jutro Jaro mnie poratuje. Zbadamy wodę Jego testem a moim jego wodę. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Mam taką nadzieję. Wygląda na ok jutro Jaro mnie poratuje. Zbadamy wodę Jego testem a moim jego wodę. 

To czekam na relację :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sorrki ze sie wtrace ze swoim problemem ale moze skonczy sie na szybkiej odpowiedzi i szkoda nowego tematu zakladac.

 

Mam w akwarium strasznie niskie ph. wczoraj wieczorem bylo 7.65 a dzis rano 7.35! 

 

reszta parametrow:

Ca 400 test AF

Mg 1200 test AF

Kh 11.5 test AF

PO4 0.00 salifert

NO3 0.00 salifert

zasolenie 1026 refraktometr.

 

od ok 3 tyg leje ocet 6ml/dzien w trzech dawkach. NO3 zeszlo do 0. PO4 bylo wysoko wiec wlozylem adsorbent microbe lift phosout II jak dobrze pamietam i teraz jest 0.00.

 

Do wczoraj akwarium bylo przykryte szklem. Wczoraj zdjalem szybe ale jest jeszcz gorzej z ph bo spada ponizej 7.4

Przed wczoraj na noc wylaczylem odpieniacz. nic to nie dalo. Rano ph bylo w okolicach 7.4

 

Ocet moze tak obnizac ph czy moze byc jeszcze inna przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stefan85 napisał:

Sorrki ze sie wtrace ze swoim problemem ale moze skonczy sie na szybkiej odpowiedzi i szkoda nowego tematu zakladac.

 

Mam w akwarium strasznie niskie ph. wczoraj wieczorem bylo 7.65 a dzis rano 7.35! 

 

reszta parametrow:

Ca 400 test AF

Mg 1200 test AF

Kh 11.5 test AF

PO4 0.00 salifert

NO3 0.00 salifert

zasolenie 1026 refraktometr.

 

od ok 3 tyg leje ocet 6ml/dzien w trzech dawkach. NO3 zeszlo do 0. PO4 bylo wysoko wiec wlozylem adsorbent microbe lift phosout II jak dobrze pamietam i teraz jest 0.00.

 

Do wczoraj akwarium bylo przykryte szklem. Wczoraj zdjalem szybe ale jest jeszcz gorzej z ph bo spada ponizej 7.4

Przed wczoraj na noc wylaczylem odpieniacz. nic to nie dalo. Rano ph bylo w okolicach 7.4

 

Ocet moze tak obnizac ph czy moze byc jeszcze inna przyczyna?

Niskie Ca i Mg. Wysokie Kh, to na pierwszy rzut.

A PH? Włącz odpieniacz, odkryj akwarium i przewietrz dobrze mieszkanie. 

Lejesz sam ocet?:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, elespero napisał:

Niskie Ca i Mg. Wysokie Kh, to na pierwszy rzut.

A PH? Włącz odpieniacz, odkryj akwarium i przewietrz dobrze mieszkanie. 

Lejesz sam ocet?:blink:

Odpieniacz był wyłączony tylko na 1 noc przed wczoraj. Akwarium aktualnie odkryte. Tak, leje sam ocet. Wcześniej lałem vsv ale ciągle walczyłem z sinicami. Na samym occie są w odwrocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Stefan85 napisał:

Odpieniacz był wyłączony tylko na 1 noc przed wczoraj. Akwarium aktualnie odkryte. Tak, leje sam ocet. Wcześniej lałem vsv ale ciągle walczyłem z sinicami. Na samym occie są w odwrocie.

Ja bym zaczął od wietrzenia mieszkania i  to dobrego i pomieszczenie z akwarium wietrzyć codziennie.

Ewentualnie wężyk z odpieniacza za okno, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, elespero napisał:

Ja bym zaczął od wietrzenia mieszkania i  to dobrego i pomieszczenie z akwarium wietrzyć codziennie.

Ewentualnie wężyk z odpieniacza za okno, 

Wietrzone codziennie jest... nie znoszę zaduchu. Jeżeli tylko taki może być powód, spróbuję jeszcze na wlocie powietrza założyć pochłaniacz co2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, elespero napisał:

To czekam na relację :D

Colombo zawyża ok 30 jednostek przy moim wyniku. U Jarka wyszło 650 na mojej wodzie. A na Jarkowej wodzie colombo zawyża ok 15 jednostek wynik 450. Miałem trefny test saliferta na którym dozowałem wapno. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dla syna napisał:

Colombo zawyża ok 30 jednostek przy moim wyniku. U Jarka wyszło 650 na mojej wodzie. A na Jarkowej wodzie colombo zawyża ok 15 jednostek wynik 450. Miałem trefny test saliferta na którym dozowałem wapno. 

To teraz wolna obniżka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dla syna napisał:

U Jarka wyszło 650 na mojej wodzie. A na Jarkowej wodzie colombo zawyża ok 15 jednostek wynik 450.

A widzisz a jednak cos z testem:-)kobieca intuicja hehe;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

To teraz wolna obniżka.

Z tą wolną obniżką to lipa bo sól ma 440 wapna na moim zasoleniu. Chyba poczekam żeby wolno swobodnie opadało. Tylko co tygodniowe podmianki. Ale się zrobiłem na szaro z salifertem. Co pomiar to sukcesywnie zakłamywał pomiar z coraz większym błędem. A ja co dzień dodawałem wapno żeby wyrównać... 

2 minuty temu, @Beti napisał:

A widzisz a jednak cos z testem:-)kobieca intuicja hehe;-)

Hehe :-) to tak zapytam jak już w temacie intuicji, korale przeżyją? :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:-) co ich nie zabije to je zmocni,przeżyją w morzu czerwonym jest zasolenie 1.032 to wapno jest ponad 500:-)

Zmień testy:D


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, elespero napisał:

Niskie Ca i Mg. Wysokie Kh, to na pierwszy rzut.

A PH? Włącz odpieniacz, odkryj akwarium i przewietrz dobrze mieszkanie. 

Lejesz sam ocet?:blink:

Ja lałem sam ocet, żeby obniżyć kh a tym samym zawsze obniżało się ph. Tlen, tlen jeszcze raz tlen. Odpieniacz na fulllll

9 minut temu, @Beti napisał:

Hehe:-) co ich nie zabije to je zmocni,przeżyją w morzu czerwonym jest zasolenie 1.032 to wapno jest ponad 500:-)

Zmień testy:D

Już zmieniłem. Zostaje przy colombo :-) 

Dla mnie to wyglada na efekt starego testu. W tym roku kończy się mu data ważności. Mi zaczął przekłamywać coraz mocniej czego byłem nieświadomy. W uzyciu przez dwa miesiące działał ok. Po dwóch miesiacach zaczął przekłamywać. Pytałem innych i test ma ważność grubo ponad rok. Ja miałem 11 miesiecy na początku użytkowania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Hance na Ca i Mg? to jest dokładny pomiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, nemether napisał:

A co myślicie o Hance na Ca i Mg? to jest dokładny pomiar?

Cześć:-) uwazam że jest dokładny ale czy warto inwestować?! Ca i Mg raczej nie-kupic test colombo jest na tyle dokladny ze to nie pomiar Po4. I Ci wystarczy nawet gdy będzie 0.10 różnicy to nie jest aż tak istotne jak w dokladnosci np Po4 lub No3


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mg hanki nie widziałem ale polecam colombo. Odradzam hankę na ca bo tworzy się nalot na fiolce i fotometr zakłamuje wyniki. Bardzo ciezko utrzymać je w idealnej czystości co jest warunkiem koniecznym przy hance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet w occie płukałem. Dopiero wtedy realne wyniki wychodziły. Jak dla mnie za dużo zachodu. Być może dlatego, że mialem kh na poziomie 14-20 i dlatego tak mocny nalot się tworzył. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Ja nawet w occie płukałem. Dopiero wtedy realne wyniki wychodziły. Jak dla mnie za dużo zachodu. Być może dlatego, że mialem kh na poziomie 14-20 i dlatego tak mocny nalot się tworzył. 

Ja płuczę w RO i zostawiam fiolkę zalaną RO. Nic się nie osiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elespero napisał:

Ja płuczę w RO i zostawiam fiolkę zalaną RO. Nic się nie osiada.

Oo to tego patentu nie próbowałem. Hmm może wrócę ponownie do hanki? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.