Skocz do zawartości
jarek_1987_

pierwsza solniczka 45 L

Rekomendowane odpowiedzi

w oczekiwaniu na akwarium i podczas kosmetycznych poprawek w sumpie :) postanowiłem nie czekać i już zalać jakieś akwarium wodą niech dojrzewa :)

padło na 45 L zbiornik który akurat stał pod ręką :) narazie zalałem go wodą RO / DMI odpaliłem Jebao RW 4 i wsypałem 1 kg soli podgrzałem do 25 stopni i jak już woda się wyklarowała wsadziłem skałę suchą niech dojrzewa.

Żona przestraszyła się że zmieniłem zawód :) jak zobaczyła mnie biały proszek i wagę sklepową :)

Na dniach wyczyszczę sumpa i odpalę go przy tym akwarium będzie więc już 130 L osolonej wody w obiegu :) na akwarium jeszcze tydzień muszę czekać ale chciał bym już zmoczyć resztę skały a w czwartek dodać bakterie, żywy piasek i żywą skałę akwarium 45 L wykorzystam później na kwarantannę dlatego zostawię w nim żywy piasek i kilka kawałków skały.

Zdjęcie jeszcze przed montażem oświetlenia na razie Ledowe 10W 650K ale już za chwilę  T5 24W 10000K i T5 24 W 20000K

Co byście doradzili co zrobić co zmienić ??

kopia.thumb.jpg.f784197a92fa32aa298e714f2a60e479.jpg

 

 

A tu zabawa w Pablo Escobara :):D

 

DSC_0095.thumb.JPG.dec06d6f73e9e869be45a4fb6c69b6c5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jarek_1987_ napisał:

padło na 45 L zbiornik który akurat stał pod ręką :) narazie zalałem go wodą RO / DMI odpaliłem Jebao RW 4 i wsypałem 1 kg soli podgrzałem do 25 stopni i jak już woda się wyklarowała wsadziłem skałę suchą niech dojrzewa.

 

Zasolenie sprawdzałeś? Czy 1 kg soli wyszło Ci ze specyfikacji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ten spławik sery ale nie sprawdzałem na razie czy jest ok zasolenie bo i tak jak podepnę sumpa i zaleję 90 L wody osolę ją to i tak się zasolenie zmieni chce to zrobić jutro maks w środę w czwartek jadę do Płocka kupie żywą skałę parę kg i żywy piasek no i dokupię jeszcze soli i wtedy będę badał zasolenie, mam sól Living Color Reef Salt:) mam nadzieje że spławik jest ok :) jeszcze wezmę go ze sobą do sklepu żeby zweryfikować :) czy działa :) :D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zamoczysz żywą to ustabilizuj zasolenie. Sprawdzenie spławika jak najbardziej. Powodzenia na początku przygody z "oceanem". Pamiętaj. Wszystko wolno i bez pośpiechu. Cierpliwość później Ci się odwdzięczy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wywal tą kratkę - to tor przeszkód dla wszystkiego co kopie w piasku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek,

pewnie wiesz, ale tak dla przypomnienia :D

najpierw podgrzej wode i ja w tym czasie napowietrzaj a potem powolutku rozsypuj przed pompa sol. 


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, silvia napisał:

wywal tą kratkę - to tor przeszkód dla wszystkiego co kopie w piasku

kratka jest tu chwilowo, jak odpalę sumpa przełożę to skałę do niego i zasypie piaskiem już bez kratki, w głównym akwarium myślałem o kratce ale tylko pod skałą poza nią już nie będzie kratki.

1 godzinę temu, Stani napisał:

Jarek,

pewnie wiesz, ale tak dla przypomnienia :D

najpierw podgrzej wode i ja w tym czasie napowietrzaj a potem powolutku rozsypuj przed pompa sol. 

w tym akwarium zrobiłem inaczej wlałem wodę wsypałem sól włączyłem grzałkę i pompę :) jak sie woda ustała to dopiero wsadziłem kratkę i na nią skałę ale dzięki za radę jak będę dosypywał to zrobię tak jak mówisz :)

W między czasie udało mi się skalibrować spławik, zasolenie jest 1,023 czy robić jakieś testy przed wsypaniem żywego piachu jeszcze ?? a i powiedzcie mi czy spławik może być cały czas np w sumpie wsadzony ?? np w Refugium ?? i jak szybko można do refugium wkładać makro glony czekać też aż dojrzeje czy można szybciej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kratką oczywiście zrobisz jak uważasz, osobiście jestem zwolennikiem. Masz dodatkowe zabezpieczenie przed stłuczeniem. Przy grzebaniu pewnie strącisz albo upuścisz  jakiś spory kawał skały, chyba że dobrze posklejasz i nie będziesz grzebać. A mity o odkładaniu syfu i jakichś przeszkodach w kopaniu są nie trafione, babce i slimakom to nie przeszkadza.(chyba że moje są wyjatkiem):)20170329_080301.jpg.ead0121b68b6cf146a13ab84aa492ee3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
22 godziny temu, jarek_1987_ napisał:

 

DSC_0095.thumb.JPG.dec06d6f73e9e869be45a4fb6c69b6c5.JPG

Fajna waga z czasów PRL'u ;) ogólnie ja bym się wagą nie sugerował tylko salimetrem bo może Cię to kiedyś zgubić. Spławiki do mierzenia zasolenia bardzo oszukują, przekonałem się kiedyś o tym i ja. Zresztą każdy to przechodził heh jak spławik zostawisz w sumpie to zacznie obrastać "życiem" i wtedy już w ogóle będziesz miał meksyk heh kratkę rastrową wywal. Volf Ty masz siatkę a nie kratkę :P

A tak w ogóle Jarek to jesteś nie przygotowany do "lekcji" bo o wszystkim już na forum pisano, a Ty chcesz wywarzać na nowo otwarte drzwi ;)  czeka Cię wiele problemów, z drugiej strony najlepsza nauka jest na własnych błędach zatem powodzenia.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt  kratka, wywalić albo przerobić na półki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod taka siatke zaden wargatek sie na noc nie schowa, a chcialby "do piachu"...:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak babiszon usypie górę Dantego, a ma to w genach, to i wargatek skorzysta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
Pod taka siatke zaden wargatek sie na noc nie schowa, a chcialby "do piachu"...default_biggrin.png
W 45l wargatek to raczej będzie chciał wyskoczyć.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w

4 godziny temu, volf napisał:

No fakt  kratka, wywalić albo przerobić na półki. 

tu mnie kolega zainteresował tym przerobić na półki mógł byś rozszerzyć myśl lub jakiś przykład podać fotogeniczny :) ?

jak już będę żywy piasek dawał to tak dotnę żeby kratka była tylko pod stojącą konstrukcją i nie wystawała za nią będzie część piasku bez kratki wtedy. ale sama kratka ma 4 mm grubości więc chyba nie powinna przeszkadzać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jarek_1987_ napisał:

w

tu mnie kolega zainteresował tym przerobić na półki mógł byś rozszerzyć myśl lub jakiś przykład podać fotogeniczny :) ?

jak już będę żywy piasek dawał to tak dotnę żeby kratka była tylko pod stojącą konstrukcją i nie wystawała za nią będzie część piasku bez kratki wtedy. ale sama kratka ma 4 mm grubości więc chyba nie powinna przeszkadzać:)

Półki np. na szczepki

20180114_114651.thumb.jpg.e64367d5872d895f260fe0aba13f7ecd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.