Jump to content

coach

Klubowicz
 • Content count

  25
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  400l +sump

Recent Profile Visitors

347 profile views
 1. coach

  glony jak usunąć

  nie wiem czy nie popełniam błędu, bo zbijam PO4 za pomocą AF NitraPhos Minus. To daje pokarm dla bakterii ale glony może też się tym nażerają i tak w kółko. Nie stosuje VSV. A na zdjęciu jest tubka szorstnika, której szczoteczką nie da rady potraktować, skubię glony pęsetą. Wyrywam i dmucham aż woda się robi gęsta.
 2. coach

  glony jak usunąć

  Skały porasta mi warstwa brązowych glonów, są gęste i miękkie jak mech i dorastają do 0,5-1 cm. Usuwam szczoteczką do zębów ale odrastają. Ryby nie skubią, kraby też nie zainteresowane. Jak z tym walczyć? Stosuje bakterie BioGro. parametry : NO3-3, PO4-0,04, kH-7,5, Ca-450, Mg-1350.
 3. coach

  Hanka PO4 rozbieżne wyniki

  JURAS , jak się przelicza fosfor na fosforany ??
 4. coach

  lobophyllia

  Phos Guard zastosuje. dzieki za sugestie. Nigdy do końca nie wiadomo co jest grane, zawsze trzeba się domyślać- czasami się zgadnie.
 5. coach

  lobophyllia

  poziom 0.77 to jest hardcore.. nigdy takiego nie miałem. Literatura podaje że już 0.1 jest krytyczne..Ja spanikowałem kiedy wykryłem 0.15. Nie wiem czy sam wysoki poziom czy szybki skok jest bardziej groźny. Drugie zdjęcie po kuracji pokazuje wystajace "kości", szpikulce szkieletu. Moja zdrowa lobo miała tęgi brzuszek i żadnych wystających szpikulców. Teraz przypomina tę na drugim zdjęciu i z każdym dniem marnieje.
 6. Mój idolek nie chciał jeść przez 4 dni po wpuszczeniu do akwarium. Ale kiedy dostał małże to się zaczęło !! Teraz wciąga wszystkie mrożonki i ciągle głodny. Niestety nie tyka suchego i nie wiem jak przeżyje mój wyjazd, bo automatyczny karmnik mrożonek nie podaje. Dodatkowo skubie acany i lobophyllie ze skutkiem śmiertelnym. Chyba go w końcu wydam..
 7. coach

  lobophyllia

  dzięki za wskazówkę o fosforanach. faktycznie był skok do 0.15. Jesli zbiję fosforany to odżyje ?? Idolka obserwuję i nadal nie wiem czy on rozpoczyna proces choroby , czy skubie dopiero jak tkanka zaczyna chorować. Chyba go wydam jak sie okaże szkodnikiem. A szkoda bo piękna ryba.
 8. coach

  lobophyllia

  Moja lobophyllia przeżywa ciężkie chwile, tkanka bieleje i zanika. Przestała jeść. Trochę skubał ja idolek i może dlatego się pochorowała. Trochę przekarmiałem bo wpuściłem dwa mandaryny. Parametry wody : NO3 skoczyło z 3 na 15. Czy to może być przyczyną?? Co jej dać jeść ? do tej pory jadła pokarm dla LPS z Fauna Marin i reef roids.
 9. coach

  właściwa obsada

  idolek niestety lubi skubać lobophilie.
 10. coach

  właściwa obsada

  dobieram obsadę do zbiornika 400l. Mam idolka , 2 błazenki, żółtka , babkę, parachoteodon, salarias, pictichromis. Ile ryb można maksymalnie trzymać w 400 litrach?
 11. poniewaz widzę , że trzymasz heliofungie mam pytanie: co robić gdy zwinie całkiem polipy ?? zdarzało Ci się coś takiego??

   

 12. coach

  zanclus cornutus

  400 litrów, zaczął wreszcie jeść świeże mule, ale mrożonek nie tyka.
 13. coach

  zanclus cornutus

  czy karmienie zależy od wielkości akwarium ??
 14. coach

  zanclus cornutus

  uwierzyłem na słowo, że jadł artemie i lasonogi.
 15. coach

  zanclus cornutus

  nori nie próbowałem, ale artemie , lasonogi, kryla i małże omija.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.