Jump to content

Pawkuu

Klubowicz
 • Content count

  189
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Paweł
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Małkinia Górna
 • Akwarium
  178

Recent Profile Visitors

710 profile views
 1. @@Beti Pozazdrościć Mam parę pytań Jakiej wielkości masz komorę refugium przy takim baniaku? Czy głębokość akwarium 100cm stanowi duży problem przy obsłudze? Jak długo zeszło ci się z postawieniem baniaka od ruszenia projektu (zatwierdzenie projektu, rozpoczecie przygotowywania wody, skały, etc. zależy od czego zaczęłaś) do postawienia w Wigilie?
 2. Pawkuu

  Moja solanka ;)

  Jak dla mnie za dużo karmisz. Ja przy 3 rybach kilku ślimakach i weżowidle karmie ok 0,5 kostki dziennie na zmianę artemia i kryl.
 3. Pawkuu

  wysokie N03

  Jest rozwiązanie co możesz zrobić. Wziąć węgięl doustnie i usiąść na rękach... Tester Ci napisał że dopiero dojrzewanie się zaczyna. Będzie jeszcze gorzej... Wrzucam zdjęcia jak wyglądał jeden z moich zbiorników po ok 1 miesiącu po starcie: Wszystko jeszcze przed tobą. To co masz na chwilę obecną wskazuję że cykl azotowy dopiero zaskoczył. Daj mu się zamknąć i wtedy możesz zacząć myśleć o życiu w tym zbiorniku.
 4. Pawkuu

  Akwarium NP z Makroglonami

  Zbierając wszystko do kupy. Jedynym racjonalnym sposobem stworzenia takiego środowiska jest podzielenie akwarium na dwie strefy. NP i glony. Najlepszym rozwiązaniem byłoby coś na wzór akwarium @Artur Tokajuk. Zastanawiam się czy możliwe byłoby oddzielenie nie szybą a skałą? Taka skała przechodziła by na środku i wychodziła po za tafle wody. Może jakiś mangrowiec dodatkowo w okolicach tej skały. Nie obędzie się bez sumpa z wydajnym odpieniaczem. Karmienie grubszy pokarm z pipety dla tubek i dendro. Dla gorgonii itp myślałem o Reefbuster dozowanym z pompy. Z życia tylko co żywi się odpadami. ślimaki, krewetki, wężowidła. Ograniczenie jak najwięcej odpadów organicznych. Problem w tym że po podzieleniu takiego zbiornika min wydaje mi się 80/90 cm długości. NIestety nie mam tyle miejsca. Ale temat wydaje się ciekawy i warty dalszej dyskusji
 5. Pawkuu

  FM Salinity Manager

  Ktoś miał styczność? W ten weekend można kupić w cenie promo. Warto czy lepiej kupić refraktometr optyczny?
 6. Pawkuu

  Akwarium NP z Makroglonami

  Czyli wychodzi na to że lepiej dać same korale NP w zbiorniku opartym na silnym odpieniaczu ewentualnie dodać zewnętrzny reaktor glonowy.
 7. Pawkuu

  Akwarium NP z Makroglonami

  Dam znać jak ruszę a do tego czasu potrzebuję jeszcze dużo informacji, przede wszystkim chodzi o oświetlenie. Może ktoś się wypowie bardziej doświadczony w tej kwestii.
 8. Pawkuu

  Akwarium NP z Makroglonami

  Pomysł jest taki. Akwarium 54l 60x30x30 Skała ok min. 6kg piasek żywy ok 3kg. Filtracja FZN3 lub Tidal 55 W kaskadzie siporax ile wejdzie plus wata. Dodatkowo druga kaskada np FZN1 na absorbery Oświetlenie tu jest największy problem. Myślałem o oświetleniu typowo roślinnym pokroju Aquael Sunny i plant. Jednak obawiam się wiecznych plag przy wysokich parametrach. Co do utrzymania proporcji. Wydaje mi się że nie było osoby która prowadziła w ten sposób zbiornik. Zresztą każdy zbiornik jest inny. Trzeba by było rozpocząć delikatnie i wprowadzać życie w dużych odstępach czasu. Zarówno korale jak i makroglony. Przy tym monitorować intensywnie parametry.
 9. Pawkuu

  Akwarium NP z Makroglonami

  Mały baniaka to taki który zmieści się na szafkę 60x30. czyli nie więcej jak 72l Co do innych zwierząt raczej nie wchodzą w grę. Tylko niefoto.
 10. Pawkuu

  Akwarium NP z Makroglonami

  Mój błąd. Zawarłem tylko informację o małym baniaku.
 11. Pawkuu

  Akwarium NP z Makroglonami

  Nie no serio? Albo ja jestem ułomny i nie rozumiem waszych propozycji i odpowiedzi albo próbujecie ze mnie zrobić idiotę. Ponowie pytanie ze szczegółami. Szukam informacji czy ma sens postawienie zbiornika 30-60l z koralami NP i makroglonami. nie mam możliwości postawienia akwarium z sumpem i refugium pod same korale NP. Dlatego szukam rozwiązania które by minimalizowało nadmiar NO3 i PO4 w takim baniaku.
 12. Pawkuu

  Akwarium NP z Makroglonami

  Nie wiem może jestem przewrażliwiony ale mówiąc nawet o igliczni odebrałem to jako sarkazm.
 13. Pawkuu

  Akwarium NP z Makroglonami

  Nie rozumiem sarkazmu w tej odpowiedzi. Zadałem normalne pytanie.
 14. Pawkuu

  Akwarium NP z Makroglonami

  Czy ktoś próbował takiego mixa Chodzi za mną myśl postawić mały baniaczek z NP i dzisiaj wpadłem "w teorii" na tak genialny pomysł by połączyć taki zbiornik z Makro glonami. Co o tym sądźcie?
 15. Pawkuu

  Prawie Kostka 230l w obiegu

  Dalej sobie poprowadzę monolog dla potomnych W końcu zakończyłem remont w domu i mogę wrócić do mojego oczka w głowie. Parametry z dzisiaj PO4 0,03 NO3 0 KH7,7 CA 430 Niestety po dodaniu sumpa i przełożeniu sprzętu do niego pojawiło się ponowne dojrzewanie. Mam sporo cyjano i glonów. Dzisiaj byłem na zakupach po czyścik, cyrkulator i jakąś chemie więc nie mogłem się oprzeć przed tymi rarytasami Acanka piękność w ok 7 barwach euphyllia również fantastyczna 3 kolory. W sklepie wyglądała na dwa w moim świetle podchodzi pod golda. Jak zacznie normalnie polipować i okaże się że to gold to rozbiłem bank Niestety mój aparat nie daje rady z kolorami....
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.