Jump to content

Marlowww

Klubowicz
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Marlowww

 1. U mnie 2 zaciemnienia na 72godziny wybiły dino. Korale bez strat lps, męskie i monti. Nie wróciły od tego czasu -już 10 miesięcy.
 2. Ukwiał sprzedany. Palythoa 20 zł Babka 35 zł Ewentualnie chętnie wymienię powyższe na cokolwiek innego.
 3. Sprzedam, ewentualnie zamienię: Palythoa na skałce 30 zł Quadicolor zielony z fioletowymi końcówkami 90 zł Amblygobius phalaena 45 zł - pożyteczna i nie zasypująca korali babeczka. Je cyjano i dino - u mnie zjadła cyjano. Podrosła do 5 cm i nie chcę męczyć jej w swoim 54 l baniaku. Rozważę również wymianę, piszcie propozycje na PW. Przepraszam za jakość zdjęć - robione na szybko z komórki.
 4. Sprzedam lampkę DIY 36w. 8 RB, 4 white, chłodzenie 2 wiatraki. Cena 220 zł.
 5. Cześć, Sprzedam odpieniacz Hydor Performer 500. Pompa napędowa Hydor Seltz35L, pompa podająca Hydor Seltz L20. Pompy mają wtyczki angielskie(opdpieniacz pracował 8 m-cy w Irlandii) dodaję adaptery na polskie gniazdka. Cena jak mnie interesuje 450 złotych. Pozdrawiam
 6. Witam do sprzedania pienidło Hydor Performer 500. Pompa napędzająca Hydor seltz L35, pompa podająca Hydor Seltz L20. Niestety obie pompy na wtyczkach angielskich (pienił 8 miesięcy w Irlandii) - dodaję przejściówki do polskich gniazdek. Cena 450 zł + przesyłka.
 7. Polecam. Świetne pakowanie i korale w znakomitej formie.
 8. Ponawiam i dodaję do zapotrzebowania tubastrea mogą być pojedyncze mordki.
 9. Polecam. Przesyłka zapakowana pancernie, zwierzaki w super formie i gratisy.
 10. Tak prezentuje się akwarium na dzień dzisiejszy po usunięciu części skały. Są drobne ślady dojrzewania, nieco glonów, które zaczynają powoli ustępować. Najbardziej denerwuje pylenie skały, które próbuję na bieżąco odsysać i pył w toni, które załatwię na koniec filtracja mechaniczną. Nabyłem piasek, który pewnie zasypię przy okazji weekendu. Jest kilka aipitasii, na które zamierzam zakupić 2 krewetki, jeszcze zanim będę cokolwiek dokarmiał.
 11. Ktoś robił dla siebie, ale z jakiś względów zmienił plany co do odpalenia zbiornika i wystawił wszystko na sprzedaż.
 12. @Bartek Łódź Fotkę wrzucę wieczorem, bo w tym momencie nie mam możliwości fotografowania. Za radą kolegów usunąłem dwa najmniej ustawne kawałki skały i to był dobry ruch - lepiej to się prezentuje a ponadto jest lepsza cyrkulacja i syf nie zalega. @marzyciel Wavemaker Hydora to jest raczej tylko z nazwy od fal, bo specjalnie nie buja na powierzchni, za to można sprytnie ustawić cyrkulację w środku, tak by była bardziej efektywna. @wa1ker W tej chwili śmigają 2 ślimaki Trochus. Co do planów, to zoa, rico i inne grzyby, jakieś lps, krewetki, co do ryb nie jestem pewien czy w tak małej kałuży to dobry pomysł. @Warszawiak Co do zestawu filtracyjnego to jak pisałem wyżej w DIY jestem noga, a system zakupiłem. Ale fakt, ze wszystko ładnie pomyślane. Na absorbery Purigen i Phosguard znalazłem miejsce pod wężem spadku wody, od spodu natomiast jest zarys pompy obiegowej i ładnie tam woda cyrkuluje . Myśle sobie jak by tam w obieg włączyć jakieś mini refugium, ale chyba wymiary szafki na to nie pozwolą. Z drugiej strony mam gotowy w zasadzie sprzęt pod kostkę 60x60x50- odpieniacz, oświetlenie, stelarz, filtr przepływowytylko szkła brak, więc może za kilka miesięcy zbuduję to refugium na bazie większego zbiornika.
 13. Glony zaczynają wymierać, testy NO3 - 20, NO2 niewykrywalne (Salifert), PO4 0,1 (mała hanka). Od 10 dni ścigają dwa Trochus sp. I mają się dobrze. Szczepki zamierzam wprowadzać pojedynczo od końca przyszłego tygodnia. Ze względu na pracę w nietypowych godzinach i małe dziecko muszę planować z lekkim wyprzedzeniem. Wszystko jednak przemyślane i testowane.
 14. Kupię kolorowe zoa, clavularię, caluastrea, euphyllia, grzbki. Najlepiej z Krakowa.
 15. Kupiłem zbyt dużo żywej skały z chęcią zamienię nadmiar 2 - 3 kg na jakieś proste miękkie na start. Kraków.
 16. Overflow - sprzedany Lampa HQI - rezerwacja do poniedziałku użytkownik k0k0z
 17. Sprzedam pudełko przelewowe - nie używane, jak widać na zdjęciu nawet nie odfoliowane. Mój projekt akwarium zmienił nieco wymiary i ten overflow box nie został nigdy użyty. 130 zł + koszty wysyłki lub odbór osobisty w Krakowie.
 18. Dziękuję za wszystkie uwagi i komentarze. Co do sumpa to testowałem już wcześniej. i przy wyłączeniu obiegu przyjmuje cały zrzut wody. Co do skały, to faktycznie chyba przesadziłem, ale chciałem stworzyć jak najbardziej stabilny system. Z czasem pozbędę się części i powinno być ok.
 19. Co do sumpa to w akwarium jest overflow, więc nie ma konieczności by mieścił zawartość komina, tylko to co jest w pudełku przelewowym.
 20. Witam, Dnia 1 sierpnia zalałem swój pierwszy baniak wodą RO+DI, i posoliłem solą Instant Ocean. Po 24h wylądowało w akwarium 8kg żywej skały. Obecnie przylepiony do szyby przez kilka godzin dziennie cierpliwie czekam na rozwój wypadków. Do tej pory wypatrzyłem 3 apitasie. jakieś filtratory i jednego 5 cm wieloszczeta. Mój sprzęt: Akwarium OW: 50x30x35h z koroną i komora przelewową Sump 50x11x30 z odpieńkiem na NewJet 1200 i obiegiem eheim compact 1000 Cyrkulacja: Hydor Wave Maker 2 + 2x Koralia nano Oświetlenie: Tymczasowo na czas dojrzewania 2x15w T5 10000k i aktynika (tymczasowo 4h) w zapasie czeka DIY led 36w 12 diod Cree 6 CW i 6 RB - niestety najprostsza bez żadnego sterowania Ogrzewanie/Chłodzenie: grzałka przy tych temperaturach poszła w szufladę, w najbliższych dniach kombinuję wiatraczek procesora, który podłączę do sterownika temperatury, który już posiadam, bo temperatura w dzień dojeżdża do 29. W sumie sprzęt skompletowałem już 2 lata temu, ale cierpliwie czekałem na przeprowadzkę na miejsce stałego pobytu, czytając posty i oglądając akwaria innych użytkowników forum. Sump Ze skosu Front
 21. Podobno robione na wzór Delteca. Z tego co czytałem na zagranicznych forach to ludzie albo są zachwyceni, albo wręcz odwrotnie. Nie są bardzo popularne (jeżeli już to w UK), więc trudno orzec. Ja za swojego dalej równowartość 240 zeta, a ma jeszcze 4 miesiące gwarancji, więc stwierdziłem, że za tą kwotę nawet pomp nie kupię. Co do zastępczej pompy zasilającej to do modelu 400 nada się taka, która zapoda 250-400 l/h.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.