Skocz do zawartości
demondemon

400L opolskiego oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po ponad 2 latach funkcjonowania akwarium 140l przyszedł czas na coś większego czyli 400l.

Przenosiny zaliczyłbym do udanych,ale niestety padł mi mój ulubieniec czyli ukwiał, którym niestety nie nacieszyłem się zbyt długo.

Akwarium o wymiarach 105x65x60h.

Odpieniacz by Erni na pompie tunze 9420.04.

Obieg pompa jebao dc-6000

Cyrkulacja jebao rw-15.

Oświetlenie hybryda 190w led + 4x39w T5, ledy na 3 osobnych radiatorach nad każdym wenylator 14cm be quite, serownik by Lubusik.

Skały ok 25kg, piasku 18kg.

magZyRP.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałkę masz w głównym zbiorniku?


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzałka była przez chwilę w głównym, a druga w sumpie, ponieważ miałem małe problemy z obiegiem i nie chciałem skoków temperatury. Akwarium ma już cały tydzień :thumbup:

Akwarium w całej okazałości.

RKnYMOv.jpg

Sumpownia, tym razem oddzieliłem elektronikę od części mokrej. Ten ruch spowodował że musiałem trochę pokombinować z umiejscowieniem dolewki.

MYOAOP2.jpg

Błazenki znalazły nowy dom, przez długi czas spały w rhodactisach po przesiadce do nowego zbiornika zagościły w euphyli.

QQxK1J5.jpg


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę duże akwarium już działa ;) ekstra!


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne ładne a nawet bardzo ładne.


Akwarium 90x50x60, Odpieniacz Deltec 600i, grzałka Eheim 150 W, lampa led Zetlight QMAVEN 6800, skała MR 25 kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieknosci setup ! wow ,gratulacje.

pytanie co to za polaczenie elastyczne do pompy obiegowej?


160 litrow OW Cube, T5 , RW 4/ Koralia, DYI Skimmer, NJ2300 na obiegu, Ebtech, glownie SPS , zbiornik oparty na metodzie DSR !!!

"Metoda DSR jako suplementacja mikroelementow " artykul kolegi Jacka (PL wersja)

2538563_logo_wrsdz.png

4d760e1d13df470d8bf412a072665d93u1048a917.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa prezentuje sie bomba.Mam ten sam problem co ty ze zbiornikiem na dolewke (malo miejsca) i tez taki waski chce zrobic.Czy jako pomke dolewki masz tam tego malego aquaela 400l/h? Lampe sam robiles?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rura elastyczna zakupiona w praktikerze średnica 32mm, innej nigdzie nie znalazłem.

Pompka do dolewki to jakiś mały chińczyk kupiona dość dawno ale świetnie sobie radzi. :thumbup:

Lampę sam robiłem a raczej poskładałem z dostępnych elementów, na razie świeci. :thumbup:


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starcza ci sama RW-15?


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RW-15 wystarcza nawet jest skręcona bo strasznie mocna, no i oczywiście obiegówka też swoje dmucha za skały :thumbsup:


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajne akwarium. :thumbup:

jak z ukwiałami a dokładnie czy podróżują po akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukwiał był jeden piękny czerwony niestety odszedł na wieczną rafę, do końca nie wiem dlaczego. A jeśli chodzi o łażenie to niestety lubił pochodzić.


Nowy projekt w fazie kompletowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baniaczek bardzo fajnie wyglada , powodzenia i duzo przyrostow zycze ;)

ps. jak mi sie ukwial podzieli to dam znac , chyba ze Yarcio bedzie mial jakis do oddania to bierz od niego bo ten sam ;) moj tak mi sie rozrosl ze pewnie lada chwila "pomoge" mu sie sklonowac :)

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... rzeczywiście bardzo przyjemny zbiorniczek.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.