Jump to content

mrben24

Klubowicz
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Arek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  daleko stąd
 • Zainteresowania
  dfhhdhtdhdf
 • Akwarium
  62,1 gal

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Byłem, widziałem jak świeci RF u pj007 i jak dla mnie jest to piękne światło i mocne które świeci szeroko, oczywiście z uruchomionymi barami które równoważą to światło i dodają bardziej niebieskawej barwy. Trzeba mieć na uwadze że jak chcemy wykorzystać pełną moc lampy RF pro musimy liczyć się z dołożeniem światła niebieskiego czy to w barach czy t5 gdyż sam RF pro jest zbyt białym światłem, dlatego czekam na możliwość obejrzenia wersji blue na żywo. A to że korale czują się dobrze w zbiorniku to nie jest tylko zasługa światła.
 2. mrben24

  Robótki z drukarki 3D

  Ja kleje pet z pleksi klejem rozpuszczalnikowym Acrifix 116. Ogólnie bdb klej do większości "plastików" Polecam do druku pet nie reaguje z wodą morską o czym sam się przekonałem już dawno temu. Do akwarium co tylko dam radę to drukuję z tego materiału, kiedyś próbowałem drukować wirniki z PLA, ale po paru miesiącach się rozpadały, wolę nie ryzykować że odda coś do wody.
 3. mrben24

  Robótki z drukarki 3D

  Drukarka to duża frajda ,ale jeszcze większą frajdą są realizację własnych projektów. Pochwal się jak już zrobisz coś własnego pomysłu. Dzisiaj zacząłem testy reaktora z drukarki
 4. mrben24

  Robótki z drukarki 3D

  I jak wydruki? Zauważyłeś już jakieś minusy? U mnie mimo dużego stołu to jest problem z nagrzewaniem miejsc połączenia wózka ze szkłem. Ale rzadko kiedy odkleja się wydruk w tych miejscach, staram się układać wydruk omijając te miejsca.
 5. mrben24

  Robótki z drukarki 3D

  Jest wiele drukarek na rynku i każda ma jakieś minusy, osobiście kupiłem sidewinder x1 bo drukarka stoi u syna w pokoju i zależało mi na ciszy. A drukuje bardzo ładnie.
 6. Ja bym go usunął bo jak zacznie wędrować to może Ci wszystko poparzyć, chyba że na osobną skałę drania z daleka od reszty, ja tak z quadri zrobiłem i już 1,5 roku nie wędruje.
 7. mrben24

  Brak prądu - ups

  Miałem niedawno przerwę 9h, a posiadam akry i żadnej reakcji nie było. Znajomy nie miał prądu 3 dni to wszystkie SPS i większość LPS padła a miękkie przeżyły wszystkie.
 8. Bierz jebao u mnie w 200l ładnie buja jedna rw8 juz 3 miesiąc i jestem usatysfakcjonowany, a miałem 2x tunze sterowane i jedna padła po 2 latach i tylko mieszała wodę. Wiec moim zdaniem nie ma sensu przepłacać bo jak ma paść to padnie a jak nie to i nas przeżyje.
 9. Jakie wymiary ma szkiełko? Super bardzo mi się podoba i tak estetycznie. Napisz jak możesz jakie grube szkło i czy długo masz ten czyścik i czy dokładnie doczyszcza szybę?
 10. Chciał bym odświeżyć temat, gdyż wybieram się w najbliższą sobotę do Poznania i chce zakupić jakieś zwierzę na aiptasie. Jaki sklep polecacie?
 11. Niekiedy dłuższa nieobecność to zbawienie dla systemu. Posiadam około 240l w obiegu i w tych temperaturach, które ostatnio bywały w naszym pięknym kraju, dolewke byłem zmuszony uzupełniać co 6-7 dni (18l), ale w tym czasie chłodziłem zbiornik dużym wentylatorem komputerowym i tylko w dzień. Kubek odpieniacza czyszczę co 4-5 dni zdarzało się 7 lecz to już zbyt długi czas. Daje 2-3 kostki dziennie + algi nori, co jakiś czas suche i 2x w tygodniu karmie lps-y. Testy raz w tygodniu Ca,KH i Mg. Do czynności które wykonuje należy dołożyć uzupełnianie płynów do Balinga, lanie mikro oraz podmianki co 2-3 tyg i skrobie skrobaczki co 2 tyg, a szyby co 3 dni. To byłoby chyba wszystko co u siebie robię bo mediów filtracyjnych nie używam. Najważniejszą czynnością jest obserwacja. Ale który miłośnik akwarystyki nazwie to czynnością? Przecież to już od dawna ma swoją nazwę "OBSESJA". Pozdrawiam.
 12. Panie Krzysztofie, będę miał pytanko którego nie udało mi się nigdzie znaleźć, a mianowicie jaki poziom Ca oraz Mg stara się Pan trzymać w swoim zbiorniku?
 13. Zbiorniczek ładny, a dino coś się może odradza? Napisz jak szybko wróciłeś do pełnego świecenia po zaciemnieniu?
 14. Używałem i nie polecam przekaźników czasowych do cyrkulatorów. Za głośne i po 3 dniach padł mi przekaźnik, a zasilałem nim tylko jeden cyrkulator. Fakt że miałem inny niż polecił ci SoQł bo PCU-510 DUO, ale parametrami się nie różni. Więc szkoda kasy.
 15. Przepraszam za oftop Zakup xenony i zasilacz atx, jak będę w Lubinie to ci podłączę jak martwisz się że sobie nie poradzisz. Ja posiadam fortrona 250W bodajże 20zl z alledrogo używka.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.