Jump to content

kokomag

Klubowicz
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Boleslawiec

Recent Profile Visitors

115 profile views
 1. kokomag

  salifert test ca

  tak, w jednym sklepie, mieszkam za granica i zawsze w jednym punkcie wszystko kupuje, nigdy nie było problemu.
 2. kokomag

  salifert test ca

  Moje na Mg i KH są PA0421 a na Ca PA0121 KH i MG ważne do 06/2026 a Ca do 12/2026 Jakość towarów wszędzie obecnie spada, więc nie zdziwiłbym się ze i przy testach saliferta czy innych jest tak samo, ze coraz więcej bubli wychodzi:(
 3. kokomag

  salifert test ca

  A więc doszedłem do porządku ze wszystkim. Trzy testy saliferta do k.....y, byłem w sklepie, zrobili mi testy i pokrywało się w miarę wszystko z moim starym kompletem testów jbl, moimi testami na Ca, KH i Mg nie mogli tez zrobić testów na swojej wodzie bo jakies cuda wychodziły, zaznaczam ze testy kupione nowe, z data ważności. Także ja dziękuję, więcej saliferta nie chce za darmo, mimo ze wszyscy polecają.
 4. kokomag

  salifert test ca

  No chyba faktycznie jakiś mi się kosmos porobił, w świeżej to tłok zatrzymał się na 0,04 co odpowiada według tabelki 480ppm. Według testów JBL - KH 7, PH 7,6 Według sali ferta KH - 14 ???? Jakaś masakra , skąd takie wielkie KH by się wzięło??? korali twardych nie mam, tylko LPS i miekasy, automatyczna dolewka i co tydzień dolewam 1,5L świeżej solanki (malutka kosteczka 30l)
 5. kokomag

  salifert test ca

  Hej dzięki za zainteresowanie tematem, a więc tak, zrobiłem test na nowej solance, dopiero po dodaniu drugiego odczynnika 0,6ml (płyn napełniony do 0,85ml, tłoczek na 1,0ml i zjechałem do 0,25ml kolor się zmienił) i wyszło mi ze solanka ma około 480ppm, sól aquaforest Reef salt - producent podaje ca miedzy 410 a 430ppm. ale zaznaczam ze solanka miała 32 ppt, przy wodzie z akwa dodając drugi odczynnik w okolica dodawania około 0,4 a 0,5 ml woda lekko zmienia kolor na delikatny fiolet, ale dodając już mniej lub więcej odczynnika woda próbka jest niebieska????
 6. kokomag

  salifert test ca

  Witam. Mam problem z testem saliferta na CA ten nowy z dwoma odczynnikami, po dodaniu 2ml wody i łyżeczki odczynnika 1 woda robi się niebieska i po dodaniu 0,6 ml drugiego odczynnika powinna zrobić się różowa, u mnie ile bym nie dodał ciagle jest niebieska/błękitna???? próbowałem z 10 razy
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.