pppp
Klubowicz-
Liczba zawartości
146 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Informacje o profilu
-
Imię
Przemysław
-
Płeć
Mężczyzna
-
Skąd:
Tarnów
Ostatnie wizyty
1 120 wyświetleń profilu
-
Te białe farfocle na zdjęciu to "mesenterial filaments" - nie wiem jak to nazwać po polsku, może "włókna przegrodowe", tu na forum funkcjonuje dość ogólna nazwa "wnętrzności". Koral może je wyrzucać jak walczy albo jak coś zjada. Opis np. tu: http://tolweb.org/Anthozoa O tyle dziwne że nie widziałem tego nigdy u caulastraei - tylko u innych gatunków. Normalnie caulastraea wystawia czułki a nie farfocle. Może jest to kwestia tego że czułki służą do wyłapywania a te białe włókna do trawienia.
-
To nie są glony tylko detrytus i być może zwierzęta które wyłapują detrytus i nim się żywią. Masz pewnie sporo farfocli pływających w wodzie. Zrób coś z nimi. Lepiej odmuchuj albo przestaw do większej cyrkulacji. Nie dawaj do cienia. Nie miałem akurat tej odmiany ale powiedziałbym że więcej światła by pomogło. Do mocniejszego światła też trzeba korala zaadaptować. Ostrożne karmienie może pomóc. Zauważ że przy tych poziomach NO3 duża wymiana wody zrobi różnicę chociaż nie jest sposobem na stałe utrzymywanie poziomu. Nie wiem czy masz RO. W kranówce bywa sporo NO3. W moim mieście wodociągi podają wartość dopuszczalną 50mg/l.
-
Jaki kolor caulastrei ? Daj zdjęcie. Różne odmiany mają różne wymagania. Nie wszystkie lubią mało światła. Cyrkulacja też nie jest taka istotna dla tego korala. Kilka cm/s wystarczy a z dużą też sobie poradzi, chyba że masz odmianę która się bardzo pompuje. Jak masz problem z NO3 to poczytaj o wódce na forum.
-
Kiedyś w świeżym zbiorniku miałem problem z padającymi tectusami i wtedy kojarzyłem to z konsumpcją cyjano.
-
Caulastrea jest mocno przyklejona do skały i raczej żadna ryba jej nie przestawi. Właśnie tego z powodu pytam, bo najprościej byłoby przestawić w cień i sprawdzić. Jest w takim miejscu że odklejanie i przyklejanie jest kłopotliwe.
- 5 odpowiedzi
-
- Caulastraea
- Światło
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Caulastraea brązowo-niebieska, prawdopodobnie echinulata, jest skurczona w dzień a pompuje się godzinę lub dwie po zgaszeniu świateł. Wygląda na to że gdyby nie obfite karmienie to byłoby źle. Inne caulastraee (zielone - 3 odmiany) w podobnych warunkach oświetlenia pompują się normalnie i intensywnie dzielą główki. Koral jest w tym samym miejscu od kilku miesięcy a w zbiorniku ponad rok. Miał dość czasu na adaptację. Czy takie zachowanie wskazuje jednoznacznie że problemem jest nadmiar światła ? Jakie mogą być inne przyczyny takiego zachowania ?
- 5 odpowiedzi
-
- Caulastraea
- Światło
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Tak, to jest normalne jeśli jesteś cierpliwy i systematyczny w karmieniu. Częściej udaje się po południu / wieczorem gdy już światło zaczyna słabnąć.
-
A nie jest to przypadkiem zwyczajne, swojskie cyjano ? Przy NO3=0 i PO4=0,22 to całkiem naturalne. Lektura: http://nano-reef.pl/topic/44815-plaga-brazowa-plaga-zielona/
-
Porównaj jeszcze z tym http://www.uniprot.org/taxonomy/220712
-
https://www.google.p...en liver sponge Chondrilla nucula Nie wygląda to dobrze. Nie ma na to drapieżnika. Ciekawe że w niektórych artykułach te gąbki są polecane dla początkujących. Gotowanie skały pomaga, nawet tylko sparzenie z wierzchu zarośniętej części wystarczy, ale oczyszczenie wszystkich skał bedzie trwało tygodniami bo nie możesz gotować wszystkiego na raz. Wsadzanie wygotowanej skały do akwarium też jest problemowe. Przydałby się osobny system do oczyszczenia tej skały. Ludzie też piszą o skuwaniu zarośniętych fragmentów skały. Mało zachęcająca perspektywa. ale może w jakimś konkretnym przypadku ma sens. Ktoś pisał że zerowe (niewykrywalne) PO4 może pomóc, ale mówimy o wartościach które trudno osiągnąc i które mogą negatywnie wpłynąć na inne życie. Rozważ całkowitą wymianę skały. Starą skałę możesz wygotować i oddać komuś kto odgazowuje skałę z frachtu.
-
Nakarm caulastreę. Wyłącz pompy. Przygotuj ćwierć kostki rozmrożonego jezenia (jakieś drobne). Nabierz wodę z jedzeniem do pipetki/gruszki/strzykawki. Warto przedłużyć strzykawkę wężykiem żeby rąk nie wkładać. Jak woda przestanie się ruszać wypuść odrobinę jedzenia nad każdą główką. Poczekaj aż złapie pokarm i go wciągnie . Włacz pompy. Jedzenie dajesz jak najdokładniej i jak najmniej nad każdą główkę. Wszystko robisz przy zgaszonym albo przygaszonym świetle. Rozmrażasz w wodzie z akwarium. Podajesz tak żeby nie lać zimnej wody na korala. Powtarzaj codziennie przez kilka dni potem rzadziej.
-
3500 l/h (realnie 2500-3000 l/h wg wykresu) przy długości krawędzi przelewu 40cm nie wypłukuje i wygląda na to że trochę więcej też by nie wypłukało.
-
W moim refugium glony mają kontakt z wodą 100% czasu. Nie wiem jak wy to robicie żeby było inaczej . Gdy zmniejszamy przepływ to spada koncentracja na wylocie z sumpa ale maleje realna wydajność. Absorbcja przez glony będzie tym wyższa im wyższe stężenie nutrientów (w zakresie nie-toksycznym) czyli im szybciej "podczyszczoną" wodę z sumpa będziemy podmieniać na "brudną" wodę z głownego zbiornika. Przy poziomach NO3 rzędu 1mg/l proces jest bliski nasycenia więc dyskusja jest mocno akademicka. Tutaj: http://onlinelibrary...14.6.0912/pdf są podane przykładowe stężenia przy których konsumpcja wynosi połowę maksymalnej. 1 μg NO3/l = 1/ MW NO3 μg/l = 0.016128 μmol NO3/l albo 1 μmol NO3/l = 62 μg NO3/l
-
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Francuski-policjant-badajacy-sprawe-ataku-na-Charlie-Hebdo-popelnil-samobojstwo,wid,17171762,wiadomosc.html?ticaid=114266 Déjà vu.
-
1.MixEEr 2.Akvarius 3.Ant 4.Mariusz36 5.akarka 6.pppp