Jump to content

danio884

Klubowicz
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Łódź

Recent Profile Visitors

330 profile views
 1. Siemka! Mam do was pytanie odnośnie "konfiguracji" akwarium. Chcę skorzystać z waszej fachowej wiedzy. Mam kilka wymagań ale myślę, że jesteście w stanie im podołać. Przejdźmy do rzeczy. Chcę mieć małe akwarium morskie, które "zmieści się na biurku". Jednym z warunków jest to by było bez odpieniacza. Tak więc dajcie mi propozycje sprzętu i litrażu, który pozwoli na prowadzenie solniczki bez odpieniacza. Co do życia. Bez ryb, tylko coś co będzie zjadać glony. Kilka "koralowców". Kiedy indziej zapytam jakie się nadają
 2. To co napisałeś jest baaardzo pocieszające! : ) Czyli nie ma się o co martwić? : ) Czyli nie muszę planować żadnych zmian? Nikt mi nie napisał czy kolor światła robi jakąś różnice: (
 3. Myślałem, że dostanę jakieś słowa wsparcia, pomocy... A tu? ; ( No to jaka żarówka (z gwintem) nadaje się do morskiego?
 4. A każdy kolor fioletowy na ledach to uv? Bo sprzedawca nie napisał a na ledach zero informacji ; ( A kolor swiatla w akwa nie robi różnicy?
 5. Wygląda to tak, jednakże na żywo ten odcień bardziej wpada w róż
 6. Witajcie! Mam pytanie. Założyłem niedawno zbiornik 40l pokrywa miała zniszczone oświetlenie, więc postanowiłem zrobić nowe z taśm wodoodpornych led. Użyłem 4 modułów taśmy koloru białego - zimnego 8 modułów koloru fioletowego 8 modułów koloru niebieskiego Co gorsze boję się, że moduły fioletowe to modele typu uv ;( I teraz pytanie. jaki odcień powinna mieć woda w takim akwa? Ponieważ w moim jest mooocny fiolet, chyba przesadziłem prawda? Jaka proporcja powinna być przy takich ilościach modułów 1 moduł = 3 diody.
 7. Dziękuję za odpowiedź : )
 8. Czy w akwarium o pojemności 54l wymagany jest odpieniacz? W tym akwa byłoby 6kg żywej skały trochę korali miękkich i 2 (jeszcze nie wiem jakie) ryby : ) A jak poradziłoby sobie akwa 114 litrów bez odpieniacza? 10kg skały, kilka krewetek, może 2 kraby : ) (potraktujmy to jakie pytanie poboczne)
 9. Dziś zauważyłem szary nalot na żywej skale. Wybaczcie słabej jakości zdjęcie. Ta plama przypomina struktórą pleśń, kolor szary i szybko rośnie ;( Jest lekko przeźroczysta, pod spodem wyraźna szara ciemna plama.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.