Jump to content

marek21

Klubowicz
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Radom
 • Akwarium
  Zamówione 105x60x60 (378L)

Recent Profile Visitors

210 profile views
 1. Ja ostatnio postawiłem zbiornik 378L plus 116L sump(+ - 600kg/m2). Blok to konstrukcja płyt żelbetowych.Na początku miałem podobne obawy i tą samą informację o 150kg wytrzymałości. Jest takie jeszcze małe ale te 150kg to jak ktoś napisał wyżej granica bezpieczeństwa i obliczona jest do najbardziej uginanego się punktu stropu czyli jego środka. Ja zszedłem na dół do piwnicy(bo również mieszkam na parterze) i zobaczyłem gdzie mam ściany nośne i w narożniku postawiłem zbiornik.Jedna z tych ścian nie jest jakoś dobrze wylana (zdecydowanie za nisko i miedzy nią a sufitem w piwnicy widać ,że byłą szczelina która jest zachlapana jakąś zaprawą.Po ustawieniu akwa nie am nawet pęknięć na tej zaprawie.
 2. Powiedz proszę jakim sposobem pozbyles sie rhidactisa?
 3. marek21

  Rhodactis

  Jak pozbyć się Rhodactis ze skały na stałe?
 4. Witam. Czy ktoś trzyma ,albo zna kogoś kto trzyma ten gatunek w większej ilości w jednym akwarium? Na yt znalazłem filmik ze sporą ławicą. Ewentualnie co polecacie jako 2 gatunki ławicowe do 400L?
 5. A co myślicie o tej lampie Spectra 2 Lampa LED Teraz jest na promocji i z gwarancją a tego 160W razora nie mogę odszukać na necie, wszędzie niedostępny. Dla sprostowania. To nie był Pan ze sklepu tylko osoba prywatna ,która kończyła przygodę z dużym baniakiem (450L).Miał podłączone R420r 120W 16000k i jakieś t5. Powiedział mi ,że nie poleca tych ledów do sps dlatego ja powtórzyłem to by zanalizować i porównać kontrargumenty osób za i przeciw.Jeszce raz dziękuję wszystkim za poświęcony czas i wyczerpujące odpowiedzi i życzę spokojnego weekendu.
 6. Dzięki za masę odpowiedzi. Dla syna- Jeśli chodzi o skałę to mam namierzoną 50kg z dzialajacego zbiornika ,jest to skała RRR i jestem na etapie negocjacji cenowych i będę miał sump jak coś W późniejszym czasie planuję odłączyć odpieniacz jak wszysko się ustablizuje i stwierdze ,że nie ma wielkich skoków parametrów. Dlatego wybór padł na jakąś uzywkę. Natomiast nacusk na głośność jest dlatego ,że żona jest mega wrażliwa na wszelkie hałasy i na akwarium też patrzyła sceptycznie. Beti- Uzywalaś tej lampy może u siebie? Bo lamp jest sporo tylko właśnie tam gdzie zaopatruje się w skałę Pan odradził mi razora , jeszcze inny na forum na fb tłumaczył ze 1w/1L to minimum co muszę mieć żeby twarde rosły jako tako. Tomko- Nie potrzebuje mercedesa ,osobiście mam stare volvo i też mi się znakomicie jeździ. A tak poważnie myślałem właśnie nad deltec 1456 tylko fajnie by było jakby zasugerował to ktoś kto to używa i się u niego sprawdza. Przepraszam ,że nie zacytowałem Wazych imion ,ale piszę ze starego smartfona zjarany ,że dostałem odpowiedzi ,a kasę zamiast na nowy telefon trzymam właśnie na podzespoły do akwarium. Pozdrawiam Marek
 7. Jesli ktoś doradzi dobrą lampe za 300 to kupię już jutro,jeśli za 3000 to w przyszłym miesiącu. Po prostu chce wydać mądrze te pieniadze najlepiej ba przetestowaną już lampe i nie chcę żałować. Oczywiście im taniej to wyjdzie tym szybciej pojawią się kolejne puzle tej układanki.
 8. Witam szanowne grono. Przeszukałem ostatnie 3 strony,próbowałem z lupką ale i tak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Więc jeśli ktoś jest lata na forum i wie jak łatwiej dotrzeć do tych informacji proszę o linki ,a nie zjebkę Zamówiłem moje pierwsze szkło 105x60x60 i teraz kompletuje resztę sprzętu.Potrzebuję pokierowania czego szukać. -Odpieniacz , chodzi mi żeby był cichy bo akwarium będzie stało 2m od łóżka. Tu najchętniej kupiłbym używkę także proszę o nie jakieś najnowsze modele tylko coś co mogę znaleźć na targowisku. -Lampa, koniecznie led i żeby oświeciła cały zbiornik. Pomimo ,że jestem zielony chcę porwać się na trzymanie sps i lps. Tu kupić nową ? Jaką? Jak mocną? Czy może macie kogoś kto robi konkretne lampy na zamówienie i testowaliście to na swoich baniaczkach? Z góry dziękuję wszystkim komentującym za poświęcony czas
 9. Nie chcę się kłócić, ale nie obejrzales wszystkiego. Nie miał sumpa w 200, Ty wrzuciłeś filmik z przesiadki na 300 i tam ma sump. Zobacz odcinek 116 ,tak Cię naprowadzę
 10. Ten powyżej się ładnie kręci, ale jest chyba z sumpem tak mi się wydaje.
 11. W sumie słuszna rada nie brałem tego pod uwagę. Dzięki bardzo za info. Życzę jak najmniejszej ilości problemów z akwarium(bo jak latam po tych tematach to widzę ,że bez tego się nie da ) i dodawaj aktualizację bo będę zaglądał do Twojego puki ze swoim nie wystartuję. Pozdrawiam.
 12. Witam. W odpowiedzi na twoje pytania nie pomogę bo sam jestem na etapie pytań i chciałbym zadać jedno Tobie. Czym sugerowałeś się biorąc np odpieniacz z przeznaczeniem na 1000Lbaniak skoro idziesz w filtracje biologiczną jak widzę czy pompę 10000Lh bo na ten litraż chyba też przesadzona? Pytam ponieważ kompletuje listę sprzętu do mam nadzieję niebawem zakładanego przez mnie zbiornika o bardzo zbliżonej pojemności.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.