Jump to content

docentos

Klubowicz
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Wrocław

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Największy problem jest zawsze z ...napięciem. Jak masz pompę AC (Prąd zmienny), nie DC (Prąd stały), czyli na 230V, a nie na zasilacz (12V) i prąd stały, to wahania wpływają na prędkość/moc silnika pompy, przez co pracuje niestabilnie. PV (Fotowoltaika) obecnie robi niezłe zamieszanie w sieci, bo jej praca to konkurencja z elektrowni (różnica potencjałów). Pamiętaj, że noram (jak dobrze pamiętam) to +/- 10%, czyli od 207V do 253V. W nocy możesz mieć 228V, a w dzień 252V (co w lecie jest powoli normą!) Dwa... tłumienie pompy (duże jak piszesz) czy to mechaniczne (dławienie na wejściu ilością wody), czy/i mocą (pewnie słabe elementy elektroniki z tolerancją) też nie są tu "przyjacielem"
 2. Jest do tego kalkulator ATI: https://atiaquaristik.com/en/?page_id=2177 Wpisujesz: jak rozrobione, ile litrów w obiegu, jak konsumpcja KH przez 24h i na podstawie tego masz wynik ile dawać Proponuje pół dawki i mierzyć KH. Z tego co widzę: koncentrat 1:2, 150l obiegu, pytanie, jaki masz spadek ? Bo z tego co rozumie z tej tabelki, to masz wzrost KH nie spadek ?!
 3. Fajnie to wygląda. Masz może jakieś zdjęcia jeszcze ?
 4. Ja polecam Aquarium Note - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dyhwang.aquariumnote&hl=pl&gl=US Ma jedna genialną rzecz: Porównywanie kolorów z testów. Rewelacja.
 5. Zobacz jeszcze: Aqua Medic power flotor S - ma olbrzymią zaletę, pompę DC
 6. Jak już znajdziesz, daj znać, bo sam jestem ciekaw. Może się komuś ta informacja przyda
 7. Na sklepie mają w akwarium, więc pewnie dojście też. Ale nie wiem jak u nich z wysyłaniem zwierząt, bo ja kupuje u nich w stacjonarnym.
 8. Witam kolegę. Mam bardzo podobny przypadek. Kostka: 60x60x60 plus Sump 30x40x30. Od razu szczerze ostrzegam: Kwadrat to nie prosty temat ;). Ciężko ustawić pompy cyrkulacyjne, aby nie było martwych stref. Co do odpieniacza:
 9. Pompa DC (12V) bo tu przetwornik daje zawsze stałe napięcie. volt-pro sinus nie ma opcji, aby dawać stałe napięcie na wyjście ? Pytam, bo sam nad nim myślę. Już sobie pewnie sam odpowiedziałem. Potrzebujesz AVR (Stabilizator napięcia sieciowego) - https://voltpolska.pl/zasilanie-awaryjne/stabilizatory-napiecia-sieciowego-avr/ (), a masz pewne Sinus Pro - https://voltpolska.pl/zasilanie-awaryjne/zasilacze-awaryjne-sinus-pro-e-stojace/
 10. Bliżej dna. To co widać na zdjęciu to już dno. Jakiś 10-15 cm... ...ale niestety już troszkę po temacie, główkę odpadła :(. W sensie po jak po. Pytanie co to było, a właściwie co to jest i co je zastępne.
 11. Pewnie dostane ochrzan że było, ale szkoda mi jej, a nie mogę znaleźć nic mądrego. Od jakiegoś czasu (4-5 dni) moja pierwsza, zakupione już dawno (3-4 miesiące temu) Euphyliia chyba umiera. Nie wiem czemu i co zrobić. Może ktoś to już widział ? Ma pomysł co to ? Jedyne co zrobiłem to w moim akwarium odpaliłem zmieniają zasilacz mocniejsze światło ( wcześniej 60W , teraz 100W), choć przy akwarium 60x60x60 to i tak chyba za mało. Moje parametry (od 3 miesiący praktycznie bez zmian): Dest: 1,024-1,025 Temp: 25,5 - 26 No2: 0 No3: 5 Po4: 0 Kh: 9,5-9,7 Ca: 420-430 Mg: 1200-1300 pH: 8,15-8,3 Całość testowane salifertem do morskiego, na terminach gwarancji. Zbionik dostaje ATI Essentials Pro. W zbiorniku: krewetka czyszcząca, dwie na aptazje, i po dwa: chromisy, piżamy i błazenki plus jeden borsuk. Ostatni zakup to borsuk miesiąc temu, całość ma już chwilę. Zbiornik ma 6 miesiący. Jeszcze jedno zdjęcie z bliska
 12. Ja zaczęłam od 12v, później zacząłem kombinować z zasilaczem 24v i sternikiem 1500mA, a ostatnie przerobiłem i kupiłem zasilacz 48v sterownik 700mA i teraz faktycznie wygląda super !
 13. Kolega idzie w tym kierunku co ja. Ja sobie po rozmowie z elektronikami odpuściłem. Jak dioda ma max. prąd 700mA to można połączyć trzy szeregi pod sterownik 1500mA i będzie działać, ale... i tu właśnie ważne "ale". 1. Jak jedna dioda podłączona z któregoś szeregu padnie, to sterownik nie zmniejszy prądu i dalej będzie dawał 1500mA. Tylko że to się już rozłoży pod 2 szeregi, a nie 3 co znaczy, że każdy dostanie 750mA, a to może oznaczać, że wszystko pójdzie (może pójść) się kiwać. 2. Połączenie 3 szeregów wcale nie daje gwarancję ze na każdym jest ten sam prąd... też myślałem, że tak jest ;), a okazuje się, że tak nie jest. 3. No i jeszcze jeden detal. Mniejszy prąd dla Ledów o 75% nie powoduje, że świeca z 75% mocy, bo testowałem to u siebie. Wrażenie jest ,jakby świeciły z 15-12% mocy. Bynajmniej ja tak odczułem, jak już zrobiłem jak "Bozia przykazała" i porównałem.; Moja rozmowa z elektronikami jest tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3813969.html
 14. Hej. Ja mam u siebie model S. Kostka 60x60 (190l) + sump (kolo 50l). Obsada mała (na razie 5 rybek), ale śmiga dopiero na 1-2 z 10 z mocy i delikatnie otwarty wpływ wody. Żadnej innej filtracji nie mam i parametry stabilne. Czy to wykładnik, że jest super, nie wiem, ale u mnie daje radę. Jego mega zaleta to, że jest totalnie bezgłośnie. Gdzieś widziałem opinię, że warto właśnie kupić odpieniacz z pompą DC, bo są ponoć cichsze. Na pewno są stabilne, bo dostają "stałą dawkę zasilania", przez przetwornik. Te na AC dostają to co jest w sieci (czyli raz 215 raz 240). To też spowodowało, że go wybrałem. Przychodzi w kartonie do składani jak LEGO, więc trzeba go sobie złożyć, co daje fajną zaletę, ... wiesz na przyszłość jak go rozłożyć i umyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.