Skocz do zawartości

Marcin-JM

Klubowicz
  • Liczba zawartości

    209
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Marcin-JM

  1. Jeszcze jest opcja rozkalibrowanej sondy. To 6.4 to moze być i 7. Kalibrujesz regularnie co jakiś czas ?
  2. Przyznam że długo wytrzymują. Przy takim przepływie wężyk co 60 dni.
  3. Hej. Ustaw sobie jakiś przepływ np 1000ml/h a resztę reguluj przez korektę ph. Stawiam że 6.15 będzie dobre dla 1000ml/h
  4. To mała grupka na fejsie, niecałe 4000 członków ==> ReefWorld - akwarystyka morska (bez reklam i ogłoszeń)
  5. Dzięki. Z aktualizacją będzie ciężko ze względu na brak czasu. Czasem tylko wrzucam jakieś posty na grupę facebook bo to zajmuje dosłownie sekundy. Na forum trzeba poświęcić dużo więcej czasu - wysłać zdjęcia na serwer, podlinkować Jak skończę kleić szczepki na drugim obiegu w domu to postaram się o update. Myślę że to kwestia 2-3 tygodni.
  6. Ja oczywiście nie miałem czasu ich zdemontować więc czyściłem nad taflą wody w misce za pomocą szczotki Bardzo mnie cieszy ta dyskusja i ani na chwilę nie odebrałem tego negatywnie. Moje uwielbienie alg wapiennych jest ponad wszystko
  7. Myślę że dłużej niż 3 miesiące. Dzięki algi uwielbiają światło i parametry dla sps Czyściłem tylko raz jak do tej pory - po 10 miesiącach. Cyrkulatory są na 3 poziomach od 40 do 55 cm (tak około bo nie mierzyłem). Po zamontowaniu korony wysokość wyszła ponad 85cm więc jak dla mnie to już i tak za dużo.
  8. A to może źle zrozumiałem. Moja żona uwielbia wykorzystany na maxa potencjał cieplny tego akwarium (w szczególności zimą).
  9. Nominalny przepływ wody u mnie to 6x16000 z cyrkulacji i 2x12000 z obiegu. Razem 120.000 l/h. Załóżmy że w praktyce dają 50% nominału. Patrząc po koralach to im pasuje. Potencjał marnuje się ze względu na brak czasu ale też nie mam na niego ciśnienia. Baniak żyje sobie swoim życiem a ja czasem coś dołożę np. we wtorek dojdzie ze 20 acrporek.
  10. Wystarczy nowy stojan a resztę (wirnik,sterownik, zasilacz itd) można przełożyć.
  11. Nie no nie przepraszaj możemy się przecież różnić. Algi wapienne powstają w sposób naturalny i są żywą częścią ekosystemu mojego zbiornika. Pobierają z wody sporo i są wbrew pozorom bardzo delikatne. Gdy coś złego dzieje się w akwarium czy też żywotność świetlówek dobiega końca to szybko bieleją. Co do falowników to owszem nie wyglądają dobrze ale same waveboxy nie wygenerują takiej cyrkulacji jakiej wymagają moje acropory.
  12. No właśnie ja mam odwrotnie. Przeszkadza mi taka niebieska
  13. Tylna szyba to 100% algi tylko w kilkunastu odcieniach od jasnego różu po ciemny fiolet. Tam gdzie ich warstwa jest gruba to są ciemniejsze i regularnie wszystkie pokolce uwielbiają je skubać + chromisy wycierają je tańcami godowymi. I ja bardzo lubię algi a falowniki za rok czy dwa to nie będzie ich już widać.
  14. Cześć. To co opisujesz idealnie pasuje do uszkodzonego stojana pompy.
  15. Cyrkulacja w trybie rafowym czyli praca ciągła z losową mocą. Piasek jest ładny i nigdy nie był odmulany myślę że to zasługa metody bo nawet w prawie pięcio letnim akwarium jest idealny.
  16. Marcin-JM

    pordzewiała lampa

    Dławik od kabla jest z 2 części. Wyciągnij tą mniejszą - to jest na zatrzask.
  17. Witaj, "już" robię update ! Byłem dość mocno zajęty i nie miałem czasu na przygotowanie aktualizacji. Podobnie jest z czasem jakie poświęcam zbiornikowi. Jedyne co przy nim robię to dodanie kropelek, wstrząśnięcie filtra zeo - codziennie, czyszczenie szyb - raz na 3 dni, mycie kubka odpieniacza - raz na tydzień, test kH - raz na tydzień, uzupełnienie solanki w zbiorniku do automatycznej podmiany - raz na 10 dni, wymiana węgle - raz na 4 tygodnie, wymiana zeolitu - co 6 tygodni. I to jest wszystko, łącznie miesięcznie daje to 3-4 godziny czyli tyle co nic. Chciałbym więcej ale brak czasu. Akwarium tak się bujało aż do marca kiedy to postanowiłem wymienić oświetlenie. Dwie Diuny 14x54W zamieniłem na 4 sztuki Althea (2 szt 8x80w i 2 szt 6x80W) czyli z 28x54W na 28x80W. I to był strzał w dziesiątkę ! Już po 48h musiałem podkręcać reaktor i w zasadzie po każdym pomiarze kH muszę go podkręcać. Dla mnie najważniejsze było osiągnięcie przyzwoitych rezultatów minimalnym nakładem czasu, i to mi się udało. Tu będzie filmik ale YT jeszcze mi go przetwarza (coś strasznie słaba jakość). Edit : wgrał się ale jakości brak. A tutaj foteczki :
  18. Marcin-JM

    Wyjazd do JadwigiiMorskiej

    Jest tragedia. Ponad pół metra śniegu. Prędkość jazdy w porywach do 15 km/h....Do tego ciągle pada !
  19. A gdybyś tak zrobił jak mówiłem czyli olał knoppa i dał sam gruz z KZ to miałbyś w odcieku po4 1.20-1.50. No3 byłoby 0 przy dostarczeniu większej ilości po4. Troszkę przesadziłem. Zmierzyłem właśnie u siebie w systemie który ma 1,5 roku i nigdy nie było wykrywalne po4 i no3. No to jeszcze z drugiego reaktora bo w tym systemie pracują dwa.
  20. Krzysztof ta acropora co pytał Michał to z tej :
  21. Krzysiek, brakuje mi czasu żeby zająć się lepiej zbiornikiem. Poświęcam mu nie więcej niż 15 min na dzień w związku z czym suplementacja jest dość uboga. Dzięki, będzie lepiej jak znajdę więcej czasu 2-3 mm to jest aragonit od KZ. Nigdy nie odmulam piachu.
  22. Jak ja lubię Twoje wpisy A dlaczego a no dlatego że miło mi popatrzeć na niektóre szczepki które masz z mojego zbiornika. Niektóre to już ciężko poznać tak wyrosły i się wybarwiły. Ale bardziej cieszy mnie kondycja dużych koralowców które powierzyłeś mi na przechowanie podczas restartu. Muszę zajrzeć do Ciebie z lustrzanką i tubą to strzelimy parę fotek hi-res.
  23. Pompy ustawione są w trybie M5 czyli rafowy. Jedna steruje a 5 słucha. Ustawienie widać na zdjęciu :
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.