-
Liczba zawartości
208 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Profile
Forum
Galeria
Kalendarz
Blogi
Articles
Member Map
Sklep
Zawartość dodana przez Gato
-
Tylko to co pisałem wyżej. Starałem się go złapać żeby umieścić na kwarantannie ale skubany nie chciał się złapać Szkoda... ponad 5 lat razem
-
Żółtek nie przetrwał tej nocy.
-
@tomko Nie czekałem, od czwartku podaję 500mg amoksycyliny bezpośrednio z jedzeniem do akwarium oraz świece UV. Nadżerki się pogłębiają. Zarażona tkanka jest usuwana przez krewetki. Mam nadzieję, że za kilka dni zobaczę jak rany się goją. Ryba pływa, jest sprawna ale drugi dzień nie przyjmuje pokarmu. Czekam na teleporade z ośrodka weterynaryjnego.
-
Zebrosoma jest u mnie od małego, ponad 5 lat. Zieleninę ma zawsze pod dostatkiem, nie mam niczego w akwarium co powodowałoby u niego stres. Z wypowiedzi wnioskuję, że przypadłość jest uzależniona od diety w której brakuje odpowiednich wartości odżywczych dla tej ryby ?
-
Cześć, Z moim żółtkiem coś się dzieje. Od wczoraj stracił apetyt na zieleninę. Chętnie zjada tylko artemie. Wczoraj miał na sobie czerwone plamy, wyraźnie wyostrzony kręgosłup wzdłuż ciała mimo, że jest grubiutki. Dziś rano zaczerwienione miejsce wygląda jak poparzenie. Takie ślady ma po obu stronach. Czy ktoś się spotkał z czymś podobnym ? Proszę o poradę jak mogę mu pomóc.
-
Nie mam pojecia. Dopiero jutro będe miał test. Ph: 7.7 mierzone testerem elektronicznym
-
@Arek77 o tym samym pomyślałem. Tylko dlaczego odpieniacz nie odpienił wszystkiego po miesiącu ? Czemu uv tego nie wybije ? Wódki nie wlewam równy msc.
-
Mam babke ale ona jest zbyt leniwa na taka burze. To na pewno nie ślimaki, przerabiałem. Efekt utrzymuje się od lutego. Odpieniacz pieni bardzo ładnie ale "mgły" nie ubywa Wszystko zaczeło się jak testy no3 i po4 zaczęły pokazywać 0.
-
Cześć, Otóż mam problem ze zmętnienem wody w baniaczku. Od pazdziernika 2020r obniżałem NO3= 25 (salifert) i Po4= 0.5 (hanna). Początkiem lutego br. wyzerowałem no3 i po4. Użyłem do tego rowy i wódki + bakterie equo. Od tego czasu zmętniała woda. Myślałem, że to zakwit, który pojawił się po wódce. Od 3 tyg w wodzie leży węgiel ale bez efektów. Od 08.03.2021 w akwarium pracuje lampa uv ale efekty są słabe. Wieczorami woda robi się, powiedzmy że normalna a w ciągu dnia widac mgięłke. Ktoś z Was miał może podobny problem ? NO3 - 2 Po4- 0.03 Kh-8.3 Mg- 1300 Ca- 390 https://zapodaj.net/3979235f5b9ba.jpg.html
-
Naturalne wybarwienie. U mnie samce mają takie plamki na płetwach.
-
Wrzuć GFH do skarpety i umieść ją w przegrodzie w sumpie z dobrym przepływem wody. Wkład wymieniaj co 2 tyg, a co 2-3 dni mieszaj go żeby wyłapywał więcej po4 z wody. Przy gfh spadek po4 jest bardzo powolny ale za to bezpieczny dla podopiecznych. Medota skuteczna w 100% ale wymaga czasu. W trakcie kuracji zastanów się co powoduje wzrost po4 w wodzie, zastanów się nad filtracją mechaniczną. Ps. Zadbaj też o poprawny stosunek No3 do Po4. W razie pytań PW.
-
GFH, bakterie, refugium, phosguard, podmiany wody. Można wymieniać wiele... Jaki poziom Po4 ? Poziom po4 utrzymuje się stale czy robiłes coś ostatnio co spowodowało skok ?
-
Tak mam... od dwóch lat. Mam jeszcze lampe z tego zestawu.
-
Cześć. Pomóżcie proszę. Dziś dotarł do mnie falownik zetlight sd50. Nie mam pojęcia jak podłączyć go pod aplilację. W instrukcji jest opis sterowania falownikiem za pomocą pilota, ani 1 słowa o aplikacji. Może ktos z Was w ostatnim czasie bawił się tym sprzętem ?
-
Moje icp tez wychodziły "książkowo" a korale marudziły, glony nie rosły. Pamiętaj, ze glony pochłaniaja ogromne ilości mikroelementów. 1 foto to acana ? Piękne okaz ale marnie nabita. Jest ona wrażliwa na po4. Zbyt wysokie ją wykończy. Kiedy moje koralowce wyglądaly jak na 2 i 3 foto było pewne w 80% ze wołają o mikro. Po wlaniu mikro do baniaka wracały do normy. Rozumiem, ze oprócz mikro z podmian nie dodajesz nic dodatkowego ? Przestałem wlewać amino i te inne mixy pokarmowe bo po4 mialem ciagle na 1. Refugium sie rozkreciło, w przegrody wsadziłem pellety z tropic marine i używałem orca bio cubes jezeli po4 było juz masakrą. Niestety te kostki nie są jak narazie dostepne w sklepach... Osobiście prowadze baniak bez wkładu chemii. Bazuje na naturalnych metodach. Jezeli chcesz porozmawiac pisz priv.
-
Dozuj żelazo. Ja u siebie nabieram pełnął pipete żelaza af i wlewam bezpośrednio do refugium. Glonów juz mam tyle, ze zaczynam je wyrzucać... a nad nim świeci zwykły halogen ledowy 25w z castoramy. A co do zbierającego sie syfu... to jest chyba oczywiste, że skupisko glonów będzie robiło za naturalny filtr mechaniczy. Akwarium to nie sterylna bańka. Rozwinie Ci sie życie miedzy glonami to będzie przerabiac jakąs częśc syfu. Reszte syfu bedziesz wywalał razem z nadmiarem glonów. I nie dozuj tych "bajerów" typu amino, sprinty i inne apapy akwarystyczne. Po co Ci to skoro za pewne masz nadwyżke no3 i po4. Zamień makro na mikro bo widać gołym okiem, ze twoim podopiecznym brakuje minerałów.
-
Stosuję 500mg/kilka kubeczków wody tj. cos ok 750ml. Zostawiam go na ok 30-50min co jakiś czas mieszając wode. Kąpiele codzienne. Tak aby bakterie sie nie uodpornily na antybiotyk? Ogólnie, kąpiele przerwe wtedy gdy: koralowiec przestanie całkowicie tracić tkanke, zejdzie na wieczną rafę, skończy mi sie lek... Osobiście jest ciekaw rezultatów. Dużo razy dipowalem koralowce z marnym skutkiem. Zawsze konczyło sie to ich śmjercią. Amoksycylina daje zupełnie inne efekty. Widać poprawę. Mam nadzieję, że koralowoec odżyje w 100%. Ps. Po kąpielach widze też, że ze szkieletu zeszły także glony, które lubia sie pojawiać na obumierajacym koralowcu.
-
Cześć. Pisze tego posta dla wszystkich którzy zastanawiają się jak ratować koralowca w trakcie mocnego rozkladku. Jak mniemam jest to favia. Miała bliski kontakt z moim ukwiałem, ktory ją poparzyl do tego stopnia iż zaczęla intenyswnie tracić tkanke. Na zdjeciu powyżej jest po 3 kąpieli w amoxycylinie. Koralowcowi nie dawłem szans stad pomysł aby użyc substancji w/w. Zauważyłem zmniejszoną ilość utraty tkanki po drugiej kąpieli. Zżarta tkanka po kąpieli przestała zamieniać sie w "brown jelly" na biały osad, ktory oczyszczam szczoteczką. Zauważyłem, że po kuracji koralowiec ponownie poluje po zgaszeniu światla oraz ładnie zaczyna się "pompować" Kąpiele koralowca prowadze w wiaderku tak aby substancja nie dostała się do ogólnego baniaka i nie wybiła wszysykich bakterii.
-
Posiadam Zetlight zt6600, jestem z niej średnio zadowolony. Swojego czasu była moim "głównym" źródłem światła nad akwarium. Koralowce lps pod nią raczej bardzo wolno umierały. Aktualnie trzymam pod nią miękkie korale, a lps i sps pod horizon zp3600 i pod tą lampą widzę ogromne przyrosty. zt6600 będzie dobra na początek. Jeżeli masz zamiar bawić się w chińskie lampy to polecam horizon lub lepsze wersje na tych samych "żarówkach" A co do aquael nie wypowiem się, od tej firmy posiadam tylko napowietrzacz... lepiej kup coś DIY zamiast tego. Zaznaczam, że jest to moja opinia na temat zt6600, ktora nie sprawdziła się wisząc nad baniakiem.
-
Jak nazywa się ten koralowiec ? Nie moge znaleźć na reeflex...
-
Zwalczyć plagi nie zwalczy ale... montipory wylądowały w dipie, usunąłem mechanicznie to co mogłem, resztą niedobitków, nowo wyklutych ślimaków nich zajmie sie już chrysus.
-
Dzięki. Helichoeres został zaproszony do obsady
-
Siema wszystkim, Mam problem z jakąś zarazą. Wszystkie montipory zaczynają mi bieleć (talerzowe i digitaty) reszta patyków rośnie zdrowo. Na wszystkich montiporach pojawiły takie jakby białe, sztywne "włosy?", pręciki... pierwszy raz cos takiego widze. Na początku myślałem, że to resztka rozpuszczających się montipor ale to się przemieszcza
-
To jest duncanopasmmia. Moja tez ma ogromne główki. Karm ją częściej, w końcu zacznie wypuszczać nowe główki.