Jump to content

kruki

Klubowicz
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Łukasz
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Oświęcim
 • Zainteresowania
  Akwarystyka, wędkarstwo karpiowe.
 • Akwarium
  240l+112l sump

Recent Profile Visitors

359 profile views
 1. Siemanko, Pholidichthys leucotaenia. Pytanie dotyczące tej rybki, czy ktoś miał tą rybcię, w akwarium bez podłoża?
 2. kruki

  Jaki to ukwiał?

  Pierwsze akwarium , parę lat wstecz, obsada prosta, wiedza nie wielka, walka z parametrami, bo miało być dużo w zbiorniku i ładnie, szukanie sposobów żeby obniżyć parametry, no to wódka.na początku około 1ml na 100l. Parametry się normowały, to sobie myślę będę lał więcej, to będzie na zero. Korale odczuły poprawę jakości wody. Ale z ukwiał ami sprawa się skomplikowana, zaczęły bieleć, stawały się coraz mniejsze, aż padły. Crassa i quadri. Po długim czasie kupiłem znowu ukwiał , sytuacja zaczęła się powtarzać, przestałem dawać wódkę ukwiał wrucił do siebie po dość długim czasie. I tak znowu po upływie jakiegoś czasu zacząłem podawać, a on znowu stracił delikatnie kolor i mniej się pompował, także na tym przestałem i było wszystko ok. To są moje subiektywne doświadczenia, czy poprawne to nie wiem.
 3. kruki

  Jaki to ukwiał?

  Moje, quadri tak wyglądały jak padały. Wyszło na to że od wódki.
 4. Siemanko. Pytanko takie jak tytuł. Czy podajecie coś. Przy obsadzie, miękkie, ukwiały. Czy ma to w ogóle sens?
 5. kruki

  Przekladka

  Przekładka zrobiona, korale zaczęły się po południu pompować, czy będzie sukces to się zobaczy, narazie wszystko ok. Dzięki wszystkim za rady
 6. kruki

  Przekladka

  Witam. Mam pytanie odnośnie przekładki. Ile bełtac świeżą solankę, kręci się już około 24h Problem tkwi w tym że około 50 %, wody jest świeżej. Nie mam wymagających korali (miękkie i ukwiały) z ryb żółtek i dwa błazny. Około 110 litrów jest wody świeżej, a 100l z działającego. Chciałbym uniknąć strat dlatego wysłucham opini ludzi którzy to już nie raz robili.
 7. kruki

  Diody UV 395 nm

  No właśnie o to mi chodzi, bo naczytałem się, i teraz zgłupialem. Woda się nalewa, wszystko do przekładki przygotowane. I się lampka w głowie zapaliła, bo zbiornik jednak jest w pomieszczeniu gdzie najwięcej się przebywa.
 8. kruki

  Diody UV 395 nm

  Witam. Panie i Panów. Mam pytanie dotyczące oświetlenia, a konkretnie diod uv. Po ile macie u siebie w lampach? Dałem u siebie 10szt 1W, do lampy 100W. 60 Rb, 10uv , i 30 białych. I tak się zastanawiam czy nie za dużo uv.
 9. Tu jest właśnie problem, że niestety nie mogę. Bo zbiornik będzie stał w miejscu nieszczęsnego reef max a.
 10. Odrazu mówię żółtek, kupiony okazyjnie, z myślą przekładki 2,5 tygodnia się pomęczy i będzie lepiej.
 11. Witajcie, posoleni. Potrzebuję rady co do przesiadki ze zbiornika 100l na około 300. Jak rozwiązać sprawę małej ilości żywej ,wody? Skały z działającego zbiornika będzie około 12kg, do tego 1l siporaxu. Dołożona będzie skala marco rock około 12kg. Boję siè troszkę o podopiecznych. Bo dojrzewanie będzie napewno. Korale raczej miękkie, kilka lps.
 12. kruki

  Lampa led diy

  Witajcie Panie i Panowie. Mam pytanko, czy ktoś z szanownych forumowiczów ma lampę z diod led Rb, 20000k , i uv. Natknąłem się na zdjęcie tak oświetlonego baniaka i nie mogę go znaleźć. Efekt był super. Ale pasmo światła ubogie.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.