Jump to content

frii23

Klubowicz
 • Content Count

  85
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa
 • Akwarium
  105L

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Podobno zależy od brzydala, jeden podjada inny nie, mój z 3 różnych zoa tylko jedne ruszał. Jak nie masz plagi to krewetka zdecydowanie bezpieczniejsza, tylko jak wyżej przeczytałeś krewetka krewetce nie równa.
 2. Podjada zoa na pewno (akurat tylko te na szczepce więc chwilowo trafiły do panelu) i chyba Xenie (ale nią się za bardzo nie przejmuje), po euphylii nie widzę oznak podjadania. Grzybkami i lobo się nie interesuje
 3. No to zazdroszczę, bo u mnie krewetki dały bardzo mizerny efekt. Dopiero brzydal robi robotę i to dobrą robotę, z lasu (koło 30 sztuk) zostały 2, w tym jedna w połowie zjedzona. no i też nigdy się nie udało przyłapać go na jedzeniu... Chętnie bym zobaczył film z takiego zjadania aiptasii
 4. Przedwczoraj do zbiornika trafił brzydal, w nadziei że się zajmie moim lasem aiptasii. Jak na razie rybka jest dosyć wstydliwa i płochliwa, aiptasia chyba ma się jeszcze dobrze, ale poczekamy zobaczymy. Dzisiaj rano po przebudzeniu standardowo idę zobaczyć co słychać w akwarium i dać porcje VSV, orientuje się że brak jednego błazenka. Upewniam się, ewidentnie brak. Wieczorem jeszcze wesoło pływał po akwarium, chętnie jadł. Rano nawet śladu nie było, przeszukałem cały panel, też brak. Chyba nie miało go co dopaść, wyskoczenie wykluczam bo ciągle wszystko zamknięte, więc skłaniam się do wersji że padł, a ekipa czyszcząca szybko posprzątała. Tylko teraz czemu padł? Nie było nic niepokojącego widać. Może ktoś ma pomysł co się z nim stać mogło?
 5. bardzo możliwe że kręgosłup gdzieś za skałą jest, tylko to rodzi pytanie z jakiego powodu padł...
 6. Podpinam się pod temat, bo właśnie mi zniknął jeden błazenek po nocy. Wczoraj pływały zadowolone po całym akwa dwa maluchy po ok 3cm, dziś już tylko jeden jest. Karmiłem je po 1/8 kostki artemii, czy to za mało? 1/4 nie dojadały, wyskoczenie wykluczone, bo reefmax. Przeszukałem cały panel włącznie z odpieniaczem. Ukwiała nie mam, poza 2 błazenkiem przedwczoraj doszedł brzydal na aiptasie, ale chyba do błaznów się nie dobiera. Jak na razie pływa po akwa jakby nie bardzo był zainteresowany czymkolwiek. Mam jeszcze euphylie, ale nimi jak na razie błazny nie są zainteresowane nimi. Czy to mógł być brzydal?
 7. dla mnie bardziej cyjano niż dino, ale lepsze zdjęcia by się przydały
 8. Witam, prawie miesiąc od ostatniego wpisu minął, akwarium ma się dobrze, może zaczniemy od parametrów: NO3 - niewykrywalne PO4 - 0.1 kH - 8.9 Krab czerwononogi zmienił wylinkę, Euphylia puszcza nowe "główki", a przynajmniej tak to wygląda. Do zbiornika w poniedziałek trafiły 2 małe błazenki, karmie je artemią, 1/4 kostki na dzień, ale dziś stwierdziłem ze zredukuje bo nie dojadają chłopaki. Trzymają się koło euphylii, ciekawe kiedy zacznie się ocieranie o nią. Reszta także spokojnie rośnie, włącznie z aiptasią. Co do niej zastanawiam się nad brzydalem, jednak są pewne ale, w postaci obawy o euphylie i o zbyt mały zbiornik na brzydala. Przez co czas zyskują krewetki, których działalności za bardzo nie widać, ale może mimo wszystko jakaś tam jest. Może uda się pożyczyć brzydala... A skoro jesteśmy już przy rybkach, to myślę nad resztą obsady, chyba najbliżej mi do Ecsenius stigmatura, chciałbym coś co będzie wyjadać glony z tylniej szyby, bo mimo niewykrywalnego NO3 glony mają się całkiem dobrze.
 9. Hej, bardzo fajne ułożenie skały, 1,5-2cm piasku to jak najbardziej ok dołożysz sobie do tego 2 nassariusy i będzie ok. Co do światła nocnego to niestety nie pomogę bo mam RM na T5, ale nie jesteś jedyną osobą z RM ledowym, więc na pewno ktoś już rozwiązał ten problem. Trzymam kciuki za spokojne dojrzewanie i życzę cierpliwości i powodzenia!
 10. @kubaluka opisz może trochę dokładniej swoje akwarium tutaj albo załóż nowy wątek. Napisz kiedy dokładnie wystartowałeś, czy masz standardowy RM czy są jakieś modyfikacje, na jakiej skale startowałeś i ile jej jest, na jakiej wodzie, ile masz piasku, jakie bakterie lejesz, w jakich ilościach itd. Ułatwi to doradzanie w przypadku kolejnych pytań :-)
 11. Odpieniacz trzeba wyczuć do swojego akwarium, u mnie odkręcony na maxa przez tydzień się nie zapełnia, tyle że wręcz nie mam życia aktualnie, więc nie ma kto syfić.
 12. Jak masz miejsce pod, to pewnie że tak. tylko wtedy już nie będzie to RM więc też nie ma co go porównywać do RM.
 13. Mały update parametrów: NO3 - niewykrywalne PO4 - 0,1- 0,25 kH - 9,6 NO3PO4X zredukowałem do 1ml (po pół rano i wieczorem). Nie wiem czy w ogóle jest sens lać przy niewykrywalnym NO3. Czy może lać i podnosić NO3 sztucznie, a jak podnosić to jak. Czy może przestać i dołożyć absorbent fosforanów? Co myślicie? kH ponad normę, nie wiem z jakiego powodu, skoro nic nie dodaje na kH, przez 6 dni spadło o 0,8. Na ten moment nie planuje z tym walczyć skoro samo spada. Korale wyglądają dobrze, xenia wzięła się za pulsowanie, przez jakiś czas tego nie robiła. Tylko briareum coś nie pasuje (pewnie NO3) bo dużo słabiej się pompuje.
 14. Fajnie to wyglada, życzę łagodnego i szybkiego dojrzewania! Frii nadaje mobilnie
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.