Jump to content

Kerado

Klubowicz
 • Content Count

  16
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Darek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Lubin
 • Zainteresowania
  Turystyka motocyklowa, akwarystyka
 • Akwarium
  100x55x55

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zastanów się nad osobnym zbiornikiem na dolewkę zamiast wydzielonej części sumpa. Ja mam razem i drugi raz bym tak nie zrobił ze względu na trudność w jej czyszczeniu. Osobny zbiornik można wyjąć i umyć, a tak trzeba kombinować. Ostatnia komora powinna być jak najmniejsza, najlepiej zrobiona pod wymiar planowanej pompy obiegowej. Czym większa jest jej objętość tym większa jest bezwładność dolewki, przez co masz mniej stabilne zasolenie.
 2. A-50%, B-100%, C-100%, D-80% świecę tak od 10:00 do 21:00, świt od 9:00 do 10:00, zmierzch 21:00 do 22:00. Dodatkowo świecą dwa Orpheki OR3 90 Blue Plus od 11:00 do 20:00.
 3. Mam rsx r5‑200 plus do tego dwie belki orphek nad zbiornikiem 100x55x55 i jestem zadowolony z przyrostów. Akwarium ma prawie dwa lata od zalania, wszystkie korale od szczepkę wielkości kilku centtmetrów.
 4. Kerado

  Red sea no3 po4

  To jest pożywka dla bakterii tak jak klasyczne VSV, ja podaje od dłuższego czasu i nie zaobserwowałem ujemnych skutków. Działa bardzo skutecznie.
 5. Cześć Miałem dokładnie takie same objawy, 5 krótkich sygnałów jeden długi . Pisałem do producenta i dostałem odpowiedź, że sterownik nadaje się jedynie do wymiany, mój rollermat był jeszcze na gwarancji więc udało mi się w erybce wymienić sterownik.
 6. Kerado

  Zerowe po4

  Jakich bakterii używasz obecnie i na jakich startowałeś zbiornik? Ja mam podobny problem, Fosforany niewykrywalne przez HI 736, a azotany ledwo zmieniają kolor testu saliferta. Karmię 4 kostki dziennie plus algi nori i płatki.
 7. Ja do takiego Maxspecta mam przyczepione dwie belki OR3 90 cm i jestem bardzo zadowolony ze światła. Przy okazji wygląda to przyzwoicie i nie kłuje w oczy.
 8. Warto też wiać pod uwagę Maxspect Jump Skimmer MJ-SK400.
 9. Kerado

  Vibrant

  Zużyłem pół butelki, glony znikły całkowicie, ale nie wiem czy to jego zasługa czy czegoś innego. Teraz daję raz na 3 tygodnie. Odpieniacza nie wyłączałem, ślimaki mają się dobrze, żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem.
 10. A jak wygląda kwestia przewozu korali wewnątrz UE? Czy będąc w innym kraju mogę kupić i przywieść szczepki do Polski?
 11. Mam wersję 200W nad zbiornikiem o wymiarach 100x55x55 i jestem z niej zadowolony. Jedyna wada to wielkość, która uniemożliwia łatwe dołożenie dodatkowego oświetlenia. Wentylator pracuje na tyle cicho, że słychać go tylko przy wyłączonym odpieniaczu, gdy odpieniacz działa zagłusza dźwięk lampy. Dużym plusem jest solidny serwis na miejscu w Polsce.
 12. Dziękuję za rozwikłanie zagadki, pozdrawiam.
 13. Proszę o identyfikację mikro organizmów żyjących na podstawce. Wygląda to jak przezroczyste rureczki i włoski.
 14. Wystartowałem zbiornik i na początek wstawiłem małą skałkę z kilkoma capnelliami, między nimi rośnie coś co wygląda jak aiptasia albo majano, proszę o potwierdzenie.
 15. Kerado

  Tutaj się witamy :)

  Cześć Dzięki za odzew, pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.