-
Liczba zawartości
451 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
-
Od momentu jak sztuczne podnoszę no3 jest lepiej. Glony i wszystkie syfy znikają powoli, korale mają się coraz lepiej ale niestety chyba mam oprócz tego pasożyta. Jeden koral mi zdechł. Kupiłem ATI nutrition N i P. Dozuję od piątku 20.11.2020. W ciągu 3 dni widać poprawę w kondycji korali. Blue hornet się otwiera już prawie w pełni mimo że przedwczoraj i wczoraj był otwarty w połowie.
-
Dzisiejsza podmiana
-
Już od jakiegoś czasu prowadzę akwarium z odpieniaczem. Chciałem trochę dokarmić korale reef roids jednak po 3 karmieniach pojawiło się trochę glonów więc uznałem że nie tędy droga i będę okazyjnie je dokarmiał. Od kiedy odpieniacz jest ustawiony na mokro i wywala 1/3 kubka syfu dziennie rozwój glonów spowolnił , nawet zaczęły się cofać. Salarias też trochę glonów podskubuje więc walka trwa. Zmniejszam podmiany do 5 l raz na dwa tygodnie. Dodatkowo dotarły do mnie reagenty do Hanny ULR 736. PO4-0.006ppm no3-0 Zmieniłem także długość oraz intensywność świecenia lampy. Z 13 godzin (7-20) do 8 godzin (10-18) oraz wyłączyłem kanał 1 ( aktynika z niebieskim ) a zostawiłem 2 ( biały z niebieskim ). Lampa to ATI sunpower 4x24w.
-
Dzisiaj zagościli nowi mieszkańcy. Salarias, błazenek oraz ricordea florida.
-
Czy możliwe że coś jest nie tak ze światłem ? Zaobserwowałem następujące rzeczy. Korale które były poprzymykane pod postawieniu w cieniu się otwierają. Koral który leżał do góry nogami, na dnie zbiornika po tygodniu i odwróceniu go był normalnego rozmiaru. Wcześniej był skurczony bardzo mocno.
-
Naprawdę fajne korale w dużym rozmiarze do takiego małego akwarium Wprowadziłem także kiełże oraz wieloszczety takie małe czerwone. Najprostszy sposób. Kupiłem od lokalnego akwarysty litr chaeto za 20 zł i miałem kilkadziesiąt kiełży oraz robaczków
-
Wpadła w moje ręce sinularia i briareum zielone.
-
Dzisiaj zrobiłem dip w preparacie bliźniaczym do Furanu 2. Na początek wykąpałem 3 korale.
-
Byłem w sklepie Aqua Nature w Poznaniu. Polecam ! Przedstawiłem sprzedawcy sprawę i powiedział że to albo miedź albo w tym momencie zerowe azotany. Na razie kupiłem aminokwasy i zmieniłem pokarm na ON i zobaczymy. Możliwe że cynk i glin pochodziły z mrożonych pokarmów.
-
Będę dalej rozwiązywał ten problem. Na razie idzie wszystko do przodu ponieważ kondycja korali uległa niewielkiej poprawie.
-
Absolutnie nie. Robię od długiego czasu tylko podmiany. I karmię ryby. Myślałem też że to przez pokarm dla ryb. Karmiłem żmijką. Teraz przeszedłem na ichtio Tropic
-
Wężowidła ogólnie miałem kiedyś, robaczki też. Kiedy zaczęły się problemy to wszystko pozdychało Nie robiłem. Też miałem przeczucie że to amoniak jednak testu nie robiłem. Ogólnie to co zmieniłem i to co dało efekty przy koralach to to że umyłem beczki na wodę i to , że wymieniłem ( w zasadzie umyłem ) zbiornik na wodę ro. Jakoś wcześniej tego nie miałem czasu zrobić. Coś mi mogło bakterie wybić ?
-
Oczywiście że się przyglądałem z latarką i nie było ani jednego . Czasami wychodzą tylko wieloszczety Wężowideł nie ma już od dawna wszystkie poznikały. Kiedyś już o tym pisałem że nie ma żadnych robaków. Kiełże kiedyś kupiłem i wpuściłem do akwarium i też poznikały. Krewetki zdychały i kilka ślimaków też mi ostatnio padło. Nie ma ani na szybie białych robaków , ani kiełży ani niczego innego. Jak kupiłem kiedyś piasek z hodowli to też kiedyś kupowałem i było dużo życia potem wszystko zniknęło.
-
Co mnie dziwi że mam dosyć silną cyrkulację a co rusz dmuchnę w skałę to wszędzie jest detrytus. Dosłownie wszędzie W wiaderku detrytus z ostatniej podmiany.