Jump to content

ryzyk.fizyk

Klubowicz
 • Content Count

  75
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Niemcz
 • Akwarium
  350L + 150L sump

Recent Profile Visitors

621 profile views
 1. Minęło kolejne 7 dni. Rezultat poniżej. Co wy na to ? Chyba w końcu się udało, kolorek całkiem ładny. Wychodzi na to że złoty środek to 15 kropli Aqua Plant na 4L i powrót na jasne (nienasłonecznione) miejsce. Co ciekawe wcześniej dawałem po 20 kropli Aqua Plant i nie było takiego efektu. Chyba że brak podmian świeżej solanki miał tu wpływ. Zobaczymy, dziś czyszczę reaktor, odlewam połowę i doleje 2L świeżej solanki. Aqua Plantu dodam 15 kropel i zobaczymy czy sukces się powtórzy.
 2. ryzyk.fizyk

  Carbon

  Witam. Czy ten węgiel nadaje się do stosowania w akwarium morskim ? Jest niby dedykowany dla Freshwater, jednak jak dla mnie węgiel aktywny to węgiel aktywny, kwestia tylko tego ze zalecenia producenta są takie żeby nie trzymać go w akwarium dłużej niż 72h, gdzie fioletowy Carbon trzymać należy nie dłużej niż 4 tygodnie Ktoś wie jaka jest różnica ?
 3. Mija kolejne 7 dni. Jak zapowiedziałem zadozowałem na ten tydzień 10 kropli Aqua Plant. Chyba różnicy nie ma. Wiec kolejny tydzień kolejna próba. W tym tygodniu 15 kropli Aqua Plant na 4L i pojemnik wraca na parapet w jasne ale nie nasłonecznione miejsce. Zobaczymy co z tego będzie.
 4. Tak wygląda moje fito po 7 dniach od momentu przestawienia go w ciemniejsze miejsce wg tego co pisała Nik@ (nie jest to to samo miejsce co na zdjęciu) Aqua Plantu nie zwiększałem czyli przez tydzień było na 5 kroplach na 4L Różnicy chyba nie ma żadnej, więc spróbuje zadozować dziś 10 kropli na 4L zobaczymy czy to coś zmieni Nawozu na bazie F2 nie mam, poszukam informacji na ten temat, póki co zobaczymy czy zwiększona dawka Aqua Plant coś pomoże. Jeśli chodzi o napowietrzanie to przez cały czas jest tam podłączony brzęczyk bez kostki na końcu
 5. Decyzja zapadła, odstawiam fito, bo na skale pojawiło się cyjano. Przestaje dozować, ale samego fito nie wylewam, będę z nim eksperymentował, póki co odstawiłem w ciemniejsze miejsce jak pisała Nik@
 6. Dla kraba tym lepiej jeśli będzie miał gdzie wyjść na powierzchnię. Oczywiście większość ludzi trzyma je w swojej hodowli przez cały czas w wodzie, bo ciężko tak zbudować aranżacje ze skały aby jej cześć wystawała ponad lustro wody.
 7. Jak dodawałem 20 kropel Aqua Plant to wyglądało tak Za to Po4 wzrosło mi wtedy do 0,21 nie wiem czy przez to ale gdy zmniejszyłem do 5 kropel to PO4 spadło do 0,14
 8. A co myślicie o tym fitoplanktonie. Naczynie stoi na parapecie po południowej stronie, ale promienie nie padają bezpośrednio na pojemnik. Naczynie ma 4L do tego leje 5 kropli Aqua Plant na początek. Po 6 dniach wygląda tak jak na zdjęciach. Wydaje mi się że jest jednak trochę za wyblakłe, ale nie śmierdzi. Sam już nie wiem, wszyscy mają takie ciemno zielone i gęste. Co sądzicie ? przestać dozować ?
 9. Dziś zauważyłem że coś się z tej Euphylli ciągnie. Coś wydala i może wróci do formy, co sądzicie ?
 10. Baumeister W. - Akwarystyka morska
 11. Proponuje zostawiać na noc otwartą szafkę, nie tylko sam wężyk do odpieniacza na zewnątrz
 12. Ktoś ? coś ? Może miał ktoś podobny przypadek.
 13. Witam. Od kilku tygodni moja Euphyllia nie pompuje się jak dawniej. W tej chwili wygląda to tak: Wcześniej wyglądała tak: Euphyllia jest u mnie od 08.02.2020 Świecę jak widać T5 + dwie belki LED niewłączane tylko na czas oglądania zbiornika. Parametry jak w stopce, tak wiem trochę wysokie PO4, walczę z tym. Pozostałe Eupyliie maja się świetnie. Ktoś ma jakieś pomysły, rady ?
 14. ryzyk.fizyk

  Mrossolniczka

 15. Levelautomatic eye to bardzo dobra dolewka, mam u siebie od pół roku. Spisuje się bez zarzutu. Zastanawiam się tylko skoro masz zbiornik 1m od łóżka to co będzie gdy dolewka włączy się w nocy, i nie chodzi tu o dolanie wody ale np. alarm przepełnienia lub niedopełnienia
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.