Jump to content

ryzyk.fizyk

Klubowicz
 • Content Count

  116
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Niemcz
 • Akwarium
  350L + 150L sump

Recent Profile Visitors

2162 profile views
 1. U mnie podobny problem, PO4 0,4 przy NO3 5. Teoretycznie współczynnik Redfielda zachowany, ale czy PO4 na poziomie 0,4 to już nie trochę za dużo ? Od 2 lat nie karmie suchym żeby nie podwyższać jeszcze bardziej. Absorber w reaktorze, pomaga dosłownie na chwile, zastanawiam się nad uruchomieniem refugium, aby długofalowo panować nad fosforanami. Czy glony zwalczą ten poziom ? Warto w to iść ?
 2. Ktoś już coś ogłaszał na BF w tym roku czy narazie cisza ?
 3. Witam. Poszukuje osób posiadających/używających w swych zbiornikach odpieniacza ATI - Power Cone 250 iS lub mniejszego z tej serii.
 4. Nie ma nikogo kto stosuje tą żywice w reaktorze ? Póki co miałem ją tak jak na zdjęciu między gąbkami reaktora, ale to nie zdaje egzaminu. Ktoś ma inny pomysł ? Może żywice w skarpetę i skarpetę w reaktor ?
 5. Czy jest tu ktoś kto stosuje absorbent FO36 w reaktorze ? Mam problem utrzymać go w reaktorze, po pewnym czasie zbiera się u dołu syfek który zapycha gąbki utrzymujące go od dołu w reaktorze, w ten sposób można powiedzieć ze przestaje się kręcić. Z kolei od czasu do czasu ten syfek przepcha się i następuje burza w reaktorze, a drobimy FO36 wylatują górą. Stosujecie jakąś watę na pre filtrze czy wkładacie coś do środka reaktora żeby nie uciekał ?
 6. Odświeżę temat. Przymierzam się do zakupu jakiś amino + pokarmu dla korali (obsada głównie LPSy) i tak się zastanawiam czy pójść w Polyp Lab Reef Roids + Polyp-Booster, czy może połączyć Polyp Lab Reef Roids z Prodibio Reef Booster. Jakie doświadczenia macie ? Co polecacie
 7. Mam dokładnie tak samo. NO3 z 25 zbite do 2,5 a PO4 ledwie z 0,33 na 0,23, a teraz skoczyło na 0,44. Od dziś kręci się FO36 w reaktorze, zobaczymy jaki będzie efekt.
 8. Odświeżę trochę temat. Pytanie do znawców stosujących ten specyfik. Mam PO4 na poziomie 0,44 mierzone hanką, zdecydowałem się zastosować tą żywice w filtrze przepływowym. Pytanie ile tej żywicy na początek umieścić w filtrze, tak aby PO4 nie spadło nagle do 0. Chce uniknąć szoku dla korali. Ile wrzucilibyście na początek ?
 9. Stosuje ktoś ten filtr, jak się sprawuje? Czy można go stosować na zewnątrz sumpa ? Zastanawiam się jeszcze nad Twistman FP-1 Media Reactor lub Aquaforest AF90 NEW Ktoś coś poleci, służyć ma na pewno pod absorber fosforanów.
 10. Jak się sprawuje ten filierek przepływowy AF90 ? Mam problem z PO4 i chciałem w nim trzymać absorber na fosforany. VSV zbiła mi NO3 do 2,5 a PO4 pozostało na poziomie 0,3
 11. Rozumiem ze nikt na forum nie używa tej dolewki ?
 12. Hej, jak długi macie przewód idący od pompki do eye ? Po powrocie dolewki z gwarancji nagle nie mogę zamontować kabli tak jak dawniej za sumpem, a niby wymieniali sam magnes
 13. ryzyk.fizyk

  Wyniki ICP

  Też mam 400 netto, tyle że planuje dobić do poziomu 900, bo tak wskazywał AF w zaleceniach i potem zamierzam doraźnie może tak jak jacek_kl lać 40 ml (może mniej, bo jak to mówią lepszy niedobór niż nadmiar) raz w tygodniu i za jakiś czas kolejne ICP dla kontroli. Pomyśle jeszcze nad Potesem bo uzupełnić niedobór to nie problem trudniej określić bieżące zużycie.
 14. ryzyk.fizyk

  Wyniki ICP

  i tej siarki doraźnie raz w tygodniu ile lejesz ?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.