Jump to content

czesioszofer

Klubowicz
 • Content Count

  20
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  bydgoszcz

Recent Profile Visitors

245 profile views
 1. Dziękuję za szybką odpowiedź. Ten już do baniaka nie trafi ale jest ich tam więcej więc jestem spokojny że to właściwe dla nich miejsce.
 2. Ale mam tylko te 5 ślimaków na zdjęciu kilka postów wcześniej. Taka ilość mogła zrobić taki bałagan?
 3. Kolejne pytanie. Od dwóch dni pojawiła się w całym zbiorniku biała "wata" która osadza się na skałach i na koralach. Na zdjęciu np. na pseudogorgonii. Co to takiego?
 4. Temat valonii i ślimaków był bardziej pilny ale i tak dziękuję za odpowiedzi. Koral miejmy nadzieję podrośnie to jeszcze raz go do fotografa zabiorę
 5. Tak też sobie myślałem ale opinia bardziej doświadczonych jest bezcenna. Dzięki.
 6. Dzięki wielkie. Valonia wywalona. A może lepiej odpuścić sobie tą skałkę z briareum i wyjąć z akwarium? Kolejny problem to te czólki wystające z Leptastrei. Co to takiego?
 7. Jeśli to coś nieporządanego to łapa do wody i dokładniejsze zdjęcie dla pewności.
 8. Cześć. Pierwsze zakupy korali za mną. Staram się pamiętać nazwy tego co wkładam do akwarium Inaczej z życiem które trafia przypadkowo. To zielone po lewej to podobno briareum. To turkusowe pośrodku to już zagadka ale jakiś koral pewnie Najbardziej interesują mnie te brązowe kuleczki powyżej. Co to takiego?
 9. Dokładnie to miałem na myśli.
 10. Mój błąd. Miał być usunięty z listy. Jest raczej trochę za duży.
 11. Piasek dodany. Woda krystalicznie czysta. Dojrzewanie się kończy. Czas pomyśleć (nie znaczy kupować !!) jakieś życie. Poniżej to co chciałbym mieć z ryb (oczywiście nie wszystkie od razu ani nie wszystkie z nich). Proszę bardziej doświadczonych o skompletowanie z poniższej listy grupy ryb do 128 litrów. - Amphiprion ocellaris – Pterapogon kauderni – Labroides dimidiatus – Halichoeres chrysus – Pseudochromis fridmani – Chromis viridis – Valenciennea puellaris - Hexatenia Pseudocheilinus - Gamma Loreto - Synchiropus picturatus oczywiście jakiś ślimak, krewetka, wężowidlo lub krab do tego...
 12. Żeby mnie nie kusiło to jeszcze soli nie kupiłem i filtra RO. Dopóki życia nie ma podmianki nie konieczne. Będzie sprzęt do przygotowania wody na podmianki to i o życiu będzie łatwiej myśleć
 13. Czas na więcej szczegółów. Akwarium: 80x40x40 (całość optiwhite) Filtr: kaskada fzn3 wypełniona w całości kulkami maxspect biosphere Oswietlenie: Zetlight QMAVEN 6600 200 W Cyrkulator: jebao OW-10 i jebao SW-4 Grzalka: JBL 100W Odpieniacz: tunze 9004 Dolewka: Aquatrend Levelautomatic eye Skala: około 17 kg żywej skały Fiji Man Made Rock z likwidowanego zbiornika Podłoże: ReeFlowers Pearl White Sand o granulacji 1-1,5 mm Zalane: 100 % wody z istniejącego zbiornika Bakterie: ZEObak Zasolenie: 1.024 Temperatura: 25 stopni Skała poklejona i ułożona zgodnie z wcześniejszą koncepcją. Wcześniej było gruzowisko bo czasu nie było na dłuższe grzebanie w zbiorniku. Odpieniacz jeszcze nie podłączony. Z tego co czytałem to narazie nie potrzebny. Tak jak pisałem - zalane 1 lutego. Do dzisiaj brązowe farfocle na skałach i lekki brązowy nalot na szybach. Po4 niewykrywalne, no2 niewykrywalne, no3 pomiędzy 25 a 50 (wszystko według saliferta) Z życia dwa kiełże i dwa chyba wieloszczety. Piasek jeszcze nie wsypany - (nie mam jak go wypłukać) wiem że późniejsze wsypanie może przedłużyć dojrzewanie ale nie spieszy mi się Woda mętna ale chyba przedawkowałem bakterie. Coś źle galony na litry przeliczyłem i lałem 3 krople na tydzień. Błąd początkującego - do klejenia skał użyłem ceresit x5 i... wody z kranu!!! Duży błąd? Będą z tego kłopoty? Reszta narazie ok? Coś pominąłem?Tak ma być? Komentarze i krytyka mile widziane.
 14. Skała jeszcze będzie przestawiona i poukładana trochę sensowniej.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.