Jump to content

mikas

Klubowicz
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Imię
  Seba
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Cz-wa

Recent Profile Visitors

480 profile views
 1. mikas

  Absorber cyny (Sn)

  Czy w takim razie od początku zastosowanie tego środka musi być w akwarium węgiel aktywny i włączony odpieniacz który usunie metale ciężkie? Przy stosowaniu jakiś środków raczej jest nie wskazane używanie węgla i odpieniacza.
 2. mikas

  Mała hanna Kh

  Którą polecacie hanna do kH 772 czy 755. Jest jakaś różnica po za tym że jedna podaje w ppm a druga dKH ?
 3. czy wszystkie algi sklepowe można używać w akwarium? Słyszałem że trzeba właśnie unikać tych prażonych i z jakimiś dodatkami. A z tego co widzę to one chyba wszystkie są prażone.
 4. mikas

  MAXSPECT JUMP

  @chwialek i chyba to jest to. Ja mam średnice 25mm i ostatnio sumpa przeniosłem do garażu więc jest długi odcinek rury. Pompa może na sterowniku przycinać z automatu przepływ wody po wykryciu oporu.
 5. mikas

  MAXSPECT JUMP

  Testowałem już trzy pompy i dwa sterowniki i na każdym jest to samo. Oczywiście na pierwszym przez miesiąc było ok i miałem ustawione na 17-18. Może coś źle robię. Tryb 1 mam teraz na 15 bo dając na 20 jest taki sam poziom, dopiero dając na 14 zmienia się poziom. Tryb 2 jest na 1 i 3 też na 1. Ale to nie ma znaczenia bo i tak jestem cały czas w trybie 1. Dziwne by tyle pomp i sterowników było uszkodzone.
 6. mikas

  MAXSPECT JUMP

  Mam pytanie do kogoś kto używa tej pompy. W trybie ręcznym 1 działą tylko zakres regulacji 1-15. A w instrukcji pisze że 1-20. Wcześniej miałem ustawione na 17-18 a po jakimś czasie spadł poziom wody w kominie i musiałem przykręcić zawór bramowy. Dostałem nową pompę i dalej jest to samo. Czy ktoś może potwierdzić czy działa mu pełen zakres regulacji na sterowniku?
 7. mikas

  Czyszczenie szyb

  A nie 19,90zł. Chyba że mowa o innym? https://www.ceneo.pl/104675301
 8. mikas

  Czyszczenie szyb

  Może mam kiepski płyn. Ale potrafię wyczyścić szybę i wydaj się czysta. A po czasie wychodzą białe smugi od soli. Ale tak to jest z tymi płynami. Np za nim znalazłem dobry płyn do czyszczenia okularów trochę minęło. Wszystkie cudowne środki tylko je mazały.
 9. mikas

  Czyszczenie szyb

  Macie jakiś sprawdzony sposób na czyszczenie szyb akwarium od zewnątrz. Niby prosta rzecz, ale od soli często zostają smugi. I czyszcząc to po kilka razy płynem do mycia szyb i tak efekty nie są zadowalające.
 10. mikas

  Węgiel aktywny

  A czy węgiel może leżeć w woreczku luzem w sumie, czy lepszy efekt bedzie jak go dam do reaktora i woda bedzie się przez niego przeciskać ?
 11. mikas

  Węgiel aktywny

  Nie chodzi mi o najtańszy, tylko w dobrej cenie. Zalewam by pozbyć się fosforanów. Chce używać cały czas
 12. mikas

  Węgiel aktywny

  Jaki polecacie węgiel aktywny? Kupowałem Aquaforestu bo ma mało fosfornaów (tak słyszałem) Ale tanio nie wychodzi przy moim litrażu i szukam czegoś dobrego, ale tańszego.
 13. Nie wszystkie jedzą suche.
 14. mikas

  pokarm dla lps

  Jak polecacie dobry suchy pokarm dla korali lps? Mam POLYP LAB REEF-ROIDS ale on jest bardziej pod korale miękkie i sps
 15. Wydaje mi się to dobrym pomysłem
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.