Jump to content

KOLORPLUS

Klubowicz
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Sosnowiec

Recent Profile Visitors

283 profile views
 1. Cześć Wszystkim, Przygarnę BERGHIA VERRUCICORNIS ! SPRAWA PILNA, PROSZE PISAĆ MA KTOŚ COŚ?
 2. KOLORPLUS

  Berghia

  Cześć Wszystkim, Przygarnę BERGHIA VERRUCICORNIS ! SPRAWA PILNA, PROSZE PISAĆ MA KTOŚ COŚ?
 3. No i tak mam. Myślałem że są jakieś mega metody, właśnie na nie, one są bardzo, bardzo bystre, ostrożne...
 4. Witam Serdecznie, Niestety po roku, parka Amphiprion clarkii, dorosły i mam za mały zbiornik 360l, do tego ubijają każdy ukwiał za wyjątkiem aptasji Do rzeczy. ~ma ktoś pomysł jak je wyłowić ze zbiornika? Mam dużo skały i korali, akwarium morskie mam od roku, nie zdawałem sobie sprawy... kiedy je kupowałem i wpuszczałem. Wyjmowanie życia itd nie wchodzi w grę. mam pułapke ale bez rezultatu, dzisiaj włożyłem do niej "nowego" ukwiała, kupionego dzisiaj, jednak tym też zero zainteresowania. Chyba maja ten tydzień że bronią ikry, nie wiem. Jak je wyłowić? Jak je złapać?
 5. Mam maxpect co ma 4 miesiące chyba, ale RSX R-5 300.
 6. normalnie mam Skimz 157 glonowy, ale tak, zastosowałem z ich polecenia "NitraPhos"
 7. Testy z 18.02 a po zastosowaniu preparatu zgodnie z ich sugestią i dawką oraz po podmianie wody (niedawni się dowiedziałem aby podmieniać co 10 dni), toPo4 spadło mi w miesiąc bo mamy 17 marzec.
 8. Korale najpierw były w startowym mniejszym akwarium, te białe naloty na euphyliach były zawsze ale te sps-y od momentu kiedy wapno skoczyło do 500 (teraz już zbiłem tylko jedną podmianką na słabej soli do 470), i przestałem podawać jod i strond i chyba to nie był dobry pomysł. Trzeba pamiętać że testy ICP różnych firm się różnią o czym można przeczytać, jest artykuł znanego gościa od mórz - test różnych soli.
 9. Tak, dziękuję, no musi w tym coś być, po pierwszym ICP który tu wrzuciłem zrobiłem to co mi wskazali, ale nie minął jeszcze czas który "leczy rany" za mało podmian. Ze zmian które badałem testami z pudełek Colombo, Saliferta jest tak że mam PO4 na poziomie 0,03, NO3 na poziomie 4, zasolenie wyrównałem do 35, temp. 25,5 jod spadł do 0,03 pewnie strond też (tak przesadziłem, dodawałem codziennie po 4 krople, teraz dodaje po 2 krople jak spadł i za 3 dni zrobię test na jod bo mam a ten test na Stront togo nigdzie nie idzie kupić ) Nie mam testu na żelazo ale kupię, ma natomiast żelazo w supemencie od AF, popoprawiałem tez coś co tam jest napisane. Dzisiaj był nawet test na NO3 ale wyszedł że zero. METALOWEGO?... ale co... wszystkie rzeczy w sumpie i w akwarium nie maja ani jednego elementu metalowego. metalowe są zawiasy drzwi w szafce, może to? bo rdzewieją faktycznie. Metalowa jest ramka z aluminium nad akwarium taka z siatką aby kot nie wpadł. Kot tam zresztą nie chadza A ja czytałem tez że jak sps-y od góry to światło a jak od dołu to woda ale... ale jest artykuł i wnioski że jak jest za dużo światła to tracą kolor od dołu, tutaj chyba na tym forum, muszę poszukać. No ale patrząc na korale to mam wirki czy inne niechciane, widać coś na nich? Drugi test ICP przede mną ale poradzono mi aby po 3-4 odmianach go zrobić. Cały czas kontroluje parametry. Szukam fajnej sondy Ph, takie po 100 zł przekłamują bardzo. Co jest fajne co działa? To jest test i 30 sekund potem fotka odczytu z komp. po4 już mi spadło do poziomu jakieś 0,03. Co to znaczy "nie krzycz"? jak mam to rozumieć? No chyba za mało, maxspect ten RSX R5F-200 byłby dobry? po4 już mi spadło do poziomu jakieś 0,03. Wszystko mierzę, Kh, Ph, Ca, Mg, No3, Po4, temp. zasolenie. Co to znaczy "nie krzycz"? jak mam to rozumieć?
 10. Witam, ok, oczywiście, były testy ICP, to co nie było OK zostało poprawione. Akwarium ma 7 miesięcy, gabaryt 120x60x60, + sump 110 x 50 x .... odpieniacz duży Magus, filtr glonowy Skimz 157, kulki Maxspect plus suporax w dwóch filtrach przpływowych (tych rurkach z pompką), oświetlenie maxspect ml j165 x 2, 3 falowniki ze sterowaniem, komin po lewej, pompa obiegowa ta 7000, start był na suchej skale w sierpniu 2021. Temp 25,5. Ph - wg badania testem 8,2, wg sondy ale tej za 99 zł różnie bo te sondy się chyba do niczego nie nadają, jeśli możecie mi podpowiedzieć, mogę o to prosić do komp. dozownika jaka sonda jest najlepsza? Obsada dosyć spora.
 11. Witam Wszystkich, ma na imię Jacek, nie wiem czy się witałem, chyba tak ale nie pamiętam Akwarium 120x60x60
 12. witam was, Czy ja mam chore te korale? Na niektórych jest taki wysyp czegoś? Czy to nic złego? Czy tutaj są np wirki itp? Bieleje mi też SPS od dołu, z boku milka i acropora zielona (dzisiaj zmieniłem światło w dół, to samo ale ciemniej) (zdjęcia zrobione po zgaszeniu lamp, podświetliłem lamką pokojową do zrobienia fotek. pytam bo nie wiem czy leczyć to czy nie? a jak leczyć to czym do akwarium bez wyjmowania korali?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.