Jump to content

neira1

Klubowicz
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd:
  świętokrzyskie
 • Akwarium
  100 x 50 x50

Recent Profile Visitors

171 profile views
 1. Bardzo małe ok 1 cm , leżało na piasku w nocy.
 2. Dzięki za odpowiedź, masz rację to będzie krewetka modliszkowa. Podobno usunąć z akwa głównego, bo atakuje mieszkańców.
 3. Witam Wszystkich , pomóżcie zidentyfikować to coś co było w skale? Wieloszczet? Krewetka? Zostawić czy nie?
 4. Witam Wszystkich, od około 2 miesięcy nie widziałam swojej rozgwiazdy piaskowej. Czy jest taka możliwość, żeby siedziała zakopana gdzieś w piasku tyle czasu? Słyszałam, że rozgwiazda jak zdycha to wychodzi na powierzchnię piasku, ale nie wiem czy to prawda. U mnie jej nie widać, więc mam nadzieję, że gdzieś żyje sobie
 5. Witam Wszystkich, od jakiegoś czasu na skale zaczął pojawiać się nalot przypominający piasek. Początkowo na dolnych partiach skały, więc pomyślałam, że babka zrobiła zadymkę i naniosła. Teraz widzę, że to jest jednak coś innego, bo zaczęło rozchodzić się po całej skale. Na chwilę obecną jest tego bardzo dużo. Jak myślicie co to może być? Akwarium ma 5 miesięcy.
 6. Dziękuję bardzo za pomoc, walczę dalej. Dam znać za jakiś czas co się dzieje. Pozdrawiam
 7. Powiedzcie mi jeszcze, na jak długo włączać lampę UV przy takim zakwicie?
 8. Wstawiam jeszcze zdjęcie akwarium, chociaż na zdjęciu wygląda lepiej niż w realu.
 9. Beti w takim razie moja lampa jest za słaba Krzysztof80 watę dodałam i też wymieniam często, ale to nic nie daje niestety. Kupię nową UV mocniejszą, czy według Was taka może być taka jak poniżej czy lepiej taka: SunSun CUV-136 36W? Tylko, że na tej SunSun piszą, że pojemność akwarium 1000 l, a u mnie jest 200.
 10. Witam Wszystkich, wiem, że temat zielonej wody i zakwitu się już przewijał nie raz, ale sama nie wiem co dalej robić. Od około 1,5 tygodnia walczę z zakwitem wody (zielona - myślę, że to zakwit fitoplanktonu). Kupiłam lampę UV, włożyłam węgiel, wymieniłam absorbent na PO4, zrobiłam podmiankę wody ok 20% i co.... nic się nie dzieje . Nie widzę, żadnej poprawy. Skały i ryb prawie nie widać. Dzisiaj włączyłam tylko światło niebieskie na jakiś czas. Odpieniacz podkręciłam, żeby więcej "wywalał". Doradźcie proszę co robić, bo już pomysły mi się skończyły. Akwarium 200l, bez sumpa. Założone 15.03.2023. Skała Arka myReef-Rocks 20kg sucha skała i żywa skała Fiji, żywy piasek, odpieniacz Tunze Comline DOC Skimmer 9004, kaskada Aquael Versamax FZN-3, filtracja Sera Siporax, 2 cyrkulatory Tunze Turbelle Nanostream 6020.
 11. Aquaforest Sea Salt... dziwne to ponowne startowanie ale tak to faktycznie wygląda po parametrach. Akwarium ma 2 miesiące, NO2 było, NO3 też było na poziomie 8. Teraz nagle jest NO2 - 0,02 i NO3 - 0,5 a NH4 ciągle 0,10. Akwarium może dojrzewać kilka razy?
 12. Gryadam Special Blend dawałam raz, bo dopiero kolejną dawkę można za 7 dni i jeszcze nie zdążyłam. Na starcie dawałam Seachem Stability. Kurcze akwarium i skała jest w brązowych glonach i do tego wszystkiego wylazła Aiptasia. Przydał by się jakiś brzydal albo krewetka w akwarium
 13. Dzięki za odpowiedzi i pomoc
 14. Ok to kupię jutro ATM Colony
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.