Skocz do zawartości
Wiciu

Mocowanie Korali Miękich

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie jak przymocować Xenie i Cladielle , igła? ale jak ją wbić w skałe:p , na super glu? ale jaki?


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
NowicjuszKret :

a co z super glu?

Kleiłem .. po pewnym czasie odpadają, z tym że ja kleiłem na mokrą skałę i może dlatego.

Pozdrawiam

Sebastian


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze sadziłem miękkie za pomocą klejów. Superglue czy kropelka- wystarczy wyjąć skałkę na której zamierzasz posadzić korala jak i samego delikwenta na chwilkę, dotknąć chusteczką w celu pozbycia się wody na fragmencie, który zamierzasz potraktować klejem i kapnąć, po kilku sekundach masz sklejoną, gotową do użytku szczepkę:)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh przyczepiłem na ponczoche i jeden sie zrobił do połowy czarny :/


60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksenie mozesz przywiazac ponczocha, po 3-4 dniach sie powinna przykleic.

cladielle, tak jak pisal olek - super glue.

grzybkow nie przywiazuj ponczocha ! najlepiej igla je przyczepic do skaly i zostawic na 1 - 2 tygodnie, przynajmniej z moich doswiadczen... po super glue szybko odpadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

igły nieda rady wbić w skąłe ;/ nie przywiązałem ponczochom tylko połozyłem na skałe grzybki i na skałe ponczoche tak żeby się trzymały

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

60L + 25L sump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka uwaga mała, jak grzybki wbijasz z igłą to nie wbijaj w sam środek ! staram się w bok i żeby prąd wody przygniatał grzyba do skały bo jak bedzie fruwał to zapomnij :D

Ja nie umie Sarco przyczepić, przebijalem igłą, schodził z niej ! dawałem w szczeliny po sam kapelusz, wyskakiwał, wsadziłem do muszki po ślimaku i przysypałem muszle, siedzi :D

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez kulem biedne korale iglami, wykalaczkami, sznurowalem gumkami nawet poxipol poszedl w ruch. Teraz mam taki pojemnik z tw. sztucznego nawiercony jak sito, troche gruzu z LR wsypuje kilka kawalkow do pojemnika wkladam do sumpa na to klade grzyba i sam bez meczenia w 2-3 dni przysysa sie bezstresowo a zaleta tego pozniej jest to , ze moge go przekladac.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj malutką szczepkę Sarcopytona. Zastanawiam się czy mogę go delikatnie szpileczką przymocować do skały?? Grzybki widziałem że tak mocowaliście ale sarco jakoś się nie natknąłem.


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz go spokojnie przyszpilic.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A ja mam Sarcophyton (leather coral - grzybek) dostałem go w sklepie za free, odpadł od skały przy transporcie.

macie pomysł jak go umocować , jest dosyć duży.

- kleic?

- szpilkowac

- na gumkę

- na pończochę czy podwiązkę?

prosze o porade. ktoś może mocował już ten egzemplarz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu , dokladnie dwa posty wyzej jest podobne pytanie a tylko post wyzej odpowiedz. Jesli nie byles w stanie zauwazyc tych postow to odpusc sobie chlopie* akwarystyke bo i tak nie zobaczysz calego piekna tego hobby. A jesli nawet widziales ten post to myslisz ze od lutego akwarystyka morska poszla tak do przodu ze ktos Ci powie o jakichs supernowoczesnych metodach mocowania Sarco odkrytych przez amerykanskich naukowcow tydzien temu?

* a moze kobito - bo sie nie przedstawiles

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu , dokladnie dwa posty wyzej jest podobne pytanie a tylko post wyzej odpowiedz. Jesli nie byles w stanie zauwazyc tych postow to odpusc sobie chlopie* akwarystyke bo i tak nie zobaczysz calego piekna tego hobby. A jesli nawet widziales ten post to myslisz ze od lutego akwarystyka morska poszla tak do przodu ze ktos Ci powie o jakichs supernowoczesnych metodach mocowania Sarco odkrytych przez amerykanskich naukowcow tydzien temu?

* a moze kobito - bo sie nie przedstawiles

Pozdro

pytam bo moj przysypany piaskiem przy skale nie chce jej chwycic, dzis ruszylem go po 5 tygodniach i nic. wiec grzecznie pytam czy ktos zna jakis sposób czy mam go tak zakopac bo nic innego raczej nie poskutkuje?

a po jednej wypowiedzi to raczej sie ciezko przekonac co do racji :) szczegolnie ze u mnie to raczej nie chce działać

3m sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swoim pytaniu podales cztery najbardziej popularne metody. Wybierz taka jaka Ci najbardziej pasuje. Sprobuj go "uwiezic" pomiedzy kilkoma skalkami - pewnie do ktorejs sie przyczepi. Mozesz uzyc jeszcze innej, bardziej drastycznej metody - jesli Sarco ma wyksztalcona wyraznie 'noge' to ostrym nozykiem mozesz ja lekko okroic zeby pasowala na "wcisk" do jakiejs dziury w skale - ewentualnie mozesz taka dziure wywiercic lub poszerzyc istniejaca. Tylko zebys nie wciskal zbyt gleboko. po paru dniach Sarco powinien sie "przyssac"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Cladielle to tylko kilka skałek, gumka recepturka korala w środek i minimum 5 zdrowasiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak nie ma rady to nie ma, czas pokaże. na razie znalazlem mu miejsce (na wcisk miedzy dwie skały), i zaczynam zdrowaśki :bow

niech siedzi moze kiedys polubi którąś z nich :)

poszukam w sklepie skały z odpowiednią dziurą, może bardziej polubi ciasną dziurke :) niż moje dotychczasowe metody.

dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdobylem ostatnio kilka grzybkow 'luzem' i wrzucilem je do sumpa w pojemniku mocno podziorawionym wypelnionym zurzytym siporaxem z racji braku gruzu LR... mam nadzieje ze przyrosna... Siporax jest mocno porowaty, sump oswietlony, prad wody minimalny. Sa w ostatniej komorze, czyli w tej z woda juz przefiltrowana. 3majcie kciuxy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.