Skocz do zawartości
zielony mintaj

Grzybki niefoto?

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, gdzieś kiedyś czytałem o grzybowieńcach pozbawionych zooksanteli. Czy macie coś takiego u siebie? Gdzie w necie poszukać fotek takich zwierzaków?


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano są takie grzybki Corynactis sie nazywaja tylko potem sporo problemów mogą przysporzyć.Parzą inne korale i dosc szybko się rozprzestrzeniają.Ale są naprawde śliczne.Wpisz w google i sam zobacz:)

A tu jest zbiornik z nimi http://www.oregonreef.com/sub_coldwater.htm.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna sparwa

:kapelusz


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ moze i piekna ale trudna do kontrolowania a do zwalczanie jeszcze bardziej upierdliwa, ja u siebi ze dwa miechy walczyłem by to usunac a widziałem tez zbiornik tak zarosniety tym ustrojstwem ze trzeba bedzie prawie całą skałe wywalac.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert masz to jeszcze? Mysalem o samej piko z tymi grzybkam, zajefajnie to wyglada i pewnie fosforyzuje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja, chyba mam coś takiego u siebie, przynajmniej tak mi się wydaje. Przyszły do mnie razem ze skałką. Jest tego ze 3 sztuki, tyle tylko że nie są tak ładnie kolorowe. Stopki mają brązowe, ramionka przeźroczyste z białymi tipami na koniuszkach. Myślałem, że to jakieś ukwiałki, ale że są malutkie i nie rozłaziły się po skałach to ich nie ruszałem. Ciekawe czy to faktycznie te grzybki. Będę musiał się jutro uważniej im przyjżeć, bo teraz już zgasło światełko.

@Merriq coś link nie działa :/ ale chyba chodziło o ten baniak :)LINK

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ zwalczyłem to definitywnie ale jak by co to wiem kto to ma w sporym nadmiarze.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#240202 radek911PL :

Stopki mają brązowe, ramionka przeźroczyste z białymi tipami na koniuszkach.

to chyba to http://pl.reeflex.net/tiere/2541_Pseudocorynactis_caribbeorum.htm , tez miałem ale się pozbyłem wraz z wygotowaniem skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ale piekne, jak będe robił pikoniefoto to bym się uśmiechnoł do jakiegoś szczesliwego posiadacza takowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UNSU pogadaj z Łukaszem Kurem bo jak się nie myle to miał to u siebie w domowym akwa.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natan, dokładnie takie mam u siebie. Czyli nawet nie wiedziałem jaki rodzynek mi się trafił ;) Kolejne gęby do wykarmienia ;)

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na jednej ze skał kilka podobnych zwierzaków - niestety w mało widocznych, ciemnych miejscach. Wcześniej myślałem, że może to małe majano, ale teraz podrosły i wyglądają jak przezroczyste zoa z kulkami na końcach polipów.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.