Skocz do zawartości
Ben_sage

Zwalilem membrane RO ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem blad w sztuce.

Zlozylem caly filtr RO i odpalilem wode.

Czy wklad membrana RO zostala uszkodzona czy wystarczy wiecej wody puscić.

Z tego co czytalem powinienem przelać przez wklady mechaniczne kilka litrow i dopiero podpiąc membrane?

Mam TDSA HM digital i pokazuje 025ppm

Nie jestem też pewny czy dobrze dziala bo pokazuje czasem 018ppm moze jakis uszkodzony jest?

Jak ruszam w szklance czystej ro ta koncowka to potrafia tez skakać troche parametry.

Przez filtr przeszlo juz ponad 100l

Wsadzilem koncowke do rurki i pokazuje juz 11ppm zobaczymy co dalej... jeszcze nie wylaczylem ale zaraz 3 minuty napisze co dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kidys z ciekawosici rozprulem i prefiltr z wegla i zrobilem naciecie.Skoro wegiel jest bardzo lekki dlaczego przefiltr sporo wazy jak na swoja wielkosc? Jest to bardzo mocno sprasowana struktura i nie ma reguly ze bez przeplukania zawsze uszkodzi sie membrane. Czy wynik 11 TDS pokazuje za wkladem z zywicy.

TDS czasami po wlaczeniu leko zawyza z powodu osadu na koncowkach. ........

Jak Stani sie wyspi to pewnie wzystko wyjasni, on jest fanem osmozy:D

A tak przy okazji, jak wyglada proces powstawania prefiltrow? Czy w przypadku wegla stosuje sie jakies spoiwo


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr dzialal kolo 20 min i spadlo do 8ppm ale to tez sporo kiedys kumpla ro pokazywalo 3ppm po przelaniu duzo mniejszej ilosci wody u niego- tez nie przelal wpierw wkladow mechanicznych tylko poscil calosc,tyle ze ostatni pomiar tym robil miesiac temu a od tamtej pory nie uzywal tdsa a to wlasnie od niego pozyczylem.Z jakies 2 tygodnie temu robilem na 2 letnim filtrze ro badanie pokazalo mi 17ppm.

Moze oklamuje ten tds.

Jeśli chodzi o filtr to jest dokladnie ten za ok.250zl co ma bodaj wklady filmteca.

Za kilka dni dokladam jeszcze filtr Ro pod dolewki bo akwa juz zalalem ta woda co mam teraz w osmozie.

Robilem restart zbiornika na nowej skale odgazowanej ale glonow 0 doslownie - chyba dobra skala i swiece ok.4-5 h zeby nie bylo grubego dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jaki sie użyje wkład węglowy , jeśli taki co nie pyli to nic się nie stanie.

Obecnie większośc wkałdów węglowych nie wymaga płukania , ale na wszelki wyladek następnym razem sprwdź czy nieleci czarna woda. Wtedu płukaj aż bedzie czysta , bo pyłki zatykaja membranę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja mialem po RO okolo 50-70 ppm, po DI spadlo do 0, ale kranowa ma ponad 450 ppm :/

masakra, truja nas bydlaki hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest dobrze.Niepotrzebnie sie martwilem woda pokazuje po RO 6-8ppm a po DI 0 ;D wlasnie zamontowalem i banana mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.