Skocz do zawartości
luft

OŚWIETLENIE - ile i jak świecicie w swoim RF

Rekomendowane odpowiedzi

#314665 luft :

mi tworzy sie taki zestaw:

ATI Blue Plus T5 24 W (taka wymienilem w sobote)

ATI Aquablue Special T5 24 W

ATI Actinic Blue 24 W

Jak dla mnie było zbyt ponuro i niebiesko.

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314690 kapuhy :
#314665 luft :

mi tworzy sie taki zestaw:

ATI Blue Plus T5 24 W (taka wymienilem w sobote)

ATI Aquablue Special T5 24 W

ATI Actinic Blue 24 W

Jak dla mnie było zbyt ponuro i niebiesko.

może być jak mowisz. widzialem na zywo z czwarta do kolekcji z ATI

a widziales na zywo mix 3 ATI w/w ?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314659 Warszawiak :

Taka taśma nie nadaje się do oświetlenia zbiornika..

w pełni popieram nie nadaje sie do morszczyzny moze do słodkiego sie nada, ale nie dla rafy .. chyba ze mówimy o diodach cree w tasmie ale chyba wtedy nie chcialbys 5 m hehe ..:googleye


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314690 kapuhy :
#314665 luft :

mi tworzy sie taki zestaw:

ATI Blue Plus T5 24 W (taka wymienilem w sobote)

ATI Aquablue Special T5 24 W

ATI Actinic Blue 24 W

Jak dla mnie było zbyt ponuro i niebiesko.

Ja od dziś mam taki zestaw i efekt jest b.dobry, a przede wszystkim korale są pięknie wybarwione.

Dodam że ta świetlówka ATI Aquablue Special daje bardzo intensywną białą barwę więc nie jest tak niebiesko i ponuro.

Wszystko też zależy w jakiej kolejności się to poukłada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314710 sPRYTny :
#314690 kapuhy :
#314665 luft :

mi tworzy sie taki zestaw:

ATI Blue Plus T5 24 W (taka wymienilem w sobote)

ATI Aquablue Special T5 24 W

ATI Actinic Blue 24 W

Jak dla mnie było zbyt ponuro i niebiesko.

Ja od dziś mam taki zestaw i efekt jest b.dobry, a przede wszystkim korale są pięknie wybarwione.

Dodam że ta świetlówka ATI Aquablue Special daje bardzo intensywną białą barwę więc nie jest tak niebiesko i ponuro.

Wszystko też zależy w jakiej kolejności się to poukłada.

ehm, Sprytnie :googleye

otwierajac pokrywe:

góra ATI Aquablue Special T5 24 W

środek ATI Blue Plus T5 24 W

dół ATI Actinic Blue 24 W

A Ty jaka konfiguracje masz?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sPRYTny dawaj fotę swojego baniaka na tym światełku... tylko nie podkręcaj jej.. :googleye


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314714 luft :

otwierajac pokrywe:

góra ATI Aquablue Special T5 24 W

środek ATI Blue Plus T5 24 W

dół ATI Actinic Blue 24 W

W ten sposob wykluczysz chyba swiecenie sama pojedyncza aktynka nie ? bo aktynka jest u samej gory...


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem już chyba wszystkie sposoby łącznie z mieszaniem z tymi co do tej pory miałem:)

Obecnie otwierając pokrywę mam tak:

góra ATI Actinic Blue 24 W (czerwona dioda na panelu)

środek ATI Blue Plus T5 24 W (zielona dioda na panelu)

dół ATI Aquablue Special T5 24 W (zielona dioda na panelu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytuje siebie:'' Ja bym dał taki set 1x 10000K ,1X blue plus , 1X KZ fiji purple i 1 X 20000K'' i juz napisze dlaczego

blue plus to dodatek swietlny do 10000K <wyrownanie spectrum niebieskiego barwy białej 10000K > musza byc obok siebie bo sie przenikaja.. zasada nowych lamp led zimna biel- niebieska 470-ka

20000k perforacja'' głebszych'' partii zbiornika - spectrum niebieskie tzn niewidzialny fiolet

KZ fiji to uzupełnienie efektu wizualnego i wybarwienia nawet tego co barwe ma słaba <mieszkancow jego małego morza>

poza tym stanowi uzupełnienie tych 5% czerwieni takze potrzebnej dla rozwoju korali:)


DOBRE RADY + PRACA + WIEDZA = PIĘKNA RAFA

Reefmax + zdjeta pokrywa-- lampa Led 90W Filtracja : purigen,silicatex , chmi-pure,LR , + odpieniacz DIY . Falowniki 2x. Obsada: wszystkiego po trochu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem jest przerobienie oswietlenia, tj dolozenie jednej swietlowki :googleye


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314719 sPRYTny :

Ja sprawdziłem już chyba wszystkie sposoby łącznie z mieszaniem z tymi co do tej pory miałem:)

Obecnie mam tak otwierając pokrywę:

góra ATI Actinic Blue 24 W (czerwona dioda na panelu)

środek ATI Blue Plus T5 24 W (zielona dioda na panelu)

dół ATI Aquablue Special T5 24 W (zielona dioda na panelu)

Fotka jutro (tzn. dziś ale około południa wstawię) i raczej nie wiele będzie widać różnicy ...

aż muszę się sam przekonać z ułożeniem aktyniki z przodu i tyłu

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314735 luft :

aż muszę się sam przekonać z ułożeniem aktyniki z przodu i tyłu

pozdro!

To jak Ty do tej pory świecisz i jakie masz świetlówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314736 sPRYTny :
#314735 luft :

aż muszę się sam przekonać z ułożeniem aktyniki z przodu i tyłu

pozdro!

To jak Ty do tej pory świecisz i jakie masz świetlówki?

do starych aquaelowych z zestawu (swiecą od 10 sierpnia)

wymieniłem tylko środkową na ATI blue plus. teraz czas na kolejne


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314745 luft :

...

do starych aquaelowych z zestawu (swiecą od 10 sierpnia)

wymieniłem tylko środkową na ATI blue plus. teraz czas na kolejne

to może tu jest przyczyna, choćby częściowa kłopotów? nawiązuję do Twojego podsumowania roku


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314747 nika :
#314745 luft :

...

do starych aquaelowych z zestawu (swiecą od 10 sierpnia)

wymieniłem tylko środkową na ATI blue plus. teraz czas na kolejne

to może tu jest przyczyna, choćby częściowa kłopotów? nawiązuję do Twojego podsumowania roku

no może być. dodam w rachunku sumienia, ze jeszcze przy starym oswietleniu pozbylem sie dino i cyjano (poprzez ograniczenie suplementów mineralnych).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszła 5 metrowa taśma z ledami o barwie zimna biel. Zamontowałem i muszę przyznać, że nie jest źle.

W tej chwili mam dwie świetlówki (niebieską i białą) plus cała taśma upakowana "wężykiem".

Poświeci kilka dni dopóki nie przyjdzie nowy statecznik i dodatkowe świetlówki zgodnie z zestawem proponowanym przez zelixa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#314727 zelix :

cytuje siebie:'' Ja bym dał taki set 1x 10000K ,1X blue plus , 1X KZ fiji purple i 1 X 20000K'' i juz napisze dlaczego

blue plus to dodatek swietlny do 10000K <wyrownanie spectrum niebieskiego barwy białej 10000K > musza byc obok siebie bo sie przenikaja.. zasada nowych lamp led zimna biel- niebieska 470-ka

20000k perforacja'' głebszych'' partii zbiornika - spectrum niebieskie tzn niewidzialny fiolet

KZ fiji to uzupełnienie efektu wizualnego i wybarwienia nawet tego co barwe ma słaba <mieszkancow jego małego morza>

poza tym stanowi uzupełnienie tych 5% czerwieni takze potrzebnej dla rozwoju korali:)

Przerobiłem juz mojego RM na 4 świetlówki.Teraz czas na zakupy. Chętnie wypróbuję Twój zestaw. Tylko... gdzie kupić T5 o temperaturze 20000K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dorzuciłem 4 świetlówkę :waving

Efekt rewelacja !

Znalazłem na erybce takie cudo:

Blau Aquaristic High Blue 22000K 24W

Co o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie zmontowałem takiego seta: (patrząc od góry przy otwartym panelu)

Korallen -Zucht Fiji Purple 24W T5 24W

Blau High Blue 24W 22000K T5 24W

AQUA MEDIC REEF BLUE T5 24W

AQUA MEDIC REEF WHITE 15K T5 24W

Efekt ciekawy, chociaż przy wcześniejszym ustawieniu dwóch aktynicznych i dwóch dziennych było dużo jaśniej.

Powiem Wam jedno: Fiji Purple niesamowicie wybarwia ocealarisy i glony wapeinne na skałkach.

Dodatkowo (i tutaj juz nie wiem czy dobrze zrobiłem) każdą świetlówkę wsadziłem w osobny odbłyśnik, który niejako odseparował je od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu mówisz że nie wiesz czy dobrze zrobiłeś...??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321281 Warszawiak :

Czemu mówisz że nie wiesz czy dobrze zrobiłeś...??

Bo każda świetlówka jest teraz osobnym odbłyśniku, który oddziela je od siebie. Światło wtedy na pewno trochę inaczej się rozprasza po zbiorniku.

Chcesz, to pykne zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#321307 TomekSz :

...

Bo każda świetlówka jest teraz osobnym odbłyśniku, który oddziela je od siebie. Światło wtedy na pewno trochę inaczej się rozprasza po zbiorniku.

...

zrobiłeś świadomie lub nie, bardzo dobrze. oddzielne odbłyśniki dla każdej świetlówki, są dużo efektywniejsze niż jeden wspólny. zwłaszcza taki jak jest w R-M.

Pytanie czy jest odpowiedni rozmiar tych odbłyśników, by wzajemnie się nie przykrywały a tym samym światła.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak:

Do starego odbłyśnika przykręciłem nowe odbłyśniki T5.

5075-dsc03054.jpg5075-dsc03053.jpg5075-dsc03051.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie... rewelka.. a jak rozwiązałeś sterowanie... i całe podłączenie dodatkowej świetlówki...??


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.