Skocz do zawartości
luft

Aiptasia - czysto?

Rekomendowane odpowiedzi

Około 5 dni w akwarium miałem grzybka na podstawce o wymiarach 1,5 cm na 3cm - gościnnie zaczepione do niej były 3 małe aiptasia. Przekleiłem grzybka na bezpieczną podstawkę a aiptasia wyrzuciłem ze starą. Co myślą doświadczeni... wyeliminowałem problem, czy 5 dni wystarczyło, że ta cholera zadomowiła sie w moim baniaku? pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#280684 Natan :

prędzej czy później i tak się pojawi.

Dokładnie... Z Aiptasia to jest dokładnie tak, jak z motocyklistami na drodze :clowning


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładnie tak samo z koralem kupionym przytargałam od razu zauważyłam tylko moja niewiedza niestety jest taka że nie wiedziałam co to jest i tak parę dni rosło , dziś usunęłam i mam nadzieje że więcej nie ma ... rozglądałam się wszędzie ... no ale czas pewnie pokaże :(


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe Andrzeju, wszystko pięknie jak masz tą cholere na wierzchu. W przypadku gdy są poza zasięgiem naszego wzroku pozostają naturalni kilerzy


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny sposób ale u mnie musiałbym zabijać je jakieś 12 lat :(


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Co chodzi na tych filmach? Jak to działa? To rodzaj jakiegoś odmulacza do apiti :(?

AHa, coś z prądem :) - paralizator? :)

No a apistia wtedy nie rozpada się na kawałki i nie rozsiewa po akwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ryba, tak zwany listek nie spełnia juz tych warunków,co do niszczenia aptazji?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie najlepszym sposobem jest Chelmon , jednak nie nie kazdemu odpowiada zakup tej ryby.

Taki paralizator sprawdzi się jesli jest kilka sztuk aiptazji. Myslę ,że dobrym rozwiązaniem byłoby gdyby taki paralizator można było wypozyczać np ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na kolejnej nowej skałce zauważyłem mala aiptasie - 1cm lacznie z czułkami. chcialem ją dzisiaj usunać ale jej nie bylo juz (nie skurczyła się). Czy możliwe żeby sie odczepiła i podryfowała? czy jakis ślimak żywi sie aiptasia? mam tylko krewetke czyszczaca, ryb i krabów brak.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...witam..za kazdym razem,kiedy widze slowo "aiptasia" serce me przyspiesza i znow pojawia sie cien nadziei ze moze tym razem ktos wymyslil niezawodny i ganialny w swej nieskonczonej genialnosci sposob,srodek na szklane panienki...Myslalem kiedys o calej mej akwarystycznej karierze i uswiadomilem sobie ze jedynym powodem,ktory spowodowal ma bezsilnosc i nawet chec zakonczenia przygody morskiej byly wlasnie szklane panienki...Zaczelo sie niewinnie jak u wielu z Was...aiptasia przyniesiona na podstawie korala...taka jedna ,niewinna,ktorej nie zabilem od razu...dzis w mym zbiorniku jest ich kilkaset...wyprobowalem chyba wszystkie chemiczne srodki dostepne w sprzedazy i najlepiej sprawdzil sie...bialy ocet.Nie warto wywalac szmalu na te wszystkie "aiptasia x killer cus tam".Ocet o tyle jest dobry ze momentalnie usmierca ukwial ale i on nie jest doskonaly.Operacje trzeba powtarzac czesto i uwazac by Ph za bardzo nie zjechalo.Probowalem tez Bardzo Brzydkiej Zielonej Rybki ale ta interesowaly raczej Lps'y.Chelmona nie mialem ale slyszalem ze on tez czasem woli inne korale,wiec ryzyko jest tym bardziej ze ta ryba jest coraz mniej dostepna ,gdyz wieksza ich czesc konczy zywot u akwarystow doswiadczonych jak i nie doswiadczonych.Pomysl z elektrycznoscia jest chyba niezly...nie wierze ze jest on zlotym srodkiem ale chyba najmniej inwazyjnym.Czynnosc mozna powtarzac codziennie przez pare minut czy godzin i dzieki temu nasze zbiorniki gdzie regularnie eliminuje sie chwasty powinny byc czyste.To teoria bo zabawki w reku nie mialem ale na pewno sprobuje jak sie pojawi w sklepach i jej cena bedzie nieco nizsza od Forda Mustanga...Wiecie co mnie najbardziej wscieka...?...ze dzisiaj przy takiej technologi nie potrafimy sobie poradzic z malym ukwialem...mysle ze wymyslacze roznych przydatnych produktow akwarystycznych nie zadali sobie trudu i zbyt powaznie nie wzieli sobie do serca tej zmory zbiornikow...swoja droga,chcialbym wiedziec ile osob rozstalo sie z tym hobby wlasnie przez aiptasie...Pozdrawiam serdecznie,dalej czekajac na cud...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#285235 luft :

Czy możliwe żeby sie odczepiła i podryfowała? czy jakis ślimak żywi sie aiptasia?

Niestety tak. Na to, że masz jakiegoś aiptasjozjadacza raczej bym nie liczył :|


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sposób na aptasie jest bardzo prosty aczkolwiek wymaga wyciągania skały


New project 75×60×60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg, troche sie znamy. Czy kombinowales z Acreichthys tomentosus ?

Po 3 miesiacach nie bedzie sladu po badziewiu. Tylko nie podkarmiaj za mocno ryb.:(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#285256 pawulon :

sposób na aptasie jest bardzo prosty aczkolwiek wymaga wyciągania skały

Za takie teksty to powinny lecieć ostrzeżenia i bany .

Przepraszam , ale trafia mnie ( nowicjusza) jak czytam niekompletne ,nic nieznaczące zdania.

Bardzo Cię proszę uzupełnij swoją wypowiedź , zebym mogła z Twojej wypowiedzi się czegoś dowiedzieć , wyciągnąć wnioski, nauczyć itp.

Dziękuje.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosty jest, bo wymaga wyciagnięcia skały i usunięcia aiptasii "ręcznie" czyli polania wrzątkiem dla przykłądu :(


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety aż takie proste to nie jest, i co najgorsze w tej metodzie to troszkę "zabija" żywą skałę niestety no i kontrukcja korale itd idzie sobie do domu :(


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłam już tego dość sporo u siebie , nie wiem jak ja mam z tym walczyć ... jak wyciągam skałę a one są bardzo malutkie to ich nie widzę.... nie wiem jak ja mam to ogarnąć :( kupić krewetkę ?Pojadę w poniedziałek po nia może stanie na wysokości zadania bo inaczej tego nie usunę ...


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetki sa dobre, tylko pamietaj to tacy farmerzy- zjedza tyle ile trzeba, zostawiajac jednak tyle zeby odrosło. obserwuj gdzie sa aiptasie, zapamietaj w ktorym miejscu byly i po wyjeciu staraj sie u samej "d*py" wydłubac najlepiej z kawalkiem skały i przepłukać. W małych zbiornikach o tyle jest to proste ze mozna wyjmować skałę. Doświadczeni mówią, że aiptasia juz w chwili gdy czuje strach potrafi się rozsiać po akwarium.

wróg wspólny, metod wiele,

żadna idealna.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#285271 Stani :

Iceberg, troche sie znamy. Czy kombinowales z Acreichthys tomentosus ?

Po 3 miesiacach nie bedzie sladu po badziewiu. Tylko nie podkarmiaj za mocno ryb.:(

...witaj Stani...tak,probowalem i te rybke ale tak jak napisalem w poprzednim poscie,ona skubala Lps'y a nie tknela aiptasi.Mysle ze tu duzo zalezy od szczescia...jedni trafia na okaz zjadajacy ukwialy,inni nie.Tak samo jest chyba z chelmonem...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg, przestajesz karmic ryby przez 3 tyg itd.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal twierdze, ze najlepsza metodą na aiptazje sa krewetki... Na drugim miejscu Chelmon.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.