Skocz do zawartości
Kubaaas

1248l Projekt "Wielki Blekit"

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ładnie . :thumbsup: Wielkie brawo :clapping :clapping :clapping:thumbup:


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne podsumowanie :)

Jestem kobietą, więc zwracam bardziej uwagę na szczegóły...troszkę psuje efekt "bałagan" na piasku...i co to za zielony glon na tylnej szybie?

A.

Zgadzam sie w 100%. Na zywo to tak bardzo nie przeszkadza ale bede usuwal ta kruszonke. Co do tylnej szyby to zawsze zielenieje dzien po podaniu ABC. Ale pokolce sie bardzo z tego ciesza. W nocy slimaki ida do akcji i rano nalotu nie ma. Pewnie gdybym regularnie dozowal ABC zamiast jednego strzalu tygodniowo byloby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Coś wspaniałego :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: A co do sugestii to brakuje mi tutaj jakichś ruchliwych wargaczy np. Paracheilinus carpenteri, Paracheilinus filamentosus lub Cirrhilabrus filamentosus albo kilku sztuk wściekających się między skałami Pseudochromis fridmanni. Ale ogólnie :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie !! :clappingMoje gratulacje !!!! :thumbsup:


AKWARIUM - ok.650litrów w obiegu !!!

ZBIORNIK ZALANY !!!

START 07.11.2012r.

Akwarium 150x65x60+sump 80x40x45, LR 60kg., odpieniacz mBK200, obieg NJ6000, lampa LED PS Phobos, i takie tam ....

6018_6107.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba kwiatki będą jak tylko zrobisz zabudowe zbiornika, porzadek z piaskiem i wyczyścisz tylna szybe :harhar: ale co by nie było to Twoje akwarium i bez tych kwiatków jest rewelacyjne. Rok przleciał bez wiekszych wtopek i jakiś wypadków więc droga która obrałeś jest bardzo dobra i nie nalezy nic kombinowac.

Jak tylko znajde chwile wpraszam się na urodzinową kawę.


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest progres thumbup.gif


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium piękne.....ale ta zewnętrzna estetyka zbiornika...... myślę, że ujmuje mu trochę z osobliwego wewnętrznego uroku.


049f14efc7c0fe68med.jpg

130x70x65; Aquasunlight 2x250W+ 4x54W, Reef Octopus RO-PS-5000INT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie się: to jest nowy trend w akwarystyce: industrial reef:)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qbu :p

znając ten baniaczek także organoleptycznie :) stwierdzam, ponad wszelką wątpliwość, że...

tych parę (twoich) "hekolituff" słonej wody... jest jednym z moich inspiracji (i to naprawdę raptem z kilq!),

takie akweniki... wyznaczają mi "cel", tzn. dzięki nim... człowiekowi się chce.. iść dalej tą krętą i niełatwą drogą ;)

TYLKO SUKCESUFF I TYLKO TYCH KOLOROWYCH !!!

podczas kolejnych 365 dni i dalej! :)

3mam "urodzinowe" kciuki za realizację wszystkich najbliższych planuff!

pozzdruffko

gR!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie, ciekawe, czemu korale takie zdrowe. Pewnie na antybiotykach. Ustawienie skaly, poza lewa strona, tez takie sobie.

Ogolnie - moze byc.

Kuba, chlopie,

dobrze, ze sie przypomiales! Dawaj zdjecia, bo akwarium jest moze nawet lepsze niz "takie sobie". Moim zdaniem - super :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne akwarium.

Gratuluję Ci wytrwałości i życzę równie udanych kolejnych rocznic :thumbsup:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

qbu :p

znając ten baniaczek także organoleptycznie :) stwierdzam, ponad wszelką wątpliwość, że...

tych parę (twoich) "hekolituff" słonej wody... jest jednym z moich inspiracji (i to naprawdę raptem z kilq!),

takie akweniki... wyznaczają mi "cel", tzn. dzięki nim... człowiekowi się chce.. iść dalej tą krętą i niełatwą drogą ;)

TYLKO SUKCESUFF I TYLKO TYCH KOLOROWYCH !!!

podczas kolejnych 365 dni i dalej! :)

3mam "urodzinowe" kciuki za realizację wszystkich najbliższych planuff!

pozzdruffko

gR!

grazdan, litości popraw pisownię, bo oczy mnie bolą jak to czytam :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pomysłu, wykonania i prowadzenia baniaka. Jak się ma oddział Wunderwaffe :police: ? Aiptasie znikły? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za mile komentarze. Motywuje to do dalszej pracy i jest najlepszym prezentem urodzinowym :).

Ehhh... Coś wspaniałego :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: A co do sugestii to brakuje mi tutaj jakichś ruchliwych wargaczy np. Paracheilinus carpenteri, Paracheilinus filamentosus lub Cirrhilabrus filamentosus albo kilku sztuk wściekających się między skałami Pseudochromis fridmanni. Ale ogólnie :unworthy:

Bardzo fajne sugestie. Mam troche obaw jednak jak moja Hexateniaa podeszlaby do nowych goscii. Juz sie z doktorkiem pogodzila ale agresor z niej niezly jest. Tak czy siak temat pozostaje otwarty i czekam na wszelkie dalsze sugestie jakimi mniejszymi rybkami moglbym uzupelnic obsade.

Gratuluję pomysłu, wykonania i prowadzenia baniaka. Jak się ma oddział Wunderwaffe :police: ? Aiptasie znikły? Pozdrawiam

Wunderwaffe chyba zniknely. Albo sie dobrze chowaja albo cos je wcielo. Mozliwe, ze pistoletowka, ktora ciagle daje wieczorami o sobie znac. Z aiptasiami poradzil sobie Chelmon, ktory bacznie czuwa nad tym aby te, ktore przedostaja sie z sumpa/komina nie mialy zbyt latwo w baniaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba pamietaj że dorastają u mnie dla Ciebie Apogony a jak bedziesz chciał to zamówi się u Adama Rybowskiego parke Fridmani, rybki ciekawe i super kolorowe a Hexataenia nic im nie zrobi


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie skończyłem czytać cały temat od deski do deski i musze przyznać, że baniak jak dla mnie nie samowity. Gratulacje i proszę o dodanie w pierwszym poście jeżeli to możliwe całego osprzętu które pracuje na to akwarium oraz nowe fotki ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek z dzisiaj po przebudowie lewej strony:

DSC_0996-001.jpg

Zrobilo sie troche miejsca wiec znalazlo sie od razu kilka nowych zwierzaczkow :) Najfajniesza jest nowa monti talerzowa (1/3 wiekszej sztuki podzielonej magicznym ninja-ciosem Adriana :w00t: ) Ciekawe bedzie porownanie za jakis czas tego samego korala w 3 roznych akwariach.

DSC_1010-001.jpg

Kolejna nowosc

DSC_0979-001.jpg

DSC_0987-001.jpg

DSC_1020-001.jpg

Rybcie lobuziaki

DSC_1016-001.jpg

...i porownanie jak 2 korale urosly w przeciagu ok 10 miesiecy:

DSC_0275.jpg

DSC_1038-001.jpg

DSC_0537.jpg

DSC_0981-001.jpg

Byl ostatnio jakis watek o tym dlaczego lubimy SPSy. Dla mnie wlasnie te ksztalty, kolory i przyrosty sa niesamowite.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubounworthy.gif


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale rosną w oczach :) Martwi mnie jednak piasek - czeszesz go?


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok nie będzie skały widać thumbup.gif

Jest już czym się pochwalić, gratuluję ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korale rosną w oczach :) Martwi mnie jednak piasek - czeszesz go?

Z piaskiem nadal nie zrobilem porzadku. Zwir koralowy, ktory dalem na poczatku obrosl glonami wapiennymi i slabo wyglada. Musze jakies grabki wykombinowac i przeczesac to wszystko... nie mowiac juz o zabudowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.