Skocz do zawartości
matt321

[30] Sun coral tank

Rekomendowane odpowiedzi

Jako ze choroba morska postepuje u mnie w dosc szybkim tempie zdecydowałem sie na postawienie kolejnego zbiornika tym razem z koralami nie foto.Na sam poczatek wybralem chyba najłatwiejsze korale Tubastrea.Obecnie posiadam 2 tubki zółta i pomarańczowa oraz najprawdobodobniej mała szczepke dendropgylii.Zbiornik zalany woda z działajacego zbiornika 28.12.2010 oraz został wsypany zywy czarny piasek.Jesli ktos mialby sprzedac jakies tuby z checia kupie.

Kilka danych o zbiorniczku:

-akwarium 30 litrów

-kaskada aqua clear 30 wypelniona chemi pure,purigen,antiphos oraz absorber na krzemionke (silicate clear)

-cyrkulacja: koralia nano

-grzałka aquael 25W

-oświetlenie aqua medic aquaspot 3W

Obsada zwierzeca: 3 slimaki na glony i kopiace,4 krewetki Thor Aboinensis oraz 2 pterapogony.

Ponizej kilka zdjec.Pozostawiaja one wiele do zyczenia.

A teraz kilka watpliowsci:

1.Światlo najprawdobopodniej pojdzie do wymiany.Wydaje mi sie tez to jest za mocne i zarazem za bardzo punktowe.Zarówka sklada sie z trzech diód po 1 W.W ciagu dnia przy właczonym oświetlenie tuby bardzo kiespko sie papuja.Myslałem and takimi paskami led http://allegro.pl/tasma-pasek-listwa-led-1m-z-lutami-biala-pcb-i1455318851.html aby dac 4 na przemian biale z niebieskimi albo nad taka tuba led koloru niebieskiego http://allegro.pl/oswietlenie-meble-lampa-listwa-tuba-18-led-biale-i1497765340.html.Pytanie tylko czy korale te potrzebuja tez swiatła białego czy tylko słabe niebieskie bardziej ,,dekoracyjne'' im wystarczy?

2.W tym momencie korale karmione sa poza akwarium w scietej butelce poniewaz niektore dostalem w sredniej kondycji.Robie zupke z sekstektu morskiego oraz solowca i kazdy polip elegancko dostaje papu.Pytanie co dalej.Czy tak juz zostawic i karmic poza akwa czy zaczac karmic w zbiorniku przy wylaczonej cyrkulacji.Obawiam sie ze przy tak mały zbiorniku i codziennym obfitym karmieniu parametry moga szalec.Pozostaje tez kwestia braku odpieniacza (moze ktos ma do sprzedania kaskade z odpieniaczem)?

3.Czy pozostac przy samych tubastreach czy moze tez pokusic sie o inne z łatwiejszych korali nie foto.Moze jakies male szczepki gorgonii?

Na dniach do karmienia dojdzie fauna marin grow and colour for LPS.

Z gory dziekuje za porady :)

akqee26bp9re_t.jpg

tbzm93s89815_t.jpg

8uxzxwgg2pb2_t.jpg

jjwm3idlt8mn_t.jpg


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę już ludzi przygotowujących sznury... będzie lincz za tę obsadę :) Tak poważnie, to podoba mi się pomysł i format akwarium. Jedno jest pewne - będzie wymagało wiele pracy. Karmienie poza zbiornikiem będzie pracochłonne i trochę stresujące dla zwierzaków i pewnie po jakimś czasie zbyt męczące. Dwie ryby i cztery krewetki na tak małe akwarium + ich produkty przemiany materii + ewentualne karmienie wszystkiego = bardzo duże wyzwanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym moderatora o przeniesienie do działu nasze akwaria NP.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skad ja znam te zolte mordki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem podziekowac :) Kondycja swietna,pakowanie super dzieki wielkie :)


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co dziekowac, robota z karmieniem Cie czeka...

BTW, moze w koncu sie "przemoge" z wysylkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Fajna sprawa z takim tubkarium. Jako ze na biezaco jestem z 50L NP to podziele sie doswiadczeniem.

1. Swiatlo - korale NP maja gleboko gdzies czy im swieci czy nie. W przyrodzie zanotowano tubki rosnace na plyciznach bezposrednio pod sloncem. Swiatlo ustaw tak zeby Tobie odpowiadalo.

2. Nie karm korali na zewnatrz. Ja tez tak robilem kiedy ratowalem czarna tubke i powiem Ci ze stres dla korali nie jest warty tych (watpliwych) korzysci.

3. Co do mieszania to tak, gorgonie pieknie sie prezentuja pomiedzy tubkami. Jednak wymagaja innego pokarmu - duzo drobniejszego a nawet zawiesiny bialkowej.

4. Pomysl nad rezygnacja z piasku. Bedzie ta sie odkladalo mnostwo materii organicznej.

5. Z tymi kardynalkami to chyba przesadziles. Wiem ze te ryby nie sa zbyt ruchliwe ale parka pterapogonow w 30L to meczarnia.

A na widok tego zbiorniczka zakochalem sie w tubkach:

5123-topimage.jpg

Pozdro


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie tak po ciuchu czekałem na Twoje zdanie Tester :) Zbiorniczek ze zdjecia naprawde cudo,masz moze jakis link do jego opisu? Gdybym miał wiecej miejsca napewno bylym zbiorniczek z panelem i tam wsadzony odpieniacz i byłoby ok a tutaj niestety mało miejsca mam.Co do oswietlenie to nie wiem teraz czy bedzie lepsza ta tuba czy te paski led?


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Cudowny Bonsai...tez poprosilbym o link...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj cały temat: http://www.ultimatereef.net/forums/showthread.php?t=278843&page=8

Karmienie poza akwarium jak najbardziej ok - czarnej tuby tak nie karmimy ponieważ czarne tuby sa mega dziwne i nie wiadomo za bardzo o co im chodzi, potrafia z dnia na dzien stracic tkanke o tak o bez powodu.

Zółte tuby jak najbardziej mozesz karmic po za akwarium.

Ale jak juz ich stan bedzie ok to mozesz karmić normalnie w akwareium przy wylaczonej cyrkulacji.

Gorgoni bym nie dawał - robisz pewnie duże podmiany wody - tuby to lubia, ale gorgonie nie beda sie stresowaly i zrzucały skóre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie pomysły co do oswietlenia?

Podmiany 5 litrów co tydzien.


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi podmianami to tez zaley jak je robisz. Jesli na raz wlejesz te 5L to oczywiscie - bedzie duza roznica, ale dodawac wezykiem 5L w ciagu 1 godziny to juz bedzie duzo lagodniej.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt jeśli lubisz tubki to może w tym temacie znajdziesz trochę informacji. Tak wygląda baniaczek:

pic1_3.jpg

A TU masz link do całego topicu.

Powodzenia ze słoneczkami. Może być ciekawie.

Pozdrawiam

Radek


Laguna na wsi, a w niej rybki i korale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie Radku za link.Naprawde akwarium a przede wszystkim aquascaping robi niesamowite wrazenie.Powiem szczerze ze poniekat Twoj i Natana zbiornik byl dla mnie inspiracja do załozenia nie foto :)


45 literków,konikarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Nie,no mozna zwariowac,robi wrazenie i te kolory w szczegolnosci zolte...off topujac wielu ludzi nie moze objac jak wyciszyc overflowa czy komin...na str.21 czy 22giej jest to bardzo ladnie pokazane...taki overflow jest bezglosny i nie trzeba do niego zdnego durso czy cudow...kranik na zjeciu jest zamkniety symbolicznie...my musimy go otworzyc tak by woda muskala rewizje...Juz sie nie bede podniecal tym zbiornikiem bo tylko sobie smaka robie...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bede sledzil ten watek, bo tez szukuje sie do wsadzenia tasm led do 25l akwarium, jednak nie wiem jaki stosunek niebieskich do bialych, znalazlem rowniez fioletowe, ktore daja bardzo fajne światlo :) pozdrawiam


65x35x40h~85L, 10kg LR, 4x24w, kaskada i odpieniek DIY :D11.12.11r pękło dno :(((

100x40x50h~200L, kręci się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.