Skocz do zawartości
Jacek_s

Niskie NO3 I wysokie PO4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Leje wódkę od jakiś dwóch miesięcy i No3 zeszło do 0,5 a PO 4 jest na poziomie 0,31.

Dalsze lanie wódki wydaje mi się bez sensu ponieważ nie ma No3.

Co zrobić w takim przypadku? Podnieść No3?

No3 - Jbl

Po4 - Hanna

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno No3 nie masz 0.5 zrób u kogoś test Hankom, mi Salifertem pokazuje 0 a Hanna 0.88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam u kogo zrobić testu Hanka.

Może inny wiarygodny test na NO3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest Hanka do pomiaru NO3 w slonej wodzie? Zdaje sie ze seb kiedys wkleil fragment instrukcji mowiacy ze reagenty sa tylko do "fresh water"


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam po necie i nigdzie nie mogę znaleźć Hanki No3.

Może ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#352557 Jacek_s :

Szukam po necie i nigdzie nie mogę znaleźć Hanki No3.

Może ktoś pomoże?

i nie znajdziesz, bo Hanka nie rob maszynki do NO3 do słonej wody.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Dzięki!

Pozostaje zakupić lepszy test.

Gdyby okazało się, że azotany są bliskie zeru a fosforany 0,31 to co mogę z tym zrobić? Sztucznie dozowac No3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jest go stanowczo za malo w stosunku do PO4. Mozesz tez przestac lac wodke i zastosowac adsorber PO4.:baby


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest chyba najlepsze rozwiazanie. Ewentualnie jak juz uzywasz absorbera, to wylacz odpieniacz


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#352612 Tester :

Ewentualnie jak juz uzywasz absorbera, to wylacz odpieniacz

why?

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z glownych zrodel azotu w akwarium jest pokarm. Jesli nie odpienisz nadmiaru zawiesiny bialkowej to stanie sie ona czescia cyklu azotowego a tym samym stanie sie zrodlem azotanow


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stosuje żadnych absorberów. Przestanę lać wódkę i zacznę wiecej karmić.

A przede wszystki zrobię testy innymi zestawami i porównam wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wiecej karmic" czyli dostarczac wiecej PO4...

Twoja sprawa.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie dobrze wypłukane? Jedzenie nie jest źródłem azotanów? Bo mi się wydaje, że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie dobrze wypłukane? Jedzenie nie jest źródłem azotanów? Bo mi się wydaje, że tak.

Dostarczysz NO 3 i rowniez PO4, a nie o to chodzi. Mozesz podniesc sam nitrat dodajac NaNO3) albo zastosuj adsorber PO4.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z testow ktore osobiscie przeprowadzalem wynikalo ze w mrozonkach nie ma NO3 za to jest multum PO4, stad konieczne jest dobre plukanie.

Ale masz racje, pokarm jest glownym zrodlem azotanow w akwarium - poczytaj o cyklu azotowym. Chodzi tu jednak nie o same mrozonki np artemie tylko o to czego nie zjedza zwierzeta i co zacznie sie rozkladac. Przekarmiajac system, powodujemy wzrost ilosci azotu w obiegu, jednak nie daje to efektu natychmiastowego i moze byc bomba z opoznionym zaplonem. Azotan sodu jest najlepszym rozwiazaniem i jednoczesnie najbezpieczniejszym - podajesz bezposrednio azotany do obiegu.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się dopiszę - nie będę zakładał nowego tematu.

Baniak 6 miesięcy, filtracja - węgiel i silicatEx. Podmiana co 10 dni 10 % i do tego pół ampułki bakterii Prodibio (w obiegu ok 180 litwow) Karmie ok 1/3 kostki mrozonkami 5 ryb na dzień.

Problem - Po4 praktycznie zerowe (mała hanka), No3 8-10 (Seachem). Możecie doradzić od czego zacząć żeby zbić no3? Czy problem może leżeć w zbyt dużej dawca bakterii podczas podmian? Doradzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie latwo zbic NO3 gdy PO4 jest "praktycznie zerowe". Powinno byc wykrywalne, to bakterie beda mogly cos z tym NO3 zrobic.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na dzień dzisiejszy:

No3 - 0 Seachem

PO4 - 0.15 Hanna

Azotany utrzymują się na zerowym poziomie a fosforany powoli maleją. Zamówiłem już NaNo3 do podwyższenia No3 i w związku z tym mam pytanie. W jakich proporcjach dozować NaNo3? Jak rozcieńczyć?

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym NaNo3 to radziłbym uważać , z rok temu sąsiad z tarchomina wysadził tym zbiornik a na dnie i na koralach miał 1-2 cm, jak on to okreslił "glutów" .

No i na tym podnoszeniu azotanów zakończył przygodę z morszczyzną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jesli fosforany powoli spadaj to bym nic nie ruszal tylko czekal. Co do dawkowania to musialbys miec wage analityczna albo kuchenna z dokładnościa co najmniej 1g. jakby cos to pisz na PW to Ci powiem jak obliczyc dawkowanie domowym sposobem


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeszcze sie wstrzymam z podawaniem NaNO3 i będę obserwował poziom Po4.

Dzięki

Pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.