Skocz do zawartości
natalia83

Jak przytwierdzić grzybami do skały?

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam z wakacji, więc w drodze powrotnej zachaczyłam o poznań i tym sposobem wraca z nami do domu trochę nowego życia i 14 pojedynczych grzybków. Właśnie kupiłam w aptece malutkie igły i zastanawiam się jak te maluchy teraz przyszpilić do skały czy mam je przybić za kapelusz, nogę czy przez mordkę. Kiedy jest najmniejsza krzywda dla takiego grzyba, zależy mi aby jak najwięcej się ich przyjęło, bo każdy jest inny.


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szpika w stopke


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super glue i po problemie


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igłą lekarską, bo nie zardzewieje przez dwa tygodnie, zamin się grzybek nie przyrosnie. Szpilka może zardzewiec.

Wysłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale możesz w akwarium umieścić jakiś pojemniczek na którego dno dasz gruz koralowy. Wrzucasz grzybka do takiego pojemnika, troszkę obkładasz gruzem i za parę dni sam przyrośnie. Jeśli nie chcesz się bawić w gonienie grzybków po akwarium to możesz pojemniczek nakryć pończochą :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lacmar przepraszam za bezsensownego minusa poprawię to dajac dwa plusy w innym temacie , jak dojade bo mi się auto telepie i zaraz znów ktoś oberwie minusa. Dziękuję za odpowiedzi i poradę z pojemniczkiem napewno skorzystam


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprostsza metoda to igła lekarska na którą wbija się kawałek wężyka, wybieramy miejsce dla grzybka wbijamy igłą do skały i zsuwamy po igle nabity wężyk żeby docisnąć grzybka. Over


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie go poproś i uśmiechnij się :)

Niekiedy jest tak, że igła nie chce się wbić w skałe. Wtedy rozciągam gumke recepturke, nie może za mocno ściskać grzybka bo go przetnie. Tak żeby prąd wody go nie porwał. Dwa dni i grzybo przyklejony


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewien znany autor filmów na youtubie mocował je gumkami. Oczywiście z wyczuciem i delikatnie.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam z wakacji, więc w drodze powrotnej zachaczyłam o poznań i tym sposobem wraca z nami do domu trochę nowego życia i 14 pojedynczych grzybków. Właśnie kupiłam w aptece malutkie igły i zastanawiam się jak te maluchy teraz przyszpilić do skały czy mam je przybić za kapelusz, nogę czy przez mordkę. Kiedy jest najmniejsza krzywda dla takiego grzyba, zależy mi aby jak najwięcej się ich przyjęło, bo każdy jest inny.

Ja podobnie jak dyzm lepie grzybki na supergluta i po sprawie :).

Jedynie czasem zdaża sie że grzybek w miejscu klejania zrobi swojego "gluta" i wtedy odpanie ale takie ryzyko jest przy każdej metodzie na igle i na gumce może się z kolei przeciąć i też trzeba go po baniaku ganiać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogródek grzybkowy już na swoim miejscu grzybki już wczoraj wieczorem zaczęły się przyklejać do podstawek jedynym minusem tej metody jest miejsce do położenia pojemnika na dnie :thumbsup:


4328_6803.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.