Skocz do zawartości
dale

Poszukuję filmu z prezentacją "fali" w kostce

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktos ma link do jakiegoś filmu prezentującego efekt fali (czy to z wavemakera, czy z waveboxa) w akwarium typu kostka (najlepiej o wymiarach ok 60x60x60 :) - albo zblizonych).

Poniewaz zastanawiam się powaznie nad takim efektem u siebie. A że wiąże się to z wydatkami, wolał bym zobaczyć, jak to wygląda u innych.

Przejrzałem youtube, ale tam cięzko znaleźć konkretne akwarium.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kostce? latwiej zrobic burze w szklance wody no ale mozna probowac. Czy akwarium zostlo sklejone pod wavemaker.

Uuuuu a jednak da sie :ninja:

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za poświęcony czas. Efekt jest mocno zachęcający. Będę w najbliższym czasie chciał go zrealizować :)

Akwarium ma obecnie pięcio centymetrowy margines, pomiędzy powierzchnią wody, a szczytem. Myślałem o fali z amplitudą 2 cm. Albo nawet delikatniejszej. Obawiam się trochę, jak to wpłynie na zwierzęta - czy nie przydało by im sie troche spokojej wody ?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to efekt w kostce nie jest oszalamiajacy..przynajmniej na powierzchni chocby ze wzglegu na wielkosc i ksztalt...ruchy korali sa fajne..do fali najlepiej miec podluzne akwa ,wtedy jest na co popatrzec..sam mam tunze z kontrolerem i taka funkcja..no i kostke...przypomina to raczej chybotanie sie wody a nie fale..

zaluje ze nie mam normalnego dlugiego baniaka..

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Sorry cos pl literki zjadlo

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodzi o te ruchy korali :) O delikatne kołysanie. Choc wymywanie detrytusu ze skał, też nie jest bez znaczenia. Mam nadzieję że da sie ten efekt osiągnąć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruchy korali oczywiscie beda...mi chodzi o kiepski efekt wizualny na powierzchni...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz stacjonarnie: w kostce fala jest dziwna - u mnie na waveboxie to taki cały ruch tafli wody po przekątnej, amplituda to może 2,5 cm maks. Wygląda to jakys przechylał baniak bo tafla jest jakby płaska. Fali takiej "idącej" przez zbiornik nie udało mi się uzyskać, może to jest do zrobienia na kontrolerze 7096 bo na standardowym z pokrętłami to nie wychodzi. To jedna z dwóch głównych wad kostek: trudność w ustawieniu cyrkulacji tak by było wszystko dobrze wywiane. Druga do aranżacja wnętrza szafki:(


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, teraz stacjonarnie: w kostce fala jest dziwna - u mnie na waveboxie to taki cały ruch tafli wody po przekątnej, amplituda to może 2,5 cm maks. Wygląda to jakys przechylał baniak bo tafla jest jakby płaska. Fali takiej "idącej" przez zbiornik nie udało mi się uzyskać, może to jest do zrobienia na kontrolerze 7096 bo na standardowym z pokrętłami to nie wychodzi. To jedna z dwóch głównych wad kostek: trudność w ustawieniu cyrkulacji tak by było wszystko dobrze wywiane. Druga do aranżacja wnętrza szafki:(

ja mam 7096 i probowalem...niestety w kostce ze wzgledu na ksztalt kiepsko to wychodzi ..przy typowej fali idacej po powierzchni glowna role odgrywa dlugosc zbiornika..no tak mysle..kostka jakby mala ze 150cm to napewno tez by wyszlo,ale przy naszych kostkach do 90cm raczej cienko to widze..

Edytowane przez dziuso27 (wyświetl historię edycji)

Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium w którym sprawdzałem swój sterownik ma 90 cm dł. Zakres ustawień jest taki że do 60 też bym znalazł rezonans.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.