Skocz do zawartości
kakadu

[230L] Kawałek rafy dla błazenków

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że akwarium prawie chodzi, zostało już tylko zasolić to zakładam temat żeby pokazać jak to wygląda. Akwarium o wymiarach 62x62x60h [cm], całość z opti:

-sump 50x50x50h [cm] z jedną przegrodą

-pompa obiegowa eheim 1260

-odpieniacz Franek od Seba

-cyrkulacja to koralie 3 i 4

-światło lampa Giesemann 150W z żarnikiem giesemann megachrome marine

Akwarium docelowo mają zamieszkiwać głównie błazenki i ukwiały, może oprócz tego jakieś fajne ricordeae i co ciekawsze LPSy, to teraz kilka zdjęć

cimg3641qg.jpg

cimg4343.jpg

cimg4346i.jpg

Edytowane przez kakadu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zapowiada się nieźle:)

Czekam na dalsze postępy.


5752_5837.png

Moje akwa

Akwa: 180l Opti + sump 80l + 28kg żywa skała + 9kg żywy piach Cyrkulacja: 2x Jvp 101 Obieg: NJ 1700 Odpieniacz: DIY by Sebastek na pompie Tunze 9420.04 Oświetlenie: 8x24w T-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kakadu, mam pytanko.

Baniak był zamawiany pod solankę, czy jest po słodkim? Pytam, bo widzę że jest pudełko. Jeśli był zamawiany pod solankę, to dlaczego nie zdecydowałeś się na komin zewnętrzny?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, chyba nie chcesz do tego Franka zapiąć? :) za mocny jest na LPS-y w takim litrażu, chyba że go zdławisz na powietrzu mocno, będziesz musiał wyczuć, a z drugiej beczki, to długo bez akwarium nie wytrzymałeś :police:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium było chwile używane jako słodkie więc zdecydowałem się na pudełko, zobaczymy jak się będzie sprawdzać.

No Sebastian długo bez morskiego w domu się nie da jak ktoś już miał, ale to wiesz doskonale ;) . No mam zamiar spróbować z Frankiem w tym akwarium, w obiegu będzie około 250l, chciałbym go skręcić jak najbardziej na sucho i dość dużo karmić, zobaczymy jak to wyjdzie, szybko będzie widać jak coś by było nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mała aktualizacja jak to wygląda po dodaniu piachu z działającego zbiornika i skały:

cimg4367v.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie! :) Bardzo estetycznie. Duzo wody. Super! A ile jest tej skaly? I z tylu to tlo jest niebieskie czy to fototapeta?

Pozdro Michal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały nie wiem ile jest kilogramów, jest 5 kawałków, myślę, że mniej niż 10kg. Tło to fototapeta. To teraz mała aktualizacja, na razie wszystko idzie dobrze, okrzemki pojawiły się ale tylko na chwile, zeszły po dwóch dniach, obsada to aktualnie 4 błazenki, Escenius Lineatus i C.Cinctus, to teraz dwa zdjęcia:

cimg4394.jpg

cimg4389.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajna ta fototapeta - jest naklejana na tył akwa czy tylko oparta o szybe? Gdzie kupiłeś jeśli można ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za szybko wsadziłeś ukwiał do akwarium?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie...powodzenia.

Będziesz czymś przykrywał czy zostawiasz odkryte? a może jakaś korona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fototapeta świetna - daj linka gdzie kupiłeś :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fototapeta kupiona w sklepie akwarystycznym, akwarium na pewno zostaje otwarte bez żadnych pokryw i koron. Co do pytania czy nie za szybko został wsadzony ukwiał to mam trochę doświadczenia, parametry są bardzo dobre a na potwierdzenie, że nic mu nie dolega 3 fotki z przed paru minut:

cimg4434s.jpg

cimg4435.jpg

cimg4437u.jpg

Oprócz tego w akwarium jest jeszcze S.Haddoni biały i mieszka w nim para, jeden błazen pomarańczowy i jeden czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mała aktualizacja, akwarium prowadzi się bardzo dobrze, dobre parametry utrzymuje odpieniacz i zeostart, całość jest przed pierwszą podmianką wody, jeszcze trochę z nią poczekam, to teraz zdjęcia:

cimg4457r.jpg

cimg4466n.jpg

cimg4474b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, co do tła to jest to fototapeta firmy juwel, był nawet o niej wątek na forum. Co do akwarium to zszedł już całkowicie delikatny glon ze skał, który widać na poprzednich fotkach, pojawiły się glony wapienne, nareszcie ukwiał E.Quadricolor usadowił się na dobre i to w najlepszym miejscu do obserwacji(akwarium jest głównie dla niego i błaznów), karmie go co jakiś czas krewetkami i stynkami mrożonymi. Do sumpa wsadziłem złoże, które ma służyć jako siedlisko dla bakterii-Seachem Matrix. To teraz parę zdjęć z przed paru minut:

cimg4504w.jpg

cimg4506n.jpg

cimg4511m.jpg

cimg4515.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobne akwarium i miejsce widziałem gdzieś na forum o akwarystyce roślinnej :D


Kompletowanie Nano Reef 30 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem to akwarium dla neonek z wielkim konarem w środku?

Pozdrawiam, Marek (z tapatalk)


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółto? Nie wiem, na jakiej mocy żarnika i na jakim stateczniku go widziałeś ale u mnie na 150W i magnetycznym stateczniku daje białe światło z lekkim błękitnym odcieniem, to jest najładniejszy żarnik jaki do tej pory miałem a przerobiłem ich bardzo dużo ;) Tutaj filmik nagrany jakiś czas temu, w rzeczywistości jest dużo jaśniej ale ciężko to oddać kamerą z aparatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda Marcin, bardzo fajnie :) teraz tylko szukać takich na prawdę cukierków, i bedzie szał! :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) Jak ktoś chciałby zobaczyć zbiornik na żywo a prezentuje się o wiele lepiej niż na fotkach to śmiało pisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.