Skocz do zawartości
luft

Grzybiarze, milosnicy grzybow laczmy sie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Oto dzisiejsze trofeum

Nieplanowane grzybobranie

Beskid Maly

Opienki, zajaczki (odmiana podgrzybkow_), maslaki, podgrzybki

p.s.

sorki za bledy ale wlasnie klawiature woda sobie zalalem

487048_10151094679476317_463445016_n.jpg

374066_10151094679201317_862747084_n.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u nas nic grzybow, bylem w niedziele i pusto wrocilem prawie :(


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w NRD chyba ze 2-3 tygodnie temu i nie znalazlem ani jednego. Tak zle jeszcze nie bylo.

Luft, widze ze gdyby nie opienki, to tez rewelacyjnie nie bylo ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smacznego :thumbup: Opieńki do cytrynówki na zlotach jak znalazł

pozdr.Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U nas jest prawdziwy wysyp-ruszam w niedziele.Mam nadzieje że też będzie się czym pochwalić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu to juz nie ma gdzie grzybów wsadzać. Opieniek nie zbieramy w tym roku zupełnie - tylko prawdziwki, podgrzybki, kozaki (koźlarze, jak kto woli) i rydze. Gdzie sie nie oglądne to są suszone, marynowane, zamrażarka pełna grzybów. Normalnie masakra :)

Pewno bym tyle tego nie miał, ale moja mama jest na emeryturze i aktualnie nie ma co z czasem robić więc potrafi 2 x dziennie iść na grzyby.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A discosom nie nazbierałeś ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może sukces mały, ale za to na własnej posesji, daleko chodzić nie trzeba i nikt obcy nie zerwie ;)

dsc0240c.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w NRD chyba ze 2-3 tygodnie temu i nie znalazlem ani jednego. Tak zle jeszcze nie bylo.

Luft, widze ze gdyby nie opienki, to tez rewelacyjnie nie bylo ?

Stani, no na to, że grzybów wg miejscowych nie ma jeszcze to poszedlem na spacer bez koszyka. Opieńki przytuliła mama, sam wolę treściwe w smaku, konsystencji i smaku grzyby :)

Uważam, że jak na półgodzinny spacer to i tak nieźle.

Wiadomo, że wiele zależy od danego miejsca jeśli chodzi intensywność wysypu

Przez lata jeździłem do miejscowości Krzyż (poznańskie), czy w zielonogórskie

i tam można bylo przy odrobinie szczęścia nazbierać grzybów już w sieni lasu :)

Najcenniejszym grzybem dla moich bliskich jest borowik czerwony, zwany potocznie przez nas pociec

Smak najwyższych lotów, nieczęsty (mówię o Beskidach). Sprawa zupełnie odwrotnie ma się do tego grzyba na terenach płaskich w Polsce. Grzyb ten sam, nierzadko występujący, ale smakiem w 1/10 nie dorównuje do tego z górskich regionów.

sie rozpisałem :D

p.s.

Stani - dla mnie wyjście na grzyby i powrót bez prawdziwka, czy kozaka jest nieudany :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pozbieraj w pol godziny odpienki i tez bedzie dobrze :thumbup: .

Lubie grzyby, przede wszystkim zbierac. :baby:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opieniek akurat nie przepadam zbierać nawet :) bo to marna radość - jaka zdobycz, taka satysfakcja :D


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kojaczek5

ja byłam w zeszłym tygodniu, grzybów średnio, ale pewnie to dla tego, że po 1h szukano mnie a nie grzybów, gdyż jak zwykle to bywa błysłam ukrytą inteligencją i się zgubiłam :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj planowalem podejsc na grzyby na podtatrzu, a tymczasem niespodzianka jak na zdjeciu ;)

post-11126-0-39305800-1350029134_thumb.jpg

Edytowane przez boft (wyświetl historię edycji)

Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w poniedzięlk u nas. Chodziłem z 1,5h i zebralem tylko ze 30 szt podgrzybków, do tego większość juz duża co wskazuje że raczej u nas wysypu nie będzie :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod ostrołęką zebraliśmy z damą wiadro 10l w 50minut ale chodziliśmy w upierdliwych miejscach niechętnie odwiedzanych przez zwykłych grzybiarzy. Zbieramy podgrzybki,prawdziwki,kozlaki , inne nas nie interesuja.Nie liczę kani które uwielbiamy panierować i jeść.Co roku sporo ich rośnie w okolicy naszego domku.

Jednak szału nie ma I grzyby trzeba zbierać jeszcze w nocy z latarkami mam akurat olighta i tiablo takie konkret no bo przyjdą okoliczni dorobkowicze jakieś Lufty i o 6-7 wyzbierają wszystko.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panicz się znalazł :p hihi

pogrzybki, wiejskie jajka, chleb z Wadowic... życie jest smaczne :)

155615_10151095384931317_1815244240_n.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio również byłem i zebrałem cały kosz, nawet borowik się jeden ładny znalazł, pełno kozaków, podgrzybków, zajączków, tylko coś mi się wydaje, że to już ostatki i opieńki ciężko będą miały, bo u nas już rano jest na -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panicz się znalazł :p hihi

pogrzybki, wiejskie jajka, chleb z Wadowic... życie jest smaczne :)

155615_10151095384931317_1815244240_n.jpg

głodny się zrobiłem Mariusz no co ty ,takie foty z pysznym zapodajesz ,

4429_4437.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft,

nie denerwuj ta jajeczniczka!

Napisalem; "pozbieraj odpienki" nie opienki. :thumbsup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalam ze temat o grzybkach i rico bedzie :p

Ja to najlepiej poluje na grzyby na bazarze - mam swietna skutecznosc, sprawdzone w sortowni, szybko i przyjemnie :) Moj luby za to uwielbia wedrowki w lesie i wypatrywanie grzybow. Ja sie nudze po 15min -_-


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu to juz nie ma gdzie grzybów wsadzać. Opieniek nie zbieramy w tym roku zupełnie - tylko prawdziwki, podgrzybki, kozaki (koźlarze, jak kto woli) i rydze. Gdzie sie nie oglądne to są suszone, marynowane, zamrażarka pełna grzybów. Normalnie masakra :)

Pewno bym tyle tego nie miał, ale moja mama jest na emeryturze i aktualnie nie ma co z czasem robić więc potrafi 2 x dziennie iść na grzyby.

no przyjacielu to daj namiary gdzie mamy pojechać :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczorajsze grzybobranie :)

20121011155951.jpg


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.